Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő szeretnék lenni....

Szülésznő szeretnék lenni. Tudtok olyan könyvet ajánlani, ami a szülésről szól?

Figyelt kérdés
Nem kismamáknak szóló babázós könyvek érdekelnének, hanem inkább olyasmi, amit majd az egyetemen kell, vagy kicsit komolyabb. Ha ilyet nem tudtok, akkor csak annyi a lényeg, hogy ne ilyen kismama könyvek legyenek. Köszi:)
2011. dec. 4. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én másod éves szülésznő hallgató vagyok. Ha a sulival vagy ezzel kapcsolatban szeretnél megtudni valamit,akkor írj privátban és válaszolok. Ha olyan könyvet keresel ami az egyetemre kell,akkor egy anatómia atlasszal kezdd.
2011. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha szülésznőnek készülsz, jelentkezned kell az egészségügyi szakközépiskolába.Ha azt elvégezted, el kell végezned még 3 év felnőtt szakápolónői képzést is. Nos ha az is meglesz, jelentkezhetsz a szülésznői iskolába. Ha már esetleg van érettségid, jelentkezz az egészségügyi főiskolára.

A szülésznőséget könyvből megtanulni nem lehet, bár régen a bábák sem abból tanultak.

2011. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyszerre írtunk az első hozzászólóval. Remélem jól írtam le a szakmai utatokat. Javitsd ki ha nem igy van, érdekel engem is. Üdv.
2011. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most érettségizem, sima gimben. Nem könyvből akarom megtanulni a szakmát, csak még van egy évem az egyetemig, és nagyon érdekel a téma. Azért azt gondoltam, hogy amit mások 4évig egyetemi képzés alatt tanulnak, azt én nem fogom tudni egy könyv elolvasásával. Csak esti olvasgatásra kell :)
2011. dec. 4. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Én láttam a minap Pesten az Alexandrában a Nyugatinál egy ilyen könyvet. Ha arra jársz nézz be. A kismamarészlegen keresd, ahol a babanaplók is vannak és egyéb babás könyvek.

Sajnos a címére és az íróra nem emlékszem.Kiváncsiságbl beleolvastam és szó szerint szülésznőknek szól akik azok akarnak lenni. De szerintem bármely könyvesboltba bemész az eladók szívesen segítenek.

2011. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ina May Gaskin: Útmutató a szüléshez könyve nekem rengeteget formált a szemléletemen, utána egy gyönyörű szülést élhettem át. szerintem érdemes ezzel kezdeni! egy bába írta le a saját tapasztalait.
2011. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szülészet-nőgyógyászat (Medicina)
2011. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!