Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan anyuka köztetek aki...

Van olyan anyuka köztetek aki lisztérzékenységben szenved? Vajon örökölheti a baba ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
én nem vagyok az, de a barátnőm családja igen, ott apuka allergiás és a 2 gyerek is. tehát igen, örökölhető, de nem feltétlenül.
2010. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálam 7éves koromban állapították meg a lisztérzékenységet,a nővéremnél kb 26évesen a második babája után,aki sajnos meghalt,valószínű a kezeletlen lisztérzékenység miatt.Azóta van két fia,akik nem örökölték.Viszont hallottam olyat,ha vki rövid ideig szoptat vagy egyáltalán nem szoptat,annál kialakulhat a betegség.Édesanyám mindkettőnket max.1hónapig szoptatott,és lisztérzékenyek lettünk..Nem tudom,hogy valóban van-e összefüggés..
2010. aug. 25. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

A szoptatásnak nem sok köze van az örökléshez.

A génekben dől el, hogy örökli-e valaki a cöliákia hajlamot vagy nem.

Örökölheti a baba, de nem feltétlenül. Ajánlatos egy vizsgálatot elvégezni, ami picik esetében egy transglutaminase nevű vérvizsgálatból kideríthető, nem kell hozzá a tükrözés és a bélboholy mintavétel.

Én átmentem ezen...

2010. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én lisztérzékeny vagyok, és a fiam is örökölte a géneket, ami nem feltétlen azt jelenti, hogy ki is fog alakulni a lisztérzékenység. Jelenleg egy kísérleti programban veszünk részt, ami a születésétől kezdve követi. Már a köldökzsinór vérből megállapították, hogy örökölte a géneket (vagyis a LÉ-ért felelős 2 gén közül csak az egyiket). Ha érdekel bővebben a dolog, akkor írj privit, mert nem akarok itt senkit ezzel untatni, ugyanis hosszú lenne.

Ja, és az, hogy a tesód gyerekei nem lisztérzékenyek, sajnos nem feltétlen jeletni azt, hogy nem örökölték. Lehet, hogy örökölték, csak még nem alakult ki. Persze, ha kivizsgálták őket, és nézték a géneket, akkor más a helyzet.

A szoptatás meg összefügghet a kialakulással (az öröklődéssel nem), nekem is mondták, hogy ha tudom, akkor minél tovább szoptassam (minimum fél év).

Még annyit, hogy általában anyáról lányára öröklődik. Na, nálunk persze a fiamra.

2010. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi családunkban is van lisztérzékeny anyuka, a kislánya örökölte. Állítólag a fiúk kisebb százalékban öröklik.
2010. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm a válaszokat!ennyivel is okosabb lettem.
2010. aug. 26. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!