Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány évesen vállaltál volna/vá...

Hány évesen vállaltál volna/vállalnál legkorábban és hány évesen legkésőbb?

Figyelt kérdés
Főleg a legkésőbbi időpontról érdekelnének a vélemények. Mert van, aki még 50évesen is bevállalja, de pl. anyukám 35éves kora után már nem vállalt a kora miatt még egy babát.
2011. nov. 7. 19:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legideálisabb 20 és 30 éves kor között gyermeket vállalni.

A karrierépítés fontossága miatt, a nők egyre későbbre időzítik a gyerekvállalást, ami magában hordozza a veszélyeztetett terhesség magasabb kockázatát.Saját maguknak állítják elő a problémát azzal, hogy idősebb korukig várnak a kismamák a szüléssel. Ez egy nagyon összetett és mély probléma.

Ráadásul sajnos a rendellenességekre is nagyobb az esély egy idősebb nőnél.

[link]

2011. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én 17 múltam amikor teherbe estem a páromnak biztos állása volt és úgy gondoltuk ha jön akkor már megtartjuk szóval az elsőt 18 évesen szültem már meg,a 2.babánkat pedig 20 évesen szültem és ő már tervezett baba is volt:)Mindkét gyermekünket nagyon imádjuk és megpróbálunk minden tőlünk telhetőt megadni nekik,nem tervezünk több babát!és NEM is lesz több gyermekünk,de ha nem most szültem volna meg a 2. babánkat akkor még biztosan 35 éves korom előtt tettem volna meg:)
2011. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
20-35 éves korig
2011. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok és van egy 17 hónapos kisfiam. 30 éves koromig szeretnék még egy babát. Ha előbb lett volna, biztosan megtartom, de azt sem tartom kizártnak, hogy 30 felett esetleg szüljek, hiszen még simán változhat a véleményem.
2011. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

26, ill. 28 évesen szültem (holnapután leszek 29 :) Nem tervezünk 3. babát (szívünk szerint talán, de sok a "de"). Ha mégis úgy alakulna, én 35 éves koromig szülnék.

Egyébként 2 ismerősöm is van, akik 42 évesen szültek, mindketten 3. gyereket. Nagyon megfiatalította őket a gyerek, pedig már mindketten iskolások!

2011. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Azt olvastam a neten, hogy 20 alatt és 35 év felett sokkal nagyobb az esély hogy beteg baba szülessen, de ez nem olyan sokkal nagyobb az esély, hogy ez miatt ne vállaljon valaki.


Nézed a tv2 a 9 hónap című műsort, a kismama jelölteknek készült. Kb. lement már 5 rész, ha érdekel ide linkelem neked és visszanézheted.

2011. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Dr. Czeizler Endre pont erről beszél, kb 15 perces, ide linkelem.


[link]

2011. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

5 hónapja szültem, 30 évesen. Előbb nem vállaltam volna gyereket, mert nem volt meg hozzá a hátterem (legfőképp párom). De ha lett volna komoly kapcsolatom, a főiskola befejezése után - 22-23 évesen - már biztos megtartottam volna.

4-5 év múlva szeretnénk, ha jönne a 2. baba. Akkor leszek 34-35 körül. Most úgy gondolom, h 40 éves koromig még bevállalnám.

A családunkban van egy 4 gyerekes anyuka, aki most 42 évesen várja az 5.-et. Ő azt mondja, h neki a gyerekek 15 évet adtak hozzá az életéhez.

2011. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!