Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja néhány ember,...

Miért gondolja néhány ember, hogy egy gyerek felneveléséhez elég csupán a szeretet és törődés az anyagiak meg másodlagos dolgok?

Figyelt kérdés

Én megértem azt aki gyerekvállalás után kerül nehéz anyagi helyzetbe, mi sem élünk nagy lábon, nagyon be kell osztani a pénzünket. De azt végképp nem értem, hogy nehéz anyagi helyzetben miért kell gyereket vállalni, pláne, ha az ember nem a negyvenes éveiben jár.

Nem szeretnék senkit megbántani,biztosan járnak néhányan ilyen cipőben csak kicsit felháborodok olyan tv interjúkon, stb..., amikor anyuka sir, hogy nincs mit enni hónap végén.


2009. jún. 9. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek felelőtlenségből, mások pedig azért vállalják, mert már nagyon szeretnének egy babát. Bizonyos szempontból ez is felelőtlenség, ha nem tudnak utána mit enni adni a babának (pl. tápszert a kezdetekben), vagy nincs pénz még pellenkára sem, de szerintem valaki pusztán a vágy miatt ilyen nehéz helyzetben már nem vállal gyereket, ha értelmes. Viszont ha nehéz helyzetben van, de nem ennyire sarkallatos a szegénység, akkor viszont teljesen megértem az illetőt, mert lehet, hogy sohasem lesz jó anyagi helyzetben, és akkor ez azt jelenti, hogy neki nem jár gyerek, ő nem lehet szülő? És itt nem a segélyen élő szegényekre gondolok, hanem azokra, akik minimálbérért güriznek 3 műszakban. Sokan vannak, akik nem tehetnek arról, hogy nem tudnak jobban fizető állást találni maguknak, és ezt manapság már nem az iskolai végzettség határozza meg. Az én munkahelyemen rengeted diplomás embert ismerek, akik más nélkül, most betanított munkásként és takarítóként dolgoznak. És mi van ha nem is tudnak többé kiszakadni ebből a munkakörnyezetből? Előfordulhat. Sajnos ilyen időket élünk mostanában. Sajnos tényleg nem igaz már a mondás, hogy "ahol egy elfér, ott kettő is".
2009. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hú, én sejtem, melyik kérdés vetette fel nálad ezt a kérdést. Mások nevében nem tudok nyilatkozni, én voltam olyan naiv, hogy azt hittem, 9 hónap alatt tud akkorát változni az anyagi helyzetünk, hogy meg lesz mindenünk. Ha terveztem volna, persze nem ilyen körülmények között vállaltam volna babát, pláne nem apa nélkül, de amikor "becsúszott", úgy gondoltuk még az elején, hogy mindent meg tudunk oldani, csak akarni kell. Sajnos nem sikerült. Nálam itt valóban csak naivitásról volt szó, fogalmam nem volt róla, hogy az, hogy a párom azt mondja, hogy ukmukfuk kimegyek dolgozni külföldre, az nem minden esetben garancia arra, hogy zsákszám hordja majd haza a pénzt. Elhittem neki, amit mondott, mert el akartam hinni, hogy majd 9 hónap alatt megkeres annyi pénzt, hogy saját lakásunk és kocsink lesz, satöbbi. És persze arra sem számíottam, hogy az a férfi, akibe szerelmes vagyok, kifordul magából. Monduk legalább a szándék megvolt, csak fiatal voltam, nem tudtam, hogy nem elég a szándék. Azóta már gyűjtöttem némi tapasztalatot, mostmár másképp gondolkodom. Azóta volt már kapcsolatom, akkor is nagyon szerelmes voltam (sajnos már vége lett), és persze én már akkor álmodoztam megint, hogy jaj de jó lenne mégegy baba, de már tisztában voltam vele, hogy ezt egyrészt nem lehet ilyen rövid ismerettség után, másrészt, hogy ahhoz előbb legalább el kell indulni azon az úton, hogy megteremtsük a felvételeket. Szép tervekre nem lehet alapozni.
2009. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egy gyerek nem lakik jól a szeretettől, de aki már nagyon régóta próbálkozik egy babával, az igenis meg fogja tartani, még ha a hónap végén zsíros kenyeret is kell enni.

Az én párom 3 műszakban dolgozik minimálbérért, nekem december óta nincs munkahelyem, sehonnan sem kapok semmilyen pénzt. Magam után fizetem a tb-t és 24 hetes kismama vagyok. Jelenleg az anyóséknál lakunk, de jövőhónapban költözünk sajátba, kölcsönből. Előtte albérletben laktunk, ami szintén nem volt olcsó, de mégis kijöttünk minden hónapban és még hónap végén is volt mit enni.

Igen, bevállaltuk a babát, mert már 2 éve várunk rá és végre sikerült. Igaz, hogy mikor megtudtam, hogy babát várok, akkor egy külföldi, jól fizető munkát mondtam vissza, de úgy vagyunk vele, hogy majdcsak lesz valami. Már egyszer volt egy vetélésem, és nem kockáztathattuk meg, hogy elvetetem, mert akkor lehet, hogy többé nem is lehetne babánk.

Nem vagyunk felelőtlenek, a párom 32, én 27 vagyok. Szerencsére kapunk szülői támogatást, mindkét fél részéről, pároméknál ráadásul első unoka, úgyhogy mindent meg fog kapni. Nem tartom felelőtlennek azokat, akik megtartják a babát, ha nehéz anyagi helyzetben vannak, hiszen hinni kell abban, hogy mindig van megoldás. Be lehet osztani azt a kevés pénzt is, csak tudni kell gazdálkodni.

2009. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, Téged is nagyon megértelek. Én is vágyok még egy babára, de mégsem vállalom be, mert nem tudnám úgy eltartani, ahogy én szeretném. És azt is irtam, hogy nem azokra gondolok, akik már harmincon felül vannak.

De pusztán azért babát vállani, hogy fiatalon legyen az ember szülő, na igy nem értem a dolgot.

És igen, nagyon sokat kell gürizni ebben a mai világban, de aki tudja, hogy nehezebben talál munkát, annak inkább előre kellene gondolkodni 20 évesen, és keményen melózni nem pedig gyereket szülni. Én is dolgoztam elég sokat és eleget túlóráztam, hogy meglegyen mindenünk. Mégis sikerült, pedig nekem diplomám sincs.

2009. jún. 9. 17:17
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem.Én vagyok az a válaszoló,aki elsőnek merte "bírálni",és burkoltan,de felelőtlennek nevezni.Én sem értem,h miért vállalják így a babát...a gyerekkel is kiszúrnak,mert szerintem is a szeretet az első,de azért nem kap az ember ételt,villanyt,gázt,vizet,és sajnos a tanulásukat se tudják a szeretetből finanszírozni.Tökéletesen egyet értek veled.Én is azon akadtam ki,h azt írta,szerencsére még szopik,mert a tápszer megvétele is problémákat fog jelenteni.Jézusom,akkor mi lesz,ha a suliba kell majd vmi?!Állam bácsi segít?Vmi?És azt is írta,h ne hurrogjuk le azért,mert igaz,h nincs pénzük,de ő netezik.No comment...
2009. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó válszoló,gondolom rám gondolsz,tegnap tettem fel egy kérdés!Szegény kismamák,anyukák...

nemtudsz olvasni,ezerszer leirtam,hogy a gyerekre mindig lesz,mert ő az első,és nem irtam olyat te ostoba,hogy még jó,hogy szoptatok mert nem tudnék venni tápszert,Amugy azt irtam,hogy szerencsém van hogy szoptahatok,mert tápszere nem kell költenem!tudnék venni,MERT AKKOR ARRA LENNE!!!

Milyen egy rosszindulatú ember vagy,remélem a sors majd meghálálja

2009. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Olvastam a kérdést és én voltam aki kiálltam először a 18.57-es mellett.

Szerintem amin ő keresztül ment, az példa értékű lehetne mindenki előtt, hogy nem panaszkodni kell, hanem tenni azért, hogy jobb legyen. Mert bizony, ha akkor előfordul, hogy nem jön ki az ember a pénzből a hó végén, mikor kicsi a gyerek, akkor később még inkább elő fog fordulni.

De mindenkinek a maga dolga, én csupán nem értem az ilyen szülőket. És kedved utolsó, Te talán magyarázatot adhatsz rá!

2009. jún. 9. 21:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok rossz indulatú,csak nem bírom azokat az embereket,akik sajnáltatják magukat,mikor sokkal rosszabb helyzetben élő emberek is vannak(igaz,nekik még internetre sem telik)De azt mondják,attól kell elvenni,aki sír...és örülök,h a gyerekre mindig jut majd pénz.Azt ugyan nem tudom,h a 8 általánosoddal hogyan fogsz találni olyan állást,h annyit keress,h valóban mindent biztosítani tudj majd neki,de drukkolok nektek.Akkor talán nem is olyan rossz a helyzeted,mint ahogyan azt leírtad...
2009. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem sajnáltatam magam!!

Gyárban dolgoztam és nem egy diplomás ember volt a munkatársam akik ugyanazt a munkát csinálták ugyan annyi pénzért,akkor most mit veszitetem azzal,hogy nem tanultam?

Tanultam volna,ha megengedhetem volna magamnak,és a jövöben fogok is legalább egy éretségit össze szedek!


Nekem,sosem voltak az anyagiak elsök,és remélem,hogy a gyerekem sem lesz egy anyagis,tiszteletlen ember,mert nem lesz elkényeztetve,én sem voltam!

Tudom,hogy vannak nálam rosszabb körülmények között élök is,és pont ezért utálom hogy minden a pénz körül forog,ha nem lenne ilyen anygias a világ több boldog ember lenne ma!És én most ilyen anyagi helyzetben is hihetelenül boldog vagyok amikor csak rá nézek a kisfiamra,elfelejtek minden rosszat!

2009. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
20 éves vagyok,a párom is.Van egy 9 hónapos tündérünk,akit imádunk.Mikor vállaltuk a babát,már 4 éve voltunk együtt.Nagyon jó,biztos munkahely mindkettönknek.Párom nagyon jól keresett,és belevágtunk.Terhesség alatt minden meseszép volt.mindent megvettünk a kislányunknak,és átlagban nem is a legolcsóbb dolgokat,mert megtehettük,pedig semmit nem tettek alánk a szüleink.Szeptemberben megszültem,rá egy hónapjára ment párom dolgozni,és közölték vele,hogy azt a részleget ahol dolgozik,teljesen be kell zárni,mert a válság miatt nem tudják fenntartani.Itt elvágtak mindeent.Azóta aranyom kifogja azokat a helyeket,ahol nem füzetnek,vagy csak egy hónapi tartják meg.Azóta mi is hónapról hónapra élünk,pedig biztos anyagi háttérrel rendelkeztünk,még mikor szültem is.És nehogy már a gyerekszülés is csak a gazdagok kiváltsága legyen,mert hiába van ott pénz,ha a gyerek a szüleit nem is látja,kárpótlásul meg minden drága szart megvesznek neki.Amugy a kislánynak mindene megvan,mert inkább mi nélkülözünk,egy kicsit,de ö nem fog.Hoppá.Pedig 20 évesek vagyunk.Gyerek meg mindenkinek jár.Szegénynek,gazdagnak egyaránt,az már más kérdés,hogy a szegény jobban megbecsüli.Erröl ennyit.
2009. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!