Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező a szülésnél azt a...

Kötelező a szülésnél azt a vágást csinálni? Nagyon fáj a szülés? Annyian rémiszgetnek és komolyan néha elmegy a kedvem tőle.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező a gátmetszés, de ha elreped, akkor egy ideig tutti nincs örömteli szex, mehetsz plasztikáztatni magad... Oké, vannak gátnyújtási praktikák, meg mázlisták is, tudom.


Aranyos,a hogy írod, elmegy a kedved tőle.... De attól legfeljebb annyi történik, hogy kedvetlenül mész szülni, mert, hogy mész, az biztos. Fáj. Nagyon fáj.

De számos példa mutatja, hogy ki lehet bírni... Próbáld a gondolataidat másfelé terelni, az nem jó, ha ezen paráztatod magad és értelmetlen is. Nem érsz rá akkor, ha itt lesz az ideje..? :)

2009. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne félj, fáj, de túl fogod élni! A gátmetszést nem kötelező csinálni,de anélkül lehet hogy repedsz. Az meg egyáltalán nem fáj, fájás közben vágnak és szinte megkönnyebbülsz.

Sok sikert és hidd el nem lesz olyan vészes!

2009. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne félj. Ez a legszebb fájdalom a világon. De nem is biztos hogy neked annyira gáz lesz.Ez alkat függő.Van akinek nincs fájdalom küszöbe és van aki sok mindent ki bír. Ami a vágást illeti elsősorban a baba érdekében teszik.
2009. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon parázok, ráadásul két barátnőmnél is bent voltam a szülésen, minden részletet tudok... De azóta mindkettő szült még, szóval nem lehet olyan borzasztó, ahogy vinnyogtak :-))). Én azzal vigasztalom magam, hogy ha eljön a nagy nap akkor minden egyes fájás közelebb hoz a baámhoz, hogy végre a karjaimban tarthassam és láthassam végre a kis pifikáját...

2009. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én gátmetszés nélkül szültem és nem repedtem be sehol. Orvostól is sok függ... szerintem.
2009. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok egyik mellett se kardoskodni:9 mert ismerek olyat akinek első baba és gátvédelemben szépen megszülte, olyat is akinek nagy nevű felkapott orvos, és szülésznő volt a szülésénél és azt mondták hogy simán megy a gátvédelem és szegény nagyon repedt utána többször mennie kellett egyesíteni a széleket.

Én gátmetszéssel szültem, de hidd el addigra már úgy elnyomja a baba feje az ereket idegeket azon a tájon, hogy nem érzed a gátmetszést és különben is úgy vagy vele, mindegy már, csak szülessen már meg:)

Fáj a szülés az biztos, de ha túl vagy rajta, nagyon büszke leszel és lehetsz is magadra, hiszen életet adtál:) egy férfi se viselné ezt el:)

Az én férjem már attól rosszul volt, hogy nekem mennyire fáj.

2 éves a fiam, azt hittem sose akarok másikat, de most várom a kistesót, tudom hogy túl kell essek rajta, más úgyse csinálja meg helyettem, de utána lesz egy újabb csodálatos bébim!:)

Fel a fejjel!

2009. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vészes a vágás, amikor vágnak, egyáltalán nem érezni, a varrág elég rossz, de ki lehet bírni. utána én másnap már ráültem. Ajánlom rá az aloe first-öt.

Nekem is az a véleményem, hogy ha meg szakadsz, mert nem vágtak, az sokkal rosszabb.

Úgyis csak akkor vágnak, ha muszály.

A szülés nekem fájt nagyon, de van, akinek könnyen megy.

De mégis jobb, ha felkészülsz a rosszabbra, és legfeljebb meglepetés ér, minthogy a könnyűre, és ott ér a csalódás.

2009. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most lehet, hogy sokan kiröhögnek, de én sokkal jobban féltem attól, hogy vágnak, varrnak, utána a sebgyógyulástól, mint magától a szüléstől. Mondtam is a dokinak, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy ne kelljen vágni.


Nem szépítek, nagyon fájt a szülés. Közvetlenül amikor elvitték a bébit, mondta a doki, hogy mittudomén milyen fonalat kér. Én meg: miért, vágott? Röhögött és mondta, hogy igen, de egy csecse felszívódó varrattal megúszom.

Egy csajnak, akivel egy napon szültünk, erősködött a szülésznője, dokija, hogy gátvédelemben szüljön. Szanaszét repedt, rengeteg öltéssel tudták összevarrni.

Úgyhogy fogd úgy fel, hogy inkább vágjanak, mint irányíthatatlanul repedj.

Ha pedig nagyon fáj, még mindig kérhetsz fájdalomcsillapítást, nagyon sok verziója létezik, tájékozódj előre, mert akkor már nem lesz időd infokat gyűjteni.

Könnyű szülést.

2009. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos szerencse kerdese is,mert nekem konnyu szulesem volt,5 ora alatt lezajlott es eletem legszebb napja volt.

Rovid ideig vajudtam,de az nagyon intenziv volt.Feludules volt mikor elkezdodtek a tolofajasok,nalam az mar nem volt veszes.A gatmetszestol en is feltem,tiltakoztam is,mikor a szuleszno hozta a sziket,de muszaj volt,mert 4kg-os volt a Draga.Oszinten mondom,alig ereztem a vagast,az osszevarrasnal meg helyi erzestelenitot kaptam.

Ne menjen el a kedved tole!Konnyu szulest kivanok!

2009. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gátmetszést csak akkor csinálnak, ha nem fér ki a gyerek feje és különben repednél, amúgy nem! Nekem csináltak, nagyon féltem, azt sem tudtam milyen lesz (20 voltam), de a gátmetszés az, ami abszolút nem fáj! Az összevarrás már kellemetlenebb, de túl lehet élni! Nyugodj meg, majd a végén már te is másképp látod! Nem vészes, hidd el! Sok szerencsét, és gratulálok!
2009. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!