Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kötelező a betét?

Szülés után kötelező a betét?

Figyelt kérdés
Az az igazsá,hogy a betétektől kiütéseim lesznek ezért nem szívesen használom.De mindenhol azt olvastam hogy szülés után nem szabad használni tampont csak betétet.Mit tegyek?
2009. máj. 28. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Így van, tampont nem lehet használni. De elárulom neked, hogy az kb. 2 percre lenne elég, aztán cserélhetnéd. Nagyon erős vérzésre számíts, ne a sima mensisre.
2009. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem eszedbe sem fog jutni a tampon, főleg ha gátsebed lesz. A betét nem kötelező, de ez az egyetlen módja, hogy valahogy felfogd azt a SOK vért!
2009. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 tampont tennél be, talán az elég lenne egy órát.

Egyébként nem hiszem, hogy tampont akarnál a hüvelyedben tartani szülés után.

A betétnél valószínüleg a műanyag burkolatra vagy allergiás, olyat válassz, aminek ilyen nincs vagy csak kicsi az alján.

Ha nem megy, akkor vatta.

2009. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt sokkal töb vérem , min álltalában mensikor.Szerintem ez egyén függő.Én 8 napig véreztem szülés után, és nem ömlött akkor sem!!De természetesen a kérdésedre a válasz mindenképp a betét!A tamponnal sok-sok felszálló fertőzést tudsz magadévá tenni, és ez szülés után nagyon veszélyes!
2009. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél tena betétet, abból van kimondottan szülés utánra való!Sokkal jobb mint a bolti szárnyasok!!!!!!!!!!!
2009. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Egy kicsit félek az egésztől,de majd túl leszek rajta:)
2009. máj. 28. 11:14
 7/9 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Ugy latom elso babas vagy. :)

Hidd el, ahogyan irtak mar elottem, nem akarsz majd tampont hasznalni szules utan egy ideig...:)

En 7 honapja szultem, gatmetszesem sem volt csak repedtem egy kicsit, de meg mindig keptelen vagyok a tamponhasznalatra. Amikor legeloszor probaltam, az szules utan ugy 4 honappal volt, felfele meg oke, de kivenni vmi borzaszto volt, azt hittem ott maradok. :) Ugyhogy en most egyelore hanyagolom, pedig en is jobban szeretem mint a betetet, de azon a napon gyorsan meggondoltam magam.

Jo babazast, konnyu szulest neked!

2009. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A félelmed természetes, mindannyiunkban benne volt. De ha elérkezik az idő, meglátod, annyira erős lesz a kíváncsiságod, és annyira eleged is lesz már a terhességből, hogy már a félelemmel nem fogsz foglalkozni, csak történjen már meg ez a nagy esemény.

Hidd el, csodás élmény lesz, még ha fájdalmas is! :))

2009. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam anyukáktól, hogy aki érzékeny a betétre, az vegyen sok vattát, tekerje gézbe és azt használja.

Na én kipróbáltam, mert most már elég sok folyásom van (38+3 hetes vagyok) és őszintén szólva sokkal kényelmesebb és szellőzőbb a vatta, mint a betét. Korábban menzesznél is az volt az észrevételem, hogy tart addig a vatta, mint egy betét, csak ügyesen kell csinálni.

2009. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!