Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány évesen vállaltál volna/vá...

Hány évesen vállaltál volna/vállalnál legkorábban és hány évesen legkésőbb?

Figyelt kérdés
Főleg a legkésőbbi időpontról érdekelnének a vélemények. Mert van, aki még 50évesen is bevállalja, de pl. anyukám 35éves kora után már nem vállalt a kora miatt még egy babát.
2011. nov. 7. 19:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Jelen esetben én 25 és 35 év között találom ideálisnak (saját magamból kiindulva).

De ha terhes lettem volna pl. 22 évesen, akkor sem vetettem volna el, vagy ha "kifutottam" volna az időből, mert csak később találtam volna párt vagy nem jönne össze a baba hosszas próbálkozás után sem, de lenne mégis megoldás, kezelés, lombik, bármi, akkor később is bevállalnám, ha a sors is úgy akarná.


Szituációfüggő, párkapcsolatfüggő, anyagi helyzet függő, egészségügyi kérdés, hogy mikor kinek, hogyan jön össze.

2011. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Januárba betöltöm a 40-et. Nagyon remélem addigra már kismama leszek. Azért is szeretnénk újra kisbabát Két nagy fiam mellé(18/15évesek) mert anyagilag jobban állunk mint annak idején. (már nincs hitelünk a házra meg másra sem és remélem nem sokára sikerül elköltöznünk egy nagyobb házba) valamint most érzem igazán úgy, hogy sokkal több figyelmet,türelmet, törődést és nem utolsó sorban tudatos nevelést tudnék biztosítani a baba számára mint 20-on éves koromban.( Akkoriban bizony elég szeleburdi voltam, inkább az önös érdekek mint a baba érdekei voltak szem előtt.)
2011. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Most vagyok 35, remélem 42 éves koromig születik gyerekem legalább egy.
2011. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én még nem gondolkodtam ilyenen hogy legkésőbb hány évesen vállalnék gyereket..De szerintem 40 felett már tuti nem..

Én mindig is úgy gondoltam hogy 25-30 éves kor között lenne számomra ideális.

A sors közbeszólt:)

23 éves voltam mikor a lányom született.Most 26 éves vagyok és 36 hetes várandós:)


Anyukám fiatalon szülte a nővéremet(18évesen),aztán 3 évre rá jöttem én.És 20 évre rá pedig a húgomat 42 évesen...

Szerintem én jobban félte/féltettem,mint ő,mikor a húgom született...

2011. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Legkorábban 27, legkésőbb 33. De persze bármi lehet még.
2011. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26 évesen terveztem, hogy babám lesz, de ha úgy jött volna össze, akkor 20 év felett nem vetettem volna el. Sajnos úgy alakult, hogy a szép tervekből nem lett semmi, a vőlegényemmel szétmentünk, most 27 éves vagyok és még párom sincsen. Mondjuk remélem, hogy találok majd egy rendes férfit, akinek szülhetek babát minél előbb... Most úgy gondolom, hogy legkésőbb 40 éves koromig szülnék, de majd ha már annyi leszek, lehet, hogy teljesen másképp gondolom majd. Ismerek olyat, aki 45 évesen szült (3. gyereket), és nála nem érzem azt, hogy ettől a gyerek hátrányban lenne. Persze hozzátenném, hogy esetükben a kicsi még a dédijét is ismerheti, szóval ő nem érezheti magát hátrányban...
2011. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Min 25, max 35.

Elsőt 29 évesen szültem, másodikat 31.

Ha lesz 3. (remélem összejön), akkor leszek 33.

2011. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Első 20

Utolsó 35

2011. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Legkorábban 25évesen szerettem volna. Most 18éves vagyok, hamarosan szülök, nem bántam meg. És max 30éves koromig szeretném bevállalni a kistesót. Utána nem szeretnék szülni.
2011. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Legkorábban 23 évesen, legkésőbb 35évesen. De azt már csak ha "muszáj",tehát ha nem sikerül előbb. Direkt nem szülnék csak akkor...
2011. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!