Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyi ideig tartott a...

Kinek mennyi ideig tartott a szülése? Első szakasz a fájások rendszeressé válásától a 10 centiig, második míg meg nem született a baba, illetve onnan míg meg nem született a méhlepény?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt nagyon embere válogatja.

Nekem az első gyerkőcnél fájásokkal indult az egész.Szerda hajnali 3-kor arra ébredtem,hogy fájdogál egy kicsit a hasam.Ezek a fájások csak délután kezdtek rendszeressé válni.Este 9-kor indultunk a kórházba 5 percesekkel.Mivel sem tágulni nem akartam,sem a gyerek nem indult meg lefelé,egész éjjel kínlódtam,mert iszonyatos fájdalmaim voltak.Aztán nagy nehezen,burokrepesztés,epidurális,infúzió,és végkimerülés árán meglett a fiam reggel 7-re.A "lepénytéma" ezek után már pikk-pakk lezajlott.

A második babymnél a magzatvizem kezdett csurogni éjfélkor,2-kor indultunk a kórházba.Ott reggel 8-ig nem csináltak velem semmit,aztán kaptam oxitocint.Délután 2-re lett meg a leányzóm.Valamennyivel könnyebb volt,mint az első,lepényszakasz szintén hamar zajlott.

2 hét múlva jön a harmadik,remélem még rövidebb lesz a dolog.

Remélem segítettem.

Könnyű szülést!

2009. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem úgy volt, hogy május 20-ra voltam kiírva.

16-án kezdtem tágulni, 18-én délután 10 percesek voltak a fájásaim, majd 5 percesekkel mentünk be a kórházba fél hatra felvettek, éjfélkor elfojt a magzatvíz, majd 19-én 2:20 percre született meg a kislányom!

Vagyis durván 2 nap tágulás, és egy egész nap vajúdás, szülés pedig 2 óra és 20 perc, ha jól számolom, de ha nem jó, akkor szólj kérlek!

Első szülés, természetes úton gátmetszéssel.

Könnyű, gyors szülést kíván Neked, majdnem egy éves anyuka.

2009. máj. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezzen tágultam.Nekem éjjel 2kor kezdődtek a fájások,5-10percenként jöttek.Délután 14-30kor repesztettek burkot és este 20-15re lett meg a kisfiam(első baba).Délután 16 órától volt igazán kemény,fájdalmas,mig ki nem jött a kisfiam!A méh lepény az pikk-pakk kint volt,egy nyomás és kész.
2009. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak az első részt tudom ideirni: reggel 6-kor voltak erősebb menstruáció jellegű fájdalmaim, délután 2 körül kezdődtek a rendes már kellemetlen 7 perces fájások, ekkor kórház és ekkor voltam 4 cm-re kitágulva már, este 9-re voltam kitágulva és volt lent a bébi feje, hogy lehetett volna tolni. Ezután nekem császár lett viszont a baba fejének szöge miatt.
2009. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1.szülés 20-21 óra kb.

első rész:reggel6-tól (picit előbb)éjjel 11-ig, második 1 óra, harmadik fél óra (de siettették)


2.szülés:7 óra

első rész:6 óra, második rész: 45p körül, harmadik fél óra (szintén nem magától)

2009. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első szülés. Magzatvíz elment délben, semmi fájdalom. Első fájás délután 3 körül volt. utána már minden fájás 5-8 percenként jött. 18:25 körül voltam 8 cm tág, és akkor kezdődött a kitolás. 18:57-kor született meg a fiam. utána a lepény megszülése gyors volt, és a doki segített kinyomta belőlem. A varrással fél 8-ra végzett.

Könnyű szülést neked!

2009. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1. szülésem:8 nappal tulhordtam.

Egy délelött mentem vizsgàlatra,semmi jele nem volt a szülésnek.

Délutàn egykor hirtelen beindultak a fàjàsok(10 percesek)

fél ötig voltak fàjàsaim,aztàn burokrepesztés.

Toloszakasz 15 perc volt,igy megszültem délutàn ötre.

Méhlepény szinte màsodpercek alatt megvolt.


Összvissz 4 orahossza

2009. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon szerencsés vagyok mert 14:30 kor érkeztem a kórházba 5 percesekkel és 15:52kor kibújt a lányom és első baba
2009. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első babánál 3.5 óra az első szakasz,kb.fél óra a kitolás,rá 10 percre megvolt a lepény.A 2.babánál bő másfél óra az első szakasz,20 perc a kitolás,kb.5-10 perc a lepényi szak.
2009. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elso baba. Magzatviz folyt el eloszor, fajasok nem voltak. Harom oraval ezutan kezdtem el vajudni, egybol harom perces fajasokkal nyitott. Osszesen harom orat vajudtam ezutan, amikor beertunk a korhazba mar tolofajasaim voltak.

Kb 30-40 perc volt a kitolasi szakasz, mert gatvedelemmel szultem es lassan engedtek ki a babat.

A lepeny megszulese szinten kb negyven percig tartott, ha nem tovabb, ugyanis azzal problemam volt, nem akart levalni, kb ot perc valasztott el attol, hogy altassanak es kaparjanak...

2009. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!