Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Voltatok, vagy mentek szülés...

Voltatok, vagy mentek szülés előtt szülőszobát látogatni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 32 hetes és nagyon félek a szüléstől. Fogadtam szülésznőt, ma megyünk hozzá megismerkedni és megnézni a szülőszobát...eddig jó ötletnek tűnt, hogy ne akkor kelljen mindennel szembesülni előszőr ha már menni kell szülni és kicsit talán "ismerős"legyen a helyszín.

De most ahogy jön a délután egyre jobban félek bemenni...Írtózom a kórháztól is. Szerintetek jó ötlet bemenni?


2009. máj. 12. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol fogsz majd szülni?

Én Bpen a Szent István Kórházban szültem, és enm voltam előtte látogatni, csak a dokim volt fogadott, szülésznőm nem volt.

2009. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem bántam meg, hogy benéztem a színfalak mögé. Sokkal magabiztosabb voltam, arról nem is beszélve, hogy mindenhol vannak sajátosságok. Pl. én a Jahn Ferenc-be szültem, ott akár nappal, akár éjszaka jön rád a szülhetnék, nem a szimpla betegfelvételnél kell jelentkezni, hanem a 8. emeleten.

2009. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a szülésznő mutatta meg a szülés előtti napon pont. de jó mert nem idegen helyre mész ha szülni fogsz.
2009. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem van jó is meg rossz oldala is, én 32.héten be kellett hogy feküdjek, és akkor bejártam a szülészetet. Egyrészről jó, mert nagyjából tudom hova kell menni, mi a rendszer. Másfelől ráér az ember akkor szembesülni a dolgokkal, amikor már benne van, engem kicsit nyomasztott pl. a műtő vagy a szülőszoba látványa, meg egyáltalán az a légkör. De szerintem nézzétek meg, ez is kórház függő mi hol milyen! Üdv: 37 hetes kismama
2009. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2009. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én voltam és örülök neki, mert így tudtam, mire számíthatok

az ismeretlentől sokkal jobban fél az ember, így, hogy körbementünk, elmagyarázta a szülésznő, hogy pontosan mi fog történni, így már nem volt olyan félelmetes a szülés - nem beszélve arról, hogy elmondja, hogy mit kell bevinni, milyen papírokkal kell készülni - nekem még kiderült, hogy hiányzik valami és gyorsan ugrasztottam a férjemet, hogy pótolja

képzeld, délelőtt szülőszoba látogatáson voltam, este meg elindult a szülés :D:D

2009. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziam én 34 hetes kismama vagyok és a múlt héten néztem meg a szülőszobákat és az egész szülészeti osztályt a kistarcsai kórházban. nagyon pozitív élmény volt, mert láttam, hogy amit a honlapjukon leírtak, az tényleg igaz és alternatív eszközeik is vannak. Egész megnyugodtam ettől a látogatástól. másrészt azt is tudom, hogy hova kell menni és milyen sorrendben történnek majd a dolgok, illetve milyen adminisztrációs feladatok vannak, amit a férjemnek is elmeséltem, hogy legalább ő tudja, ha én már nem tudnék ilyenekre odafigyelni. szerintem Te is menj nyugodtan.
2009. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is voltunk a férjemmel, a szülőszoba látogatásakor döntötte el, hogy bejön a szülésre. Azóta nem győzök "udvarolni" neki, hogy milyen jó, hogy ott volt velem és segített.

3 hetes anyuka

2009. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt időnk rá, de akartunk volna menni.Koraszülés lett és előtte meg látogatási tilalom miatt nem indítottak csoportot.Így, szülés után azt mondom nem feltétlenül szükséges,így is látogatás nélkül is ment minden a maga útján, nem volt gond.
2009. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!