Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másodlagos fájásgyengeséggel...

Másodlagos fájásgyengeséggel szültem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi az oka a fájásgyengeségnek és az orvosomtól sem kaptam rá választ.

A neten sem találtam a fájásgyengeség okát :( de szeretném tudni, hogy mi és miért történt...


Volt közületek valakinek ilyen?

Milyen volt a szülésetek?



2011. nov. 12. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár nekem csak elsődleges (primer) fájásgyengeségem volt, ami nálam úgy történt, hogy este 10-kor elfolyt a magzatvizem, és egyáltalán nem volt fájásom. Hajnali 1-kor kötöttek be infúzióba oxitocint és reggel 9:30 ra lett meg a babám. Az hogy miért nem volt fájásom én sem értem, remélem valaki tud rá választ. Azon aggódok, hogy a következő szülésem milyen lesz. Neked milyen volt a szülésed?

2011. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Első vagyok, ezt találtam.

2011. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én mindkétszer, elméletben így szültem. Kitolás elején állapították meg, hogy gyengültek a fájások és jött az oxi.


Ennyi a tény, a privát érzésem az volt hogy minden OK, gyorsan szültem mindkétszer,és voltak folyamatosan fájásaim. Mellesleg olvastam hogy a kitolás előtt sokszor van egy kis szünet, rápihen a szervezet. Én úgy éreztem hogy csak ez van, mert közben így is éreztem ahogy történnek bennem a dolgok, konkrétan ahogy halad lefelé a baba... Nekem van egy olyan gyanúm hogy ez egy ürügy hogy beadják az oxit, és gyorsítsák a szülést.


Nem kell félreérteni, nem jártam utána, nem vagyok biztos ebben csak nem értem hogy ha van egy össz 1,5 óra alatt kitolásig jutó szülés, akkor miért nem lehet hagyni 10 percet hogy újra erősödnek-e a fájások.

Na de ezek csak elmélkedések, alapvetően bízok a dokikban, lett 2 egészséges gyerekem, csak kíváncsi vagyok mi lett volna ha a természetre bízzák. Van egy olyan érzésem hogy valami oka lett volna egy kis pihinek (pl tágulnak a dolgok addig, ilyesmik....)

2011. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mindkét fiam kirúgta a burkot, fájás oxi hatására se lett, állítólag genetikailag így vagyok beállítva :-)) sajna két császáron vagyok túl :-((((
2011. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nálam is a masszív 1-2 percesek álltak le a kitolás előtt.

10 perc után már jött az oxitocin amitől a falat kapartam, folyamatosan őrült fájások voltak kb. fél óráig, de a Baba nem jött lejjebb.

Tolták, húzták, nyomták...


Nagyon mély nyomott hagyott bennem...hatalmas most a kudarcélmény :(


Dokim is siettette, 2 ujjnyinál már repesztette a burkot, kézzel tágított 20 percenként :( pedig szépen haladtunk


Szerintetek lelki lehet, hogy lelki okai is lehetnek?

2011. nov. 14. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:

De ugye egészséges lett a babád?

Én is így szültem. Egyszer csak elmúltak a tolófájások. Vákum lett a vége, mert nagyon leesett a babám szívhangja.

2011. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerencsére semmi baja nem lett a babámnak. Egészséges mint a makk!

Sajnálom, hogy Neked is ilyen "élmények" jutottak :(

Én nagyon rettegek a vákuumtól, fogótól, azt kértem, hogy ne is használják...bár ha muszáj lett volna akkor bármit csak baj ne történjen!

2011. nov. 15. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne emészd magad, közhely, de tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges kisbabád született, és te is túlélted.

Nekem mondjuk furi, hogy 2 ujjnyinál tágítgattak, meg burkot repesztettek..., de nem vagyok orvos, nem tudom.


Én amikor beértem a kórházba (nem volt vészes otthon a vajúdás), már 8 cm-re voltam tágulva, felfektettek a szülőágyra, és csak kb 40 perc múlva repesztettek burkot így is. Onnantól kezdve folyamatosak voltak a fájásaim, de kaptam oxitocint is (vajon miért?), és kértem epidurált ezen a ponton.


2 órás lett a kitolási szakaszom, pedig erőn felül nyomtam, szülésznő is azt mondta, hogy jól csinálom, csak éppen nagyon nagy volt a baba buksija (38 cm körfogat).

A doki végül ráírta a zárómra, hogy fájásgyengeségem volt.


Én sem értettem, de már nem neheztelek senkire (szörnyű volt az a 2 óra, majd az a 3 hónap utána, amíg nagyjából elmúlt a végbélrepedésem...), most 7 hónap után már úgy látom, hogy végtelenül hálás vagyok, hogy egészségesen született a kisbabám, és én is egészséges vagyok, lehet(ne) még ismét kisbabám.


Jól csináltad, ügyes voltál, így vagy úgy, de meglett a baba, csak ez számít! Tudom, hogy idő amíg feldolgozza az ember az egészet, én is még a mai napig lepergetem az egészet a gondolataimban, de már kezdenek szelídülni az emlékek.


Boldog babázást neked!

2011. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!