Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik-e olyan kórház Budapes...

Létezik-e olyan kórház Budapesten, ahol császármetszés után azonnal (vagy nagyon rövid időn belül) odahozzák a babát szopizni, és ott is maradhat az anyukával?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Es mikor varrjak ossze anyukat?
2011. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
császár után még a fejedet se tudod felemelni jó darabig rosszullét nélkül, nemhogy szoptatni - nem véletlenül nem hozzák oda azonnal
2011. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 órán keresztül meg sem mozdulhatsz. A szoptatás császárosoknál nem biztos, hogy rögtön összejön. Van, hogy csak másnap indul meg a tej.
2011. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem mozdíthatod meg a fejed,csak 1-2 óra elteltével..6óra után állítanak fel..nekünk a babát délután felhozták szopizni.reggel műtöttek.(SOTE I)
2011. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ugyan Debrecenben a Klinikán,de ahogy az őrzőbe toltak odahozták a babám és oldalra fordítottak egy kicsit és lehetett mellre tenni,csodás volt:))).Ez délben volt este már együtt aludtunk.Nem volt ilyen ,hogy nem lehet megmozdulni meg stb.Délben műtöttek,délután 5-kor lezuhanyoztam,és vittek osztályra.
2011. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A Szent Imrében azonnal megkapod amint felébredtél. 2 császáros anyukával is feküdtem egy szobában, és mind a kettő szoptatta már a babáját nagyon hamar, még fel sem állt, de a babát odaadták nekik.
2011. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Császár után szigorúan 6-8 órát fekve kell maradni a későbbi nagyobb problémák elkerülése miatt(migrén életed végégig.stb)
2011. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szent Imre kórház.

Én nem császárral szültem, de még előtte megkérdeztem az orvosomat, hogy mi van, ha mégis úgy alakul, mikor tudok szoptatni.

Azt mondta, hogy ahogy kitolnak a műtőből, segít a szülésznő mellre tenni a babát.

Apuka egy ablak mögül figyelheti anyukát a műtét közben, ő kapja meg a babát, amíg anyukát varrják. Ezt követően ugyanúgy együtt tölthetik azt a két órát, mint ha simán szült volna anyuka, csak nem szabad felkelni.

Ha lesz fogadott szülésznőd, akkor ő majd úgyis rendezi (kérjétek meg rá!!!), hogy a babát mihamarabb megpróbáljátot cicire tenni.

2011. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem Tatabányán másfél óra múlva kihozták a kicsit. Fejemelés nélkül, kicsit odafordulva a babához meg tudtam volna őt szopiztatni, ha ő nincs úgy elkábítva (császáros infúziók rá nagyon hatottak). 1 órát kint volt nálam, majd elvitték és 2 óra múlva újra hozták.
2011. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. Nyilván a varrás után gondoltam a szoptatást...

A SOTE I-en szültem császárral az első babámat 3 hónappal ezelőtt, úgyhogy van már sajnos tapasztalatom ebben a témában mind a fájdalmat, mind a kórházi protokollt illetően: hétfő délelőtt 11-kor született a kislányom, aznap este fél 6-kor hozták oda "megmutatni", és másnap 11-re kerültem le osztályra, akkor szoptathattam meg először, tehát 24 óra elteltével. Talán nem is véletlen, hogy a tejem csak akkor indult be, amikor már hazamentünk (6.-7. nap), és a kórházban nagyon sokat sírt a babám. Ezért kérdezem, hogy Budapesten van-e olyan kórház, ahol a császáros őrzőbe is beviszik a babát, hogy anyuka szoptathassa. Nekem is fájt borzasztóan a seb, de fekve képes lettem volna oldalt fordulni és mellre tenni.

Valaki tud ilyen bp-i kórházról?

2011. nov. 13. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!