Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már Debreceni...

Aki szült már Debreceni klinikán az leírna pár dolgot, amit lejebb leírok? Akár sima, akár császáros.

Figyelt kérdés

Hol engedik be az apát vagy családtagot?

Szülés után mennyit vagy "pihenőn" a szülőszobán?

Mennyire fáj ?-első baba

Mikor adják kezedbe elsőnek és szoptatni?

Látogatni ,hogy jöhetnek be, vagy ablakon vagy tv-n mutatják meg a rokonoknak?

Baba-mama szobába van vagy külön és csak szopni hozzák be?

Mikor engednek haza ,hány nap múlva?

Sajnát vagy ott adott cuccba kell lenni a picinek amíg bent vagyunk?

Szülés után még adnak sózsákot ami pocakot "visszatereli"?

Szülés utáni visit ,hogy történik?

Mennyit adtatok a dokinak? -választott orvos


Köszi előre is.Ma vagyok 25 heets ,de már előre érdekel mit várhatok márciusra....


2011. nov. 22. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
A szülőszobára nem engedik be csak azt aki bent volt a szülésnél is, vagy ha ugye esetleg nem volt bent senki akkor az apukát, a többi családtagnak kiviszik a babát megmutatni mikor megszületik,persze azért nem azonnal kitolják a babát veled együtt pár percre. Szülés után pár órával már menni kell zuhanyozni aztán ha van hely lent az osztályon már mehetsz is le vagyis hát tolószékben viszenek le, császár után 1 nap.Mikor szülés után téged rendbe tesznek már oda is teszik a babát szopizni, és persze amikor megszületik egyből a melkasodra teszik. A fájadalom az relatív mindenkinek más, függa a fájdalom küszöbtől is,nekem az első szülés könnyebb volt mint a msáodik de ez általában fordítva van. Baba-mama szoba van,de ha eseteleg nagyon fáradt vagy és pihenni szeretnél esetleg beadhatod a babát pár órára a csecsemő osztályra. Normál szülés 3 nap, császár 5 nap és hazaengednek persze csak ha minden rendben.Lehet menni látogatni csak a szobába nem szabadna be menni sajna sokakat ez nem érdekel, persze azért 1-1 ember bemehet segíteni neked de nem egy egész csapat, amúgy elvileg csak a folyosóra lehetne bemenni.Lehet vini a picinek saját ruhát de adnak is ha kell. Pelenkát ötöt adnak egy napra de ha látják,hogy még van akkor annnyival kevesebbet adnak. Sózsákot nem adnak.Igen szülés után sír a pici. A dokiban nem tudok nyilatkozni, nem volt fogadott, de a barátnőm 1,5 évvel ezelőtt 50 ezret adott. Én két éve szültem a Klinikán akkor még így mentek a dolgok.
2011. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én 10 éve szültem ott, igaz nem ma volt de leírom

vajúdás és szülés alatt két ember lehetett velem, de csak akkor engedték be őket ha fizettek a nővérnek ötszáz forintot a kispapa csomagért, ruha, lábkütyü meg szájmaszk..éjjel szültem varrás után az örzőbe vittek és azonnal hozták a babát, éjjel már nem visznek le osztályra csak másnap reggel, szülés után amúgy azonnal rámtették, majd elvitték rendbe rakni .örzőbe végig velem volt egész éjjel, egyből mutatták, hogy kell mellre rakni.

baba-mama szobák vannak, nem szívesen viszik el tőled, ott a kórterembe fürdetik őket a csap alá dugták és kész is:) pelust akkor még négyet-ötöt kaptunk, popsi krémet is otthonról vittem be, ruhát adtak neki, nem tudtam szoptatni anatómiai okok miatt, így három óránként hozták a tápit, de sokszor elfelejtették és menni kellett érte, a látogatók nem tartották be a rendet, egész nap tele volt a szoba a többi kismama látogatójával, ezt nagyon utáltam. A budi gusztustalan volt ott bagóztak az anyukák , stb. nem adtak sózsákot...nem adtam a dokinak semmit, nem volt fogadott orvosom..én is márciusba szülöm a másodikat:) boldog babavárást.Még annyit, hogy annak ellenére, hogy nem volt fogadott orvosom , mindenki körbeugrált több orvos is jelen volt a szülésnél és nagyon meg voltam elégedve.

2011. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első "a többi családtagnak kiviszik a babát megmutatni mikor megszületik,persze azért nem azonnal kitolják a babát veled együtt pár percre"

most akkor kiviszik vagy csak velem?-ez fura máshol kisablakon vagy tv-n át láthatják nem fizikailag pláne szülés után...sőt valahol nem is mehet be senki szobára cak anyuka ha kijön a folyosóra..hm..érdekes ez így pláne a szülés utáni rész,mert oké hogy engem kitolnak ,de a picit nem hinném,hogy kitennék a tömegbe velem együtt.nem?

2011. nov. 22. 15:02
 4/17 anonim ***** válasza:

szia

márciusban lesz 2 éve hogy ott szültem..

férjem nem jött be velem kint várt.

amikor megszületett a kislányom sajnos vákummal puszit adtam neki és már vitték is el, bár elég bunkók voltak mert amikor a családom kint várt meg se mutatták vitték el, pedig annyit közölhettek volna hogy

XP -nak megszületett a lánya lent a újszülött osztályon az inkubátorban apuka megnézheti.. DE SEMMI , ELVITTÉK SZÓ NÉLKÜL..

mikor összevartak bejöhetett a férjem hozzám míg lábadoztam ez kb 4 óra volt, pisilnem kellett zuhanyozni nekem azért volt ennyi idő mert alig bírtam lábra állni nagyon megviselt a szülés majdnem elájultam meg ehhez hasonlók..amikor lekerültem az osztályra másnap hozták le a kislányomat hozzám , 6 an voltunk egy szobában,

éjjel nappal velünk lehet a baba mivel a KLINIKA BABABARÁT..

adnak ruhát, napi 5 pelenkát, de célszerű vinni, mert nem mindíg adnak eleget se ruhából, se pellusból vigyél popsitörlőt és kencőcsöt a popsijának mert kicsipheti a kaki..adnak hálóinget is neked de azt is 1-2 őt max..

kaja is igaz nem vmi finom, de ehető..

látogathatnak egész nap a férjem is bent volt este 7 ig utána már illik elmenni ..

a hasra hogy visszahúzódjon semmit se adnak..

nézik a vérzést adnak betétet, megnézik a picit a viziten ami 1-2 szer van egy nap, fürdetés este 7 körül, de volt hogy 10 kor esett be a csecsemősnövér,

az adjunktus nő írtó bunkó, flemga mániája a szoptatás akkor is erőltetik ha nyílvánvaló hogy nem szopik a baba vagy nincs tejed..

elvileg ha minden rendben 3 nap múlva elengednek, előtte varratszedés ( nem fáj csak kellemetlen ha húzódik a cérna)

nem adtam pénzt a dokinak,, nem volt fogadott dokim másrészt meg inkább költöttem a lányomra..


a szülésről meg hogy mennyire fáj?


igen fáj borzalmasan, de ki hogy bírja a fájdalmat

én nem kaptam fájdalomcsillapítót hiába kértem..

elvileg az epidurál nagyon jó és hatásos.


azt kihagytam hogy ha minden rendben van már ott a szülés utána a megörzőben míg pihensz odaviszik a babár segítenek mellre rakni hogy összeszokjatok, előtte fürdetik stb..


mintha tegnap történt volna ..pedig másfél éves a lányom


minden jót nektek :)

2011. nov. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél ami sima szülés volt ez úgy történt,hogy ugye a mellkasomra tették a babát,aztán amíg engem rendbe tettek addig babát is megmosdatták,megmérték,megvizsgálta a gyerekorvos, aztán ugye hozták a gurulós ágyat arra át kellett mászni oda adták a babát, aztán kitoltak oda a szülőszoba előterébe ahova bejöhetettek akik a folyosón várakoztak a két nagymama és tesóm voltak ott,meg ugye a férjem de ő bent volt a szülésnél.Ott voltunk pár percet megnézték a babát beszéltünk pár szót és utánna már vittek is vissza és kaptam egy ágyat,és lehetett próbálkozni a szopizással.

Második szülésnél a mi császár volt sajnos, ott úgy történt,hogy ugye mikor kivették a picit odahozták a fejemhez és épp csak pár pillanatra láthattam,aztán elvitték rendbe tették, és a nővérke meg apuka kivitték pár percre megmutatták a kint lévőknek, aztán mikor én is kész lettem kitoltak megint oda az előtérbe a babával pár perc erejéig, aztán ugye megint kaptam ágyat és mehetett a szopizatatás.Ja és mind a két szülésnél apuka még utánna ott maradhatott valameddig segíteni esetleg, de nem sokáig mert utánna haza küldték,hogy tudjunk pihenni egy kicsit a babával.

2011. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a sorokat. azért remélem mikor megmutatják a kint várók nem tapizzák. igazaból ugy a jó ahogy mashol kisablakon v tv-n át. nem örülök,h ,, steril,, helyről ,,tömegbe,, viszik
2011. nov. 22. 20:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem azért felvenni vagy fogdosni nem lehet a babát,mikor veled együtt viszik ki úgyis melletted fekszik, ha meg esetle kiviszik előre akkora meg a nővér kezében van,vagy max. esetleg az apukáéban persze ha megmeri fogni úgy nagy hirtelen a picuri kisbabát.
2011. nov. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem menj el a szülésfelkészítőre a pároddal és mindent megtudhatsz. Legalább ismerős terepre érkezel ha eljön a nagy nap. már most kérj jelentkezési lapot a klinikán hátha még belefér az idődbe! Ingyenes!
2011. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ott tudtam meg hogy ha hajnalban vagy éjszaka mész akkor a hátsó bejáratot kell használni az UH fele a lifttel szemben és csengetni kell, ott engednek be! Meg bementek a szülőszobára is.....bár én rosszkor mentem mert sajna egy anyuka akkor szült és nem fogta vissza a hangját, de én hang nélkül csináltam. Ott láttam először milyen egy igazi szülőszoba. És megmutatják hogy kell szoptatni....

Könnyű szülést. Írj ha van kérdésed esetleg.

2011. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért:

A 4. válaszolótól kérdezném, hogy amikor császár után 1 napig vagy a megörzőbe, addig a baba veled van, vagy máshol? mert úgy hallottam hogy a klinikán 1 napig vagy a megörzőbe.

2011. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!