Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehettek ilyenek a nővérek?

Hogy lehettek ilyenek a nővérek?

Figyelt kérdés

A terhességem elején dohányoztam. Pontosan addig, amíg meg nem tudtam, hogy babát várok.

Nagyon rendetlen a menzeszem, sokszor csak barnázgatok, a ciklusaim 35-40 naposak átlagosan. Így eléggé későn derült ki, hogy baba lesz. De amióta kiderült nem gyújtottam rá, a rendelőből kifele menet odaadtam a megmaradt cigimet az első hajléktalannak.

Viszont a terhesgondozáson, a védőnőnek töredelmesen bevallottam, hogy igen, cigiztem. Ez bent volt a kartonomban.

Egy hete szültem. Éppen kifelé tartottam egy megfázásból, köhögtem erősen, mert a váladék még nem szakadt fel.

Vajúdás közben oda-oda szólogatott a szülésznő és a nővérke is, hogy nem kellene cigizni, nem fuldokolna a kismama!

Hiába mondtam, hogy meg vagyok fázva, lerendeztek egy na perszével.

Császár lett.

az elfekvőben nem kaptam érzéstelenítőt, úgy szenvedtem végig az éjszakát, mert ha köhögnöm kellett, nyilalt a hasam. Ott is piszkált ugyanaz a nővér, mondhattam bármit.

Végül egy csecsemős nővér írattatott nekem köptetőt (régi osztálytárs).

Nagyon rosszul esett, hogy így viselkedtek!


2011. nov. 28. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A csecsemősök nálunk is elég bunkók sajnos (Bp. ÁEK). Mondjuk ez érthetetlen, hogy így beszólogattak. Felháborító!
2011. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem a csecsemősök szóltak be. Mondjuk voltak fura figurák ott is (kimentek az erkélyre cigizni, és utána meg hideg kézzel, és bagószagúan fürdették a gyerekeket. Exbagósként elég érzékeny vagyok a cigiszagra), hanem akik a szülészeten voltak!

Markusovsky(?), Sz.hely

2011. nov. 28. 19:35
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én Szolnokon szültem császárral. Nálunk az a meglepő, ha valaki nem dohányzik. Én is dohányoztam 7 évig, amint megláttam a pozitív tesztet letettem a cigit és azóta sem gyújtottam rá, amire magamban iszonyat büszke vagyok !!!

Pedig annyi, de annyi lehetőségem lehetett volna rá. Viszont a lányunk ezerszer fontosabb, mint saját magam vagy az igényeim.

Csecsemős nővérek nálunk iszonyatosak voltak. A bababarát kórház nálunk azt jelenti, hogy éjjel-nappal veled van a gyermeked, amivel még gond sincs. Viszont, ha fürdeni mennél és nincs senki, aki figyeljen a babádra és kitolod a csecsemősöknek, akkor 2 percen belül visszatolják. Mondván: "otthon se fog senki ott lenni!"

Nekem második nap bekékült a lányom, nem kapott levegőt. Gyermekágyas nővérkék vitték a csecsemősökhöz a lányom, hogy segítsenek. Én meg friss császárral nem bírtam kiszállni a székből és egyszerűen csak sírtam és kiabáltam, hogy valaki segítsen. Végül egyik szobatársam jött be és segített fel, majd nagy nehezen kitopogtam a csecsemősökhöz, hogy él-e még a lányom, hogy mondjanak végre valamit. Ott álltak a lányom sírt - szerencsére - és nem csináltak semmit, mondván mindjárt jön a főorvos. Magamhoz öleltem a lányom és elkezdtem sírni, mire közölték, hogy ezzel semmit nem oldok meg! Kérdem én, mit kéne megoldani?! Ők kutyába se vették az embert, se az újszülötteket. Úgy beszéltek velünk, mintha a seggükből rángattak volna elő.

Utolsó előtti nap bejött hozzám látogatóba egy kedves ismerősöm, aki eléggé befolyásos ebben a városban. Egyből nyájas - bájas lett mindenki.

Alig vártam, hogy haza jöjjünk. Végül az is 'kalandos' volt, mivel akit utánam császároztak 30 perccel annak a lányát adták majdnem ki nekem. Összecserélték a papírokat.

Így reggeli 10 órás hazamenetelünk helyett hazajöttünk délután 6kor.

2011. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ahol én szültem, ott is elég bunkók voltak a csecsemős nővérkék. Mindenkit megszóltak, semmi sem volt jó. Nálunk a fiam egész éjjel ordított, én meg nem bírtam felkelni, mert nagyon sok vért vesztettem. Mondtam, hogy csináljanak már valamit, mert az egész emelet nem tud a gyerektől aludni. Én meg elég szarul vagyok. Erre az volt a válasz, hogy azért baba-mama szoba, meg miért nem hoztam cumit.

Na, meg én abortuszosokkal voltam együtt. Róluk nekem is eléggé megvan a véleményem, de ugye nem tudhatod, hogy mi van a háttérben. Őket folyamatosan hangosan fikázták. A sógornőm is mesélte, hogy neki elhalt lombikbabája volt, lelkileg majdnem belehalt. Aztán még a nővérkék is tették neki a megjegyzést, hogyha nem akar gyereket miért nem vigyázott. Ehhez képest a cigis sztori még elég szolid, szerintem.

2011. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom:-(( Tudom milyen borzalmas friss császáros sebbel köhögni,én a harmadik napon félrenyeltem,és elkezdtem köhögni,azt hittem meghalok. Amikor a második babámat vártam végig azon izgultam nehogy pont elkapjak valamit a szülsé idejére. :-)
2011. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
hát pénz beszél ... én első fiamat 5 éve szültem, a csecsemősök katasztrofálisan bunkók voltak, mivel 2 éve voltam szinte lesajnáltak, mintha véletlen diszkóbaleset lenne a fiam, tiszta hülyének néztek csitriként kezeltek, A második fim 8 hetes (ugyanattól az apától:)) és mostanra lett nálunk fizetős szoba. Mivel anno a fürdő állapota engem kikészített tudtam hogy bármibe kerül is én fizetősbe megyek. Hát a seggem kinyalták már bocs szinte már zavart a nagy érdeklődés...
2011. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mivel 23 éves voltam -ezt akartam írni
2011. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja, ha a szombathelyi kórház, akkor nem is csodálkozom semmin. :)
2011. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Szombathelyen ilyenek a nővérek? Direkt örülök, hogy nem tervezek gyereket, mert akkor oda kéne mennem. :)
2011. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez jobb lenne a praxisra is beirni!Extra bunkók voltak..
2011. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!