Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már Debreceni...

Aki szült már Debreceni klinikán az leírna pár dolgot, amit lejebb leírok? Akár sima, akár császáros.

Figyelt kérdés

Hol engedik be az apát vagy családtagot?

Szülés után mennyit vagy "pihenőn" a szülőszobán?

Mennyire fáj ?-első baba

Mikor adják kezedbe elsőnek és szoptatni?

Látogatni ,hogy jöhetnek be, vagy ablakon vagy tv-n mutatják meg a rokonoknak?

Baba-mama szobába van vagy külön és csak szopni hozzák be?

Mikor engednek haza ,hány nap múlva?

Sajnát vagy ott adott cuccba kell lenni a picinek amíg bent vagyunk?

Szülés után még adnak sózsákot ami pocakot "visszatereli"?

Szülés utáni visit ,hogy történik?

Mennyit adtatok a dokinak? -választott orvos


Köszi előre is.Ma vagyok 25 heets ,de már előre érdekel mit várhatok márciusra....


2011. nov. 22. 10:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen egy napig vagy a megörzőbe császár után, ha akarod veled lehet a baba,mondjuk én az első pár órában nem tudtam szegénykémmel sok mident kezdeni,mert meg se tudtam mozdulni még zsibbadtam a gerinc érzéstelenítőtől,mondjuk mikor kiment a hatása akkor meg nagyon fájt a vágás de arra kaptam fájdalom csillapítót.
2011. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen hogy válaszoltál nekem. Csak azért kérdeztem mert az előző szülésem császár volt (igaz a Kenézybe) és ha véletlen ez is császár lesz megijedtem hogy 1 teljes napig nem látom. De így megnyugodtam. Köszi!
2011. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Debreceni klinikán szültem augusztusban.38 hetesen elfolyt a magzatvizem reggel fél 6kor. 1 óra múlva értünk be a szülészetre. Bekopogtunk a 2. emeleti szülészeti folyosó ajtaján kijött egy nővér és elvitt a felkészítő szobába. ( a férjem a folyosón maradt a csomaggal). Ott kellett átöltözni egy sötétkék ingfélét adtak amin volt egy madzagféle, szóval semmit nem takart.

Nővérke kitöltötte a felvételi lapot, megmérte a lázamat és adott egy adag vattát mert jött a véres magzatvíz..Mikor végzett a lapok kitöltésével átkísért a vajúdó szobába ahol 5-en voltak leendő anyukák és eléggé szenvedtek. A vajúdó nők paravánnal voltak elválasztva egymástól de attól mindent lehetett látni sőt hallani is sajnos.Ahogy láttam mindenkinek mellette volt a férje. Az enyém is megérkezett félóra - óra múlva.

8 órakor adtak egy méhszájtágítót és mondták,hogy 6 óra hossza kell rá, hogy hasson.Délig semmi bajom sem volt, nem éreztem fájdalmat csak hallgattam mások jajgatását. A vajúdó szobában az ágyakat nem tudom kiknek találták ki de egyedül nem tudtam fel-lemászni (pisilés miatt)

Délután 2 körül jöttek a fájások akkor felajánlották az EDÁ-t, én meg elfogattam azzal az indokkal, hogy felgyorsítja a vajúdást és hamarabb meglesz a baba.Kb 1 óra múlva megíjesztettek,hogy a baba szívhangja lelassult lehet császár lesz belőle. Erre én úgy megrémültem, hogy elkezdtem nyomni. 15 15 kor áttoltak a szülőszobába és 15 25 kor meg is született a kisfiunk. Nem tervezett apás szülés volt.Mikor áttoltak a szülőszobába a férjem ki akart menni, mert félt, hogy rosszul lesz de a dokik bátorították és ő is beszállt a segítésbe. Ő fogta a fejem :-)

Maga a szülés számomra nem fájt, lehet azért, mert annyira akartam már,hogy megérkezzen a kisfiunk. Viszont utánna a varrást nagyon megéreztem kb 15 percig tartott.Mikor kipottyant a Picur a melkasomra tették pár perc múlva jött a méhlepény és aztán vartak. A csecsemős elvitte megmérni de nagyon nem lett megtakarítva a magzatmázat rajta hagyták ami nem baj, mert az is jót tesz neki ha beszívja a bőre.

Miután túl voltam a varráson is kb 15 45-re beültettek a tolókocsiba a gyereket az ölembe adták és egyből mentünk le a kórterembe.Szóval én egy percet sem töltöttem pihenőszobán amit nagyon hiányoltam szerintem minden szülő nőnek kijárna szülés után 2 óra nyugodt pihenés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem nem volt fogadott orvosom de ha lett volna akkor is azt választottam volna aki volt Juhász Alpár Gábort csak ajánlani tudom illetve volt még egy doki Kozma Bence nagyon szimpatikus volt legközelebb is nála szeretnék szülni :-)

Mikor letoltak a kórterembe onnan kezdődött a RÉMÁLOM.4 ágyas teli szobába kerültem és az egyik anyukának a rokonsága állandóan bent volt.Felháborító egyenesen hogy egyesek milyen bunkók! Szülés után még a 2 óra sem telt el amikor elvileg megmozdulni sem szabadna és nekem kellett frissen szülten kerülgetnem a rokonságát (8 évestől 80 éves nagyapjáig mindenki bent volt az ágya mellett) csuron véresen egy sötétkék fenekem közepéig érő véres kórházi ingbe. Nagyon megalázó volt! Miután levittek minket a kórterembe jött egy fiatal csecsemős csaj de nem küldte volna ki a látogatókat, 2 perc alatt megmutatta,hogy kell mellre tenni a gyereket és elviharzott. A klinikán a csecsemőosztály nagyon gáz.Szemem elé ne kerüljenek többet! Nekem azt mondta anno a védőnő, hogy mindent ad a kórház ami a babynek kell csak akkor kell bevinni neki cuccot ha jövünk haza. Na ez nem igaz, nekünk napi 3 pelust adtak ami természetesen nem volt elég.Tehát hozattam be, meg ruhácskát is mert az egész kórházat be kellett járnom mikor Picur bepisilt nem volt csak egy tiszta ruha az egész osztályon.(mivel vasárnap volt és nem mostak..de gáz!)4 napig voltunk bent, mert kicsit besárgultunk.Na de ez is úgy volt, hogy jöttek vizitre megállapították az élettani sárgaságot.(amit én úgy tudok hogy természetes az élettani sárgaság) Majd a nővér betolt egy inkubátort, hogy tegyem bele a babát. Aztán elviharzott, azt se mutatta meg, hogy hol kell bekapcsolni csak kifele menet kiabálta, hogy működik.Mondom nagyon durvák! Ha tehettem volna szülés után azonnal haza kellett volna menni, mert a kórházi elláttás egyenlő a semmivel.A gyereket egy pillanatra sem vitték el tőlem ami nem is baj. De mikor le kellett mennem hasi UH-ra akkor is a szobába anyukám vigyázott rá..ha ő nem lett volna nem tudom hogy élem túl.

A csecsemős nővéreket 2 nap múlva el kezdtem pénzelni, hogy egy kicsit emberibb hanggal szóljanak hozzám. (természetesen ezt várták)


Remélem hasznos infókat írtam le! Mikor még én is terhes voltam állandóan a neten gyűjtöttem az infókat, hogy mi vár majd rám, akkor fogadtam meg magamnak ha túl leszek rajta én is leírom a tapasztalatomat élményemet, hogy másnak a segítségére legyek.

Mindenkinek könnyű szülést kívánok!

2011. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

szintén augusztus, lánykámat lemosták :( és azonnal nem tették rám ... biztos a hosszú vajúdás miatt


A csecsemősök katasztrofálisak,na én azért sem fizetek ,nehogy már ezzel provokálják ki .Lusták és bunkók is .

2012. jan. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én most decemberben szültem ott, és érdekes módon, én nem azt tapasztaltam, mint amit a két utolsó válaszoló írt. Mindenki fent van minimum 2 órát a megfigyelőbe, ott még zuhanyozni is elkísérnek. A csecsemősök is nagyon rendesek, segítenek amit nem tudsz, ha látják hogy pl rosszul teszed mellre egyből megigazítják a picit. HA valamit nem tudsz meg kell kérdezni, és válaszolnak rá. Pelust napi 2x jöttek nézni hogy mennyi van még, reggel, és este, és ha látták hogy csak 2db van, akkor adtak. Tiszta ruhát is adnak a picinek minden fürdetés után, plusz ha mondjuk összekakizza, akkor kérni kell és adnak. A csecsemősök ha látják hogy bent van valaki a szobába, akkor kiküldik. A szobatársam miatt pl 10 percenként jött be a csecsemős, mert tudta hogy ahogy kiment a szobából, ők visszamentek. És nem adtam nekik semmit, mindenkivel így bánnak, és fogadott dokim sem volt.
2012. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Akkor neked szerencséd volt...
2012. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez szerencsén múlna. Én több jót hallottam róla mint rosszat. Én az elsőt a Kenézybe szültem, ott olyan rendes volt a csecsemős hogy megkértem hogy jöjjön már segíteni, nem tudom hogy kezdjek neki a szoptatásnak, és ő azt mondta hogy jó, ne kezdjek neki, várjam meg meg mindjárt jön. Azóta is várom... A főnővér meg megszólta a páromat hogy túl sokat jön be hozzám, mintha lenne hozzá köze.
2012. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!