Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 19 hetes vagyok a kislányommal...

19 hetes vagyok a kislányommal. Sajnos egy ritka fejlődési rendellenesség miatt megszakítással fejeződik be a terhesség. A kérdésem, h mivel megkell őt szülnöm, kaphatok e fájdalomcsillapítót vagy ez ilyenkor nem jár?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, féltem őt is, nagyon fáj, h igy alakult. Kérem aki tud erről vmit íron. És ha az 1sz. Női klinikáról tudja, h hogy mennek ott az ilyen dolgok? ! Köszönöm
2009. máj. 12. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom :( Szerintem biztosan kérhetsz fájdalomcsillapítást, hiszen - bármennyire szörnyű is kimondani - ebből a szempontból ez is olyan, mint bármelyik szülés. Kívánok Neked nagyon sok erőt és remélem, hogy hamarosan egy makkegészséges pici babának adsz majd életet. Sajnos a lélek fájdalmára nem lehet fájdalomcsillapítót kérni...
2009. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 ketteske ***** válasza:
100%
Jaj, szegényke! Nagyon sajnállak és teljes mértékben együttérzek Veled. Én 1 hónapja szültem az 1-es nőiben, 26 hetesen. Az én babám meghalt. Az orvosok és szülésznők nagyon kedvesek voltak velem, nem számított, hogy fogadottak voltak-e vagy sem. Én kaptam először méhszájtágítót, hogy meginduljon a szülés. Ez a része volt a legrosszabb, de a doki ott is nagyon kedves és türelmes volt velem. Aztán jött a vajúdás, de ott kaptam gerincérzéstelenítést (ezt már a fogadott dokim adta be) és onnantól kezdve 1 óra alatt megvolt a picike, egy tolással. A lelki része sokkal rosszabb volt, mint a fizikai. Meg még kicsi is a baba, ezért a kitolás nem olyan szörnyü. A lelki az borzalmas, ha gondolod írj privit. Nagyon szorítok Neked, sok erőt kívánok és mielőbbi felépülést. Ki az orvosod?
2009. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom tényleg ami történt:(

Nekem nincs még,csak rengeteget olvastam erről is és én úgy tudom,hogy kapsz fájdalom csillapítót természetesen,mert nem kell,hogy fájjon.Kapsz majd oxitocint,hogy beinduljon a szülés,nem lesz könnyű menet,ahogy olvastam,reméljük gyorsan túl leszel rajta.Nemtudom hogy ott ahol neked lesz hogy mennek majd a dolgok,de ha sajnos így alakult,akkor kérj külön vajúdó szobát,mert van ahol csak közös van és olvastam,hogy volt akinek közösben kellett szülnie és szörnyű volt végig hallgatnia,hogy a másik örül míg ő...:'(

És mégvalami,nemtudom hány hónapos kortól temetheted a babát,szerintem 19 heteset még nem temetnek,vagy hamvasztanak,de olvastam rémtörténeteket,hogy egyes helyeken elég durvák érzelmi szempontból.Vigyél egy kis kosarat,fehér lepedővel,ilyen pici kis ronggyal,vagy vmi hasonló,mert ahogy én lvastam,tehát lehet nem mindenhol így van,elég kegyetlenül csak a vesetálba teszik és az olyan megalázó,hiszen ő mégiscsak egy kis élet volt.

Ezeket tényleg csak olvastam tehát ha nem így van bocsánat:(

Tényleg nagyon sajnálom és kérd mindig a fájdalom csillapítót,adni fogják reméljük ha kéred és mond meg a dokinak és nővéreknek,hogy rendesen bánjanak veled lelkileg,mert mint tudjuk nem mindenhol van ez így.

Ezen az oldalon segítenek majd feldolgozni a fájdalmad,nem,pintosítok,meghallgatnak

www.angyalokszulei.hu

Írd meg te is a történeted,hidd el jobb lesz.Én gyertyát fogok gyújtani a piciért...

2009. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 ketteske ***** válasza:
100%
Hogy-hogy ilyen későn derült ki, hogy baj van?
2009. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Nekem 20 hetes babám halt meg méhen belül, nekem is meg kellett szülnöm. Nem kellett egyáltalán fájdalomcsillapító, attől szerintem ne félj, hogy elviselhetetlen fájdalmad lenne. Nagyon erős menstruációs görcseim voltak az oxytocintól, de azért túl lehetett élni.

Ez lelkileg fáj kimondhatatlanul, arra meg nincs segítség. Nyugtatót adhatnak ha nagyon kiborulsz közben (én kaptam), az lecsillapít egy kicsit.

Sok erőt kívánok, sajnállak!

2009. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm a válaszokat és az együttérzést.Sajnos nincs orvosom ott, máshova tartozom, de a saját dokim irányított ide, mert h itt van terhes patologia a kicsinek, h felderítsék később mi lehetett a probléma.Holnap készülök össze, másnap megyek be, remélem h kifogok én is vmi kedves orvost.Elég baj ez így is, nehezen viselném ha még elutasitóak lennének.Fogok kérni akkor érzéstelenítőt, biztos adnak akkor ahogy irtátok.Még az lenne a kérdésem , h reggel kell bemenni vagy benn tartanak éjjel és másnap reggel szülés indítás? mire készüljek?

Nagyon sajnállom, h meghalt a babád ,és remélem h jobban vagy már, bár a feldolgozás az biztos sokáig tart.

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!!!!

2009. máj. 12. 21:08
 7/19 A kérdező kommentje:

Ez a válasz lemeradt:

Azért csak most derült ki h baj van, mert most voltam genetikai uh-on a 18 hetesen, ott vették észre.A 12.heti szűrésen nem vették észre. Hát sajnos igy derült ki.

2009. máj. 12. 21:13
 8/19 A kérdező kommentje:
Borzasztóan sajnállom , h veletek is megtörtént ez a tragédia. Ez szörnyű! remélem mindenkinek hamarosan lesz egy egészséges kisbabája és gondtalan lesz a várandósság !
2009. máj. 12. 21:17
 9/19 ketteske ***** válasza:
100%
20.49-es vagyok. Nem tudom hogy lesz a szülésindítás, de gondolom reggel. Csak nem fognak még kínozni egy napig. Nekem este került rá sor, mert akkor derült ki, hogy nem él a baba, és akkor már csak az én egészségem volt a fontos, hogy mihamarabb megszüljek. Az orvosok tényleg nagyon empatikusak és bármiben a segítségedre lesznek, van külön erre a célra pszichiáter a klinikán, fel fogják ajánlani a segítségét is, szóval az ő részükről mindent megtesznek, hogy Neked könnyebb legyen. Az apuka is végig bent lehet veled, ha gondolod, nekem nagy segítség volt a férjem jelenléte. A szülés után 1 órával már a saját lábamon mentem be a szobámba, és 2 nap múlva engedtek haza.
2009. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. Nekem reggel kellett bemennem, délelőtt feltették a méhszáj tágítót (ez volt a legeslegszörnyűbb). Aztán másnap délelőtt kaptam oxitocint, de nem indult be a szülés. Egész éjjel attól féltem, hogy majd akkor indul be a szülés, amikor csak egy ügyeletes orvos lesz bent, aki nekem alapból nem szimpi, bár ő is nagyon kedves volt. De aztán a 3. nap délelőtt megint kaptam oxitocint, és azután született meg szegényke. Utána még éjjel bent maradtam, 4. nap jöhettem haza. Több mindentől függ tehát, hogy meddig kell bent lenned.
2009. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!