Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés ugye két szakaszból...

A szülés ugye két szakaszból áll? A vajúdás és a kitolási szakasz. Előfordulhat, hogy valaki a vajúdást nem érzi, szóval csak azt veszi észre, hogy jön ki a baba?

Figyelt kérdés
bocs a hülye kérdésért, de sok minden eszébe jut az embernek:D
2008. jún. 9. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meg van egy harmadik, a lepény megszületése. Én olyat még nem hallottam, hogy a vajúdás minden fájdalom nélül ment volna. Sokadik babánál előfordul, hogy megy minden, mint a karikacsapás és a fájdalom is egy átlagos-erős menzeszesnek felel meg. Szóval, ne reménykedj :-)))) De túl fogod élni és büszke leszel magadra, hogy megcsináltad.
2008. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

áh:D

nem reménykedem, csak vannak kósza gondolatai az embernek.

2008. jún. 9. 13:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.Egyetértek az elöttem válaszolóval,mert van még a placenta megszületése,ez a harmadik szakasz.

Mi hárman vagyunk testvérek és amikor a legkissebbik hugom született,anyának egyik percről a másikra elment a magzatvize(majdnem a kiocsiban szült)és 20perc alatt megvolt a kistesó.Olyan erővel jött a baba,hogy a doki mondta,hogy ne siessen a kitolással,stb.,pedig nem sietett:-)

Szóval a harmadik vagy a sokadik terhességnél elöfordul,hogy nincs is vajudás.

De ha az elsőnél tartasz tuti több órába telik mire meglesz a babád,de ne aggojd,meg tudod csinálni...

Sok sikert és jó egészséget!

2008. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szomszéd asszonyom 2 hete 8 perc alatt szült meg. 5-kor indultak a 18 km-re lévő kórházba gyanús fájásokkal, fél 6-kor pedig telefonáltak, hogy kész vannak.
2008. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia én az első babámat a magzatvíz elfolyása után fél órával már a kezemben fogtam. Nekem csak tolófájásaim voltak, a tágulást nem éreztem, annyira rugdosott a pici. Még szerencse, hogy pont a kórházból jöttünk kontrolrol :)
2008. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a beszámolókat, igen az első babámat várom, és minden érdekel a szülésről.ilyen- is- olyan is:D
2008. jún. 9. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Hihetelen dolgok vannak!Bennem is felmerült a kérdés már.Tesóm este 9 után kezdett érezni valamit,de nem gondolta,hogy szülni fog már.Azért bementek a kórházba.Aznap meglett az első lánya,azaz kevesebb,mint 3 óra alatt.Még a kórházban is úgy gondolta eleinte,ez még nem a szülési fájás.Azt mondják érezni fogjuk ha menni kell.Nálunk szerencsére közel a kórház (3 km),így nem aggódom.:)39hetes kismami
2008. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ja, én se aggódóm, még gyalog is 10perc:D

sok boldogságot

2008. jún. 9. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Szió! Szerintem reménykedhetsz, bár ritka!

Nekem 2 órát tartott a vajúdás és a fájásokat alig éreztem (erősebb mensi jellegűek voltak)... már én ézdetem rosszul érezni magam, hogy alig éreztem fájdalmat a vajúdás alatt, mert a nők 90%-a arra büszke, hogy ő mennyit szenvedett, no én örülök, hogy nem szenvedtem...

2008. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De ha mégse érezném ,honnan tudom, hogy jön a baba?

Pl. most is elég erősen be-be görcsölök,a derekam is benyílal, de ez kibírható.

Jó még biztos nem szülök, még csak 34hetes vagyok:S

2008. jún. 10. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!