Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz-e, hogy epidurál után...

Igaz-e, hogy epidurál után jól elvagy és nincsenek őrült fájdalmak? Egyáltalán mit érez olyankor az ember?

Figyelt kérdés
2008. márc. 19. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én ezt nem tudom alátámasztani. Az én érzéstelenítésem nem volt sikeres (császáros voltam), ezért utána engem elaltattak. Az előkészületek nem fájdalmasak, csak egy tűszúrást érzel a gerincednél. Utána melegséget kell érezni, majd fél óra múlva már semmit. Érzéketlenné válik az ember hastól lefele, majd amikor kimegy a hatása, újra érezni fogod a lábad (ez egy kicsit furcsa érzés). Utána előfordulhat fejfájás, émelygés. Nálam egyik sem volt, sok infúziót kaptam pont ezek elkerülése miatt. Az én példám ne ijesszen meg, nagyon ritka, hogy nem sikerül, de jobb, ha tudsz ilyenről is.
2008. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem nagyon hosszú,e´s nehéz szülésem volt.38óra.Végén már nem bírtam tovább,és túl fáradt is voltam,(borzasztó fájásaim volta´k,és a végén szünet nélkül)ezért kaptam,pedig nem akartam.Kikell töltened egy adatlapot,alái´rni,majd jönnek beadni.Mikor beszúrják a tüt,enyhe szu´rás,e´s érzed ahogy a meleg végig megy a hátadon.majd kezdesz ellazulni,e´s nyugodni.Kezd zsibbadni a lábad,e´s fura érze´s a gyomorban.(nekem)Utánna nem érzed a tested deréktól lefelé.Elmúlt minden fájás,elálmosodtam,még besze´lni is alig tudtam.A`ldom az Istent,hogy megkaptam,mert a dokira,és a szülésznöre hallgattam végre.(A férjem már régóta mondta,csak féltem töle.)2 o´ra múlva kinyílt teljesen a méhsza´j,csak várni kellett me´g,hogy múljon a hatása.Eltelt 5óra,átraktak a szülöa´gyra,e´s mikor éreztem,hogy most jön tolófájás,(fájdalom nélkül)akkor nyomtam,és gyorsan meglett a lányom.Aztán lassan elkezdtem érezni a lábaimat,és ennyi.

Ne félj töle,ha nem lessz más megoldás,akkor ke´rjed.

2008. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem amikor bevezették a kanült pár másodpercig gyökérkezelésre emlékeztető fájdalom szaladt át a derekamon. Aztán elnehezültek a lábaim, zsibbadtak, de elmúltak a fájások és a "derekammindjártleszakad" érzés is elmúlt kb. 10 percen belül. Császároztak, és sajnos nálam sem sikerült jól az érzéstelenítés, mert belül mindent éreztem, tehát engem is gyorsan elaltattak. De mivel bent volt a kanül, így kaptam műtét után egy 24 h-ás érzéstelenítőt, így könnyebb volt, mint a többi császárosnak.
2008. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is kaptam ilyet. De azt tudni kell, hogy csak a tágulási szakasznál adják, a kitolásinál nem , és nem is hatna akkor. Szóval egy fél óra hosszat tényleg nagyn jól elvoltam, anyukámmal jól eldumáltunk, de amikor jöttek a tolófájások, az bizony piszokul fájt, főleg mert rá volt tekeredve a köldökzsinór a babára és elég nehezen tudodt kijutni.
2008. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Na akkor a pozitiv tapasztalat: nekem ejjel kezdodtek a fajasok, reggel 9-kor mentunk akorhazba, addigra mar 3-4 perces fajasaim voltak. 11-kor en magam kertem az epiduralt. 3-szor szurnak, abbol csak az elsot erzed (kulonben is, addigra a fajasok mar annyira fajnak, hogy azt se nagyon). Nekem 5 perc alatt elmult minden "fajdalom", csak az a nyomas erzes maradt meg. Szepen megreggeliztem, meg egy fel orat dumaltunk a szulesznovel. Aztan erezni kezdtem (mivel ez az epidural nem ugyanaz mint amit mutetekhez adnak, tehat jarkalni is tudsz vele.. kvazi valoban erzed, hogy mikor kell nyomni) hogy nyomnom kell. Na ezt a szakaszt valoban biztosan lassitotta valamennyire az epidural, 50 percig tartott.. bar kozben egy fel adagot kaptam meg. Az erzestelenito szepen fokozatosan megy ki, nem tort ram orult fajdalom, amikor megszunt a hatasa. Ettol a kitolasi szakasz meg a par oltes sem fajt. Abszolut nem bantam meg, hogy kertem.. igy szep emlek az egesz szules.
2008. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az elözö válaszolónak.

Te milyen epidurált kaptál,ha járkálni tudtál vele??

Én 6 óráig a lábaimat sem éreztem.engem úgy kellett emelni,mikor átkerültem a szülöa´gyra.

Èn a 2.válaszoló vagyok.

2008. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Van sétálós EDA és van a sima fekvős. Sajnos utóbbi van a legtöbb kórházban, legalábbis nálunk csak az volt.

A 3. válaszoló.

2008. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!