Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan hogy az anyuka...

Van olyan hogy az anyuka annyira kimerült hogy nem bír elég erősen nyomni, és emiatt bennreked a baba? Vagy oxigénhiányos lesz?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem a másodikat, és már úgy álltam neki hogy 48 órát nem aludtam a jóslófájások miatt. Már a tolófájások elején úgy éreztem elhagyott minden erőm, remegtem, szédültem, csillagokat láttam. De valahogy mégis sikerült harmadikra kinyomni a babám, de utána már egy tűt nem bírtam volna megemelni.

Belegondoltam, hogy mi van ha vki nem bír akkorát nyomni, vagy elhagyja magát és meg sem próbál? Múlhat ezen a baba élete?


2011. nov. 10. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Múlhat, ezért szokták olyankor a vákumot alkalmazni.
2011. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
szerintem nem múlhat, hiszen vannak eszközök, amivel világra segítik a babát. Akár egy hasba könyöklés, vagy vákum is lehet ez.
2011. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a doki a két tenyerével tolta a hasamat, azt kell mondjam, nagyrészt ő nyomott helyettem.
2011. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan, hogy elfogy az erő, emberek vagyunk. De nem vagy egyedül, azért vannak körülötted, hogy segítsenek minden lehetséges eszközzel és erővel! Nem lett volna baj, segítenek! (Amúgy nagyon nem mindegy, hogy elfogy az erő, vagy a kismama annyira sajnálja magát, hogy ellenáll, és "ki akar szállni", pedig van erős összehúzódás, csak akarat nem sok. Sajnos van, akivel ilyenkor szinte harcolni kell, de nem lesz baj akkor sem!)

eü-s km

2011. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem igazán éreztem a tolófájásokat... pedig nem kaptam érzéstelenítőt. Nagyon nehezen ment a kitolás, így jött egy doki segíteni pluszban, ő belekönyökölt a hasamba. Így sikerült végül. Már a vákumot is odakészítették, de szerencsére nem kellett használni.

Az elhúzódó kitolásnak nem lett következménye, csak a fején látszott kicsit... de én ezt észre sem vettem. Pedig láttam már "csúcsfejű" babákat. De az is elmúlik úgyis.

Kicsit magamat okoltam, hogy ilyen béna voltam, de a fájásgyengeség nem az én hibám. Sőt ha valakinek elfogy az ereje, vagy nem bírja hát érhető szerintem. Hatalmas fizikai, lelki megterhelés ez... de megéri!!!

2011. nov. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előfordulhat pl nálam az volt,hogy nagy is volt a fiam el is fáradtam addigra,hogy a dokinak kellett a hasamat nyomni minden tolófájásnál konkrétan könyökölt a hasamon úgy segített...lila is maradt a hasam utána,fiamnak annyi kára született ebből hála az égnek csak,hogy ugye picit bennragadt nagy puklival született de tényleg nagyon naggyal:S ez 2 hónapos korára teljesen felszívódott pedig azt jósolták,hogy teljesen sosem fog sajnos és kb 6 hónapos korára lesz kisebb nem észrevehető!hát mondom szerencsére most 6 hónapos és semmi nem látszik belőle!
2011. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is a doki rásegitett, mert fáradt voltam. Kapta olyan szurit is amitől gyorsabban tágultam, meg 3 gerincest... Oxigén hiányos nem lehet a baba,mert a köldökzsinoron kapja.

Egyébként ezen én is elgondolkodtam, amin te, de arra jutottam, hogy a legtöbb nő azért kapja a tágtó szüklést, hogy ha elfárad az anyuka tudjanak segiteni, főleg első szülésnél.

2011. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam sok minden közrejátszott, fájásgyengeség, idő előtti burokrepedés, nagy baba 4kg 55 cm 37-es fejecske, és a 17 óra vajúdás ebből 3 oxival. 40 perc volt a kitolás, és a doki fájásnál folyamatosan benne könyökölt a hasamban, nem volt kellemes.

Nem lett oxigénhiányos a babám, sőt 10/10-es apgarral született,gyönyörű tisztán, még lila sem volt.

2011. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az elsőt szültem így. Akkor 2.5 napja nem ettem semmit és nem aludtam semmit. Eljött a szülés ideje, erőm semmi. A doki és a szülésznő segített kinyomni, kihúzni a kisfiamat. Így volt a kitolás része 13 perc.
2011. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mulhat akar az eletetek is ezen. Nalunk majdnem ez tortent.


Az enyem is vakummal szuletett, szegeny olyan fekete volt es torz, hogy a ferjem megijedt (1 orat oxigen aatt volt). En nem lattam rogton, mert olyan sok vert vesztettem h elajultam, majd altattak, de a lanyom 2 ora mulva is, amikor en felebredtem, torz volt. De egeszseges es gyonyoru azota.

2011. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!