Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne lágyítani a...

Hogyan lehetne lágyítani a székletet természetes módszerekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom közel 4 éves. Mindig is szorulásos volt, de az utóbbi időben gyakran vérzik is picit a popsija, amikor kakil, és szinte mindig panaszkodik arra hogy fáj.

Sajnos a dokinénink -akit egyébként nagyon szeretek- ebben a kérdésben nem igazán segít. Azt mondta, adjak minden étkezés előtt egy kanál Laevolacot, de én nem szeretném ezt csinálni, főleg hosszú távon nem.

Amit eddig próbáltunk:

nem kap csokit, kakaót, banánt, rizst is csak ritkán, reggel két szem aszalt szilvával kezd, amire próbálom itatni. (Ja és most már almalevet sem kap)


Sajnos keveset iszik szerintem összességében, az oviban meg kapnak csokis/kakaós dolgokat is, ott nem tudom kontrollálni...


Valami "szuper tipp"?


2011. szept. 18. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekgasztroenterológus, és addig keresd, amíg a székrekedés OKÁT nem találod meg! A tünetet kár kezelni....
2011. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sok rostos gyümölcslé lehetőleg 100%-os és sok zöldség, gyümölcs, persze csak azok amik nem fognak. Az aszalt szilva is jó. Meg van a Tamarin lekvár, állítólag az is jó. Meg sok vizet is kell itatni vele.
2011. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is hasonlóan szorulásos volt egy jó darabig. Volt hogy napokig nem volt széklete, addig próbálta visszatartani amíg csak lehetett, mert tudta,hogy fájni fog. Amikor meg végre kinyomta, az felért egy szüléssel, a szívem szakadt meg.

Ami nekünk segített az a céklalé. Elég erőteljes íze van, de elég belőle 20-30 ml, reggel, lehetőleg éhgyomorra. Én valamilyen 100%-os gyümilébe kevertem és úgy simán megitta. Kapta kb. 3 hétig minden reggel és megoldódott a hónapok óta húzódó problémánk, amivel már mindenhol jártunk, mindenféle vizsgálaton túl voltunk és sehol nem tudtak segíteni. Egy próbát megér!

Segíthet még a zabkorpa (joghurtba keverve), a lenmagolaj (főzelékébe belekeversz egy teáskanálnyit) és a Laevolac is hatásos, nem szívódik fel, csak lágyítja a székletét, tehát elvileg hosszú távon is adható. De azt meg nem kell minden étkezés előtt, elég reggel éhgyomorra 5-10ml.

Ja és persze sok-sok folyadék. Tudom, hogy nehéz az enyém se egy nagy ivó, de ha kell 5 percenként kínáld meg!

Hát hirtelen ennyi "szuper tipp" jutott az eszembe :)

Jobbulást a kislányodnak!

2011. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a fiam is ilyen,ő 2.5 éves,a levolac jó,de hónapokig nem megoldás,meg iszonyú drága is.én is megvontam a kakaót,csokit,krumplit is ritkán kap,csak ezzel az a baj,hogy az a kedvence.én is aszalt szilvát adok neki,meg 2 élőflórás joghurtot és most aktivált iszik minden nap egyet,ez most segít.naponta kap barack befötet,és annak a levét is,és sok rostos gyümölcslé.a céklalét én is ki fogom próbálni,de azt is olvastam hogy probiotikumot kell adni kúra szerűen,és az rendezi a bélflórákat,a zabkorpát az én fiam semmibe nem eszi meg,azt mondja rá,hogy koszos,és nem kér többet,mert ugye érdes a korpa.ha 3 napja nem kakilt akkor már glicerin kúpot adok neki,hogy ne fájjon annyira neki,az rendszerint meghozza a hatását.
2011. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos az én kislányom nagyon makacs. Ha azt mondja valamire, hogy nem kéri, akkor nem eszi/issza meg, inkább semmit nem eszik/iszik. :o(

A céklalevet hol lehet kapni és milyen kiszerelésben?

Azt hiszem megpróbálnám.


(Ha és az már csak egy plusz, hogy a kis húga mindenben majmolja, pedig neki szuper a széklete, sőt! :o( De kénytelen vagyok őt is aszalt szilvázni minden reggel, mert különben kitör a hiszti... :o)

2011. szept. 18. 15:02
 6/17 A kérdező kommentje:

Én lányom egyébként nem tartja vissza, csak nagyon nehezen "szüli meg". Volt már, hogy sírt a WC-n szegény.

Ja, és azt nem tudom, ez mennyire örökölhető, de én is ilyen vagyok. 34 évesen aranyér gyűrűzésre járok, ez lett a következmény hosszú távon (no persze a szülések is belejátszottak). Ettől szeretném megkímélni, ha lehet!

2011. szept. 18. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:

A céklalevet patikában is lehet kapni, meg gyógynövény boltokban, sőt talán már DM-ben is láttam, de erre most nem esküszöm meg. Egy baj van vele, hogy 7 dl-s üvegben lehet csak kapni és felbontás után max. 1 hétig áll el a hűtőben. Én azt csináltam, hogy szétöntöttem 3 felé és két adagot lefagyasztottam, mert ahhoz elég drága, hogy megbuggyanjon. Én meg ugyan meg nem iszom :)

Ja és még valami eszembe jutott, ezt nem próbáltam, de bejöhet: szilvalekváros kenyér tejjel?

2011. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszertárban kértem segítséget 3 éves kisfiam ugyanilyen problémájára. Amit ajánlottak, az valamilyen rost. Por kiszerelésben van, vízzel kell elkeverni. Meg kellett rendelni, ha minden igaz, akkor holnapra jön meg. Legutóbb már annyira nem akart kakilni, hogy a glicerines kúptól sem produkált, ezért 1 óra múlva kapott Laveolacot. A kettő együtt meghozta a hatását, de ezt nem karom többször eljátszani. Én tudom hogy neki miért ilyen nehéz kakilni, mert nem eszik gyümölcsöt. Nagy ritkán tudok csak valamilyent belekönyörögni.
2011. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy az aszalt szilvára reggel tejet iszik... :o(

A Dm-et majd megnézem céklalé ügyben, csak tartok tőle, hogy nem fogja szeretni... Irtó rafinált, nem lehet csak úgy belecsempészni valamit az italába/ételébe.


(Egyszer volt egy olyan antibiotikuma, amit alig tudtunk belediktálni, már ketten kellett lefognunk, mert sehogy máshogy nem ment, sem jutalom fejében, sem sehogy. Viszont ott tudtuk, hogy "csak" 10 napig kell. Itt viszont minden nap kéne gondolom...)

2011. szept. 18. 15:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: állítólag a szőlő is hashajtó hatású. Nem tudom azt szereti-e a kislányod, de annak most ráadásul szezonja is van. Vagy esetleg szőlőlé?
2011. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!