Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Biztos, bevált szülésindító...

Biztos, bevált szülésindító praktikák? Ugye van ilyen?

Figyelt kérdés

Hétfőn indítják, ha addig nem történik semmi, de szeretném ha nem így lenne!


Van olyan praktika amire esküszöl, amiről TUDOD, hogy attól indult be a szülés?


2011. nov. 5. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Meleg vizes fürdő (ülj bele) - segíti a méhszáj nyílását és aztán szexelj a pároddal.

Garancia nincs, de megér egy próbát! Nekem elindított egy folyamatot túlhordás után. Addig zárt voltam, de ettől elkezdtem nyílni, és lassan de biztosan jöttek a fájások másnap. (Mondjuk sajnos nálam még rá kellett segíteni az orvosnak is, mert nem tágultam tovább, de legalább elindult tőle valami.)

2011. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Takarítás, jól bezabálni valami dögnehéz kaját, aztán szexelni (bocccs a részletezésért, de ondó is jusson be és orgazmus is legyen), meleg vizes fürdő, lépcsőzés (nagyon sok, jó párszor mássz meg egy 10 emeletes házat).
2011. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Igen, van, de csak a kórházban:)


2 indított szülésen vagyok túl, nem használt semmi házi módszer.

Ne félj az indítástól!!!

2011. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás jó rá. Nekem az elsőnél a terhestornától folyt el a magzatvíz, a másodiknál enyhe fájásokkal mentem be, a lépcsőzés jól felerősítette. A szülészet a 3.-on volt, párszor fel és lementünk a párommal.
2011. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két liter tonik egy nap alatt!!!


Két gyerekem születése előtt a bábakoktélon kívül MINDENT kipróbáltam. Az elsőnél semmi nem vált be, indítás lett. A másodiknál olvastam, hogy tonikot inni nem úgy kell, hogy iszogatok, amikor eszembe jut, hanem két litert benyelni egy nap. Egyik nap megittam egy kétliteres üveggel, másnap megindult a szülés.

A szomszédom pont betöltötte a 40 hetet, amikor vittem neki két liter tonikot. Megitta, másnap szaladt át, hogy beindultak a fájások!

Szóval: nem tudom azt mondani, hogy ezerszázaléktutibiztosra a toniktól volt, de nekem is és a szomszédnak is 2 liter megivása után másnap beindult! :)

Ha kipróbálod, írd már meg légszi, hogy bevált-e! Sok sikert és könnyű szülést!!!

2011. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok!


Bevetem a férjemet az biztos :)

Holnap pedig zellerkrém levest főzök, hogy bírja az iramot.


Holnapra beiktattunk egy jó kis kirándulást, remélem hasznos lesz.

Most este nagyon bekajáltam, már amennyire a kistücsök engedte :)


Kicsit azért parázok a kórházi indítástól, jobban örülnék neki ha nekünk sikerülne.

2011. nov. 5. 22:06
 7/17 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Téééényleg, az elsőnél én is rengeteg tonikot ittam!!!!! ...és mentem szülni

2011. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem a bábakoktél vált be, de azt csak terminus után szabad meginni.
2011. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Vegyük sorba:


Bábakoktél: mivel izomlazító hatása van-nem csak a méh izomzatát lazítja meg,de a Te és a babád beleit is- ergo,a babád belekakilhat a vízbe! Nem ajánlott!!!

Lépcsőzés: a babára tekeredhet a köldökzsinór! Nem ajánlott!!!

Takarítás: ne nagytakarítást,mert akkor is a nyakára tekeredhet a köldökzsinór! Nem ajánlott!!!

Meleg vizes fürdő: de nem forró vizes,mert a forró víz lepényleválást okozhat!!

Bimbó birizgálás: de ne túl nagyon- beindul az oxitocin termelés,ami a szülés megindulásához kell.

Fűszeres étel:sokan a mustárra esküsznek,de jó az olasz kaja vagy valami olyan,amiben van petrezselyem zöld....Ezek vérbőséget okoznak,ami beindíthatja a szülést!

Egy jó szex a pároddal: az ondó nem csak méhszáj érlelő hatású,de oxitocint is tartalmaz- ezt valahol olvastam.

Orgazmus.

Amire sokan esküsznek: egy jól megtervezett nap,amikor esélyed sincs gondolni a szülésre,a babára,amikor valami leköt: pl egy kirándulás.


Nálam úgy volt a harmadiknál,hogy szombaton együtt voltunk,vasárnap egy jó sok petrezselyem zölddel készült töltött kacsa : amire már hónapok óta vártam, majd meg voltam győződve arról,hogy úgy is túlhordom a kicsit,elterveztem,hogy hétfőn levelet kell feladni miután a védőnőknél végeztünk,kedden totyoghatunk a Dédihez,majd nekem irány a doki,szerdán reggel végre látom a párom.. (hétfő reggeltől szerda reggelig volt szolgálatban-őrként dolgozik)... A tervezésből annyi lett,hogy hétfőn éjszaka rendszertelenül jöttek a fájások,a párom amikor elindult dolgozni beálltak 6 percesre,majd 1 óra elteltével felébredtek a lányok,egyből 2 percesek lettek... 20 perc múlva már a kapu előtt a mentőben "szirénázott" a mi kis Mütyürkénk. :-)



Remélem tudtam segíteni!!


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!:-D

2011. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is! Mentőben született meg a ház előtt a picid? Azta! Nagyon ügyesek voltatok!


A bábakoktélt inkább kihagyom :) nem szeretném hasmenéssel tölteni az "utolsó" napomat.

A tonikot mindenképpen kipróbálom az tuti és persze, hogy megírom, hogy milyen hatása volt!


Takarítani már nem tudok mit, minden ragyog, túlbuzgó voltam mostanában és az sem jött be.


Most már tényleg csak a tonik a szex és a kirándulás maradt.

2011. nov. 6. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!