Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bunkóság kevesebbet adni a...

Bunkóság kevesebbet adni a fogadott dokinak, mint amennyit kér?

Figyelt kérdés
Kicsit nehéz a helyzetünk: ikres kismama vagyok, hónapok óta táppénzen, a férjem március óta munkanélküli, így nincs túl sok pénzünk. A fogadott dokim nagyon jártas iker szülésekben, ezért szeretnék mindenképp nála szülni, viszont nem biztos, hogy a kért összeget teljes egészében ki tudjuk fizetni. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. máj. 13. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Háát a helyedben ezt meggondolnám. A nagyszülők nem tudnak segíteni? Mert ha megállapodtatok, akkor be kellene tartani. Meg ki tudja, hátha szükséged lesz rá még, pl a 6 hetes kontroll. Mennyi hiányzik a teljes összeghez? Egyébként én nem az úgymond legdrágább orvosnál voltam, és 35e-et fizettem a szülésért, de minden a lehető legnagyobb rendben volt. Az ikerszülés másabb, de azért én mégis meggondolnám a másik orvost, ott is minden rendben lesz!
2009. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondta, hogy mennyit kér? Ha nem, akkor ne is kérdezzétek. Adtok amennyit tudtok.
2009. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Még nem kérdeztük meg, most megyünk majd hozzá, akkor akartam rákérdezni. Ettől függetlenül tudom, hogy "sima szülésnél" mennyit kér.

Egyébként szülés után már nem hozzá fogok járni, mert más a "hétköznapi" nógyógyászom, hozzá csak az iker szülés miatt megyek.

2009. máj. 13. 19:34
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nehogy megkérdezd már!

Adjatok, amennyit tudtok v. gondoltok. Ha már mindenképp adni akarsz.

2009. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se kérdezd meg annyit adj neki amennyit gondolsz és bírsz,bár tegyük hozzá mostmár büntetik a dokit ha hála pénzt fogad el.
2009. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Mi megkérdeztük anno, amúgy meg a dokink úgyis megmondta volna már szülés előtt, hogy mennyit kér. Szerintem dokin múlik. Lehet, hogy ő rádbízza, van, aki meg megmondja, de én nem hiszem, hogy ha ti szorult anyagi helyzetben vagytok, akkor nektek erre az utolsót is oda kellene adni. Adjatok annyit, amennyit tudtok. Mást nem tudtok tenni. Ha esetleg megmondaná, hogy mennyit kér és nektek annyi nincs, akkor meg lehet neki mondani, amit ide is leírtál, hogy a férjed munkanélkülivé vált, te meg régóta táppénzen vagy, így nincs több. Én inkább rákérdeznék a helyedben, előre beszéljétek meg a dokival és mondd meg neki, hogy mennyit tudsz rászánni ahelyett, hogy a szülés után kelljen magyarázkodni, hogy dehát nincs annyi. Utólag azt nem szeretik. Lehet, hogy amúgy azt fogja mondani, hogy adj, amennyit gondolsz.
2009. máj. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Ne kérdezd meg. Annyit adsz, amennyit tudsz. Ha esetleg mégis megmondaná, akkor jelezed neki, hogy milyen helyzetben vagy, ennyit tudtok adni, vállalja-e így is.
2009. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a legelején a doki azt mondta, 100 ezret kér, de a végén 60 ezret fogadott el plusz a 8 ezer a 6 hetes kontroll!

Nem tudom miért, talán az, hogy a kórházi körülmények nagyon megviseltek és ő is látta, hogy nem lenne tisztessége ennyit elkérnie.

Szerintem mond el a problémádat, hogy nem álltok túl jól anyagilag, de szeretnéd, ha a szülésnél ott lenne és beszéljétek meg hogy kevesebb pénzt adjál, hát ha ő is emberből van, mint az én orvosom és bele egyezik!!

Írj, hogy mi volt!

Könnyű szülést kíván, egy éves kislány anyukája.

2009. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Én inkább rákérdeznék a helyedben, előre beszéljétek meg a dokival és mondd meg neki, hogy mennyit tudsz rászánni ahelyett, hogy a szülés után kelljen magyarázkodni, hogy dehát nincs annyi. Utólag azt nem szeretik."


Nem hiszem, hogy magyarázkodnia kellene, hiszen valszeg nem a doki tenyerébe fogja leszámolni a pénzt, hanem borítékban adja oda. Az meg tuti, hogy a doki nem fogja elkezdeni előtte számolgatni és kikérni magának, hogy miért csak ennyit kapott.

2009. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
52%

Szia!

Mi most a 31. héten járunk, és a párom már legább 2 hónapja megkérdezte a dokit, hogy mégis mennyi az annyi. Engem pont akko rúgtak ki, szal nem mindegy nekünk sem.

A válasz 80 és 120 ezer szokott kapni (ez sima szülés, nem ikreink lesznek), de nagyon jó fej volt mert azt mondta ha nem megy adjunk annyit amennyit gondolunk, és mondjuk meg, hogy ez van doki, bírjuk magát de csak ennyi megy. Szal már akkor elkezdtük gyüjtőgetni, most kb. 40 ezer van félretéve. Amennyi összejön annyit fog kapni.

Szerintem érdemes lenne rákérdezni, ő is ember!

Egyébként a párod mit mond erről? Ő rákérdezne?

2009. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!