Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni besárgulást...

A szülés utáni besárgulást kell/kötelező kezelni vagy magától elmúlik?

Figyelt kérdés
Elég éretlen vagyok a témában. A fiam születésekor nem volt elég tejem, a kicsinek leesett a vércukorszintje, aluszékony lett, besárgult, de a kórházban nem csináltak vele semmit és pár nap alatt hozzátápszerezéssel megszűnt a probléma. Most megpróbáltam rákeresni a neten és azt írják egynémely helyen, hogy kékfényezni kell, meg több folyadékot adni, meg homeopátiázni. Most akkor kell foglalkozni a témával, vagy ez olyan dolog, ami elmúlik magától? Lesz valami hátránya abból, ha ezt nem kezelik?

2011. nov. 10. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kékfény, gyakori szoptatás (ha aluszékony, felkelteni), és pl otthon közel rakni az ablakhoz.
2011. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha kék fénezni kell, azt még a kórházban megcsinálják. Ha már kiengedtek, otthon nem kell csinálnod semmit, magától múlik.

A gyakori szopizás segít felgyorsítani a bilirubin ürülését a pici szervezetből.

2011. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

a nagyfiam besárgult, kórházabn 2 bónapig "szolizott", amikor már itthon voltunk a gyrekorvos mondta, hogy rakjam az ablakhoz közelebb

2011. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden esetben vizsgálják a kórházban. Vért vesznek tőle, ha a szint túl magas kékfényezik, ha nem annyira megfigyelik, ha kiengedtek, akkor csökkenő tendenciát mutat. Ebben az esetben a kicsit etetni kell és ébreszteni az etetéshez, hogy a sárgaság hamar elmúljon.
2011. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

érdekes, mert ha magától megszűnik a probléma, akkor miért kell "rásegíteni" egyéb megoldásokkal? Vagy a besárgulásból is van enyhébb és erősebb fokozat? Amelyik igényli és amelyik nem a "rásegítést"? És ha valamivel támogatni kell a besárgulás gyors elmúlását, az csak marketingfogás, hogy költsd a pénzt (pl. homeós bogyókra)?

Azért érdekel a kérdés, mert ismét terhes vagyok.

2011. nov. 10. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nen kölltöttem homeós bohgyókra(akkor még nem is votl ilyen homeóőrület, szerintem egyébként egysezrű humbug az egész), így nem került semmibe a kezelés.
2011. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ha a homeós bogyókra célzol, akkor az csupán üzlet, mivel hatóanyagot nem tartalmaznak a cuccok.


Egyébként a besárgulásból való "gyógyulás" olyasmi lehet, mint az influenza. Akkor is meggyógyulsz, ha nem szedsz semmit, meg akkor is, ha nyomod a vitaminokat ezerrel. Csak lehet, hogy egyik esetben gyorsabban. (De még ez sem biztos)

Minden esetre az orvosok dolga a kórházban, hogy csak olyan szintű sárgasággal engedjenek ki, ami már nem veszélyes. Általában nézik, hogy mennyit eszik a baba, és ha jól gyarapszik, akkor előbb kiengedik. (Épp az anyatej miatt)

2011. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ha születést követően jelentkezett a besárgulás, akkor mentet a babák a kék fény alá. Barátnőmé otthon sárgult be, ők visszakerültek a kórházba.
2011. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos azért ez a sárgaság nem ilyen egyszerű, h egy náthához hasonlítsuk. Ha bizonyos szint fölé emelkedik a bilirubin jó esetben elég a kékfény, ha még ez sem segít, jöhet az infúzió, de előfordulhat, h ez sem elég és akkor vércsere kell. Ezért is ellenőrzik a vért ilyenkor gyakran.

Tehát mindenképp kezelni kell.

2011. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, van enyhébb és kevésbé az. Van, hogy nem kell kezelni a sárgaságot (ez a gyakoribb szerencsére) de néha kezelni kell. Ezt azért komolyan szokták venni az újszülött osztályon... :)
2011. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!