Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az anti-D anyag? Két...

Pálné Krisztina kérdése:

Mi az anti-D anyag? Két gyermekem van az elsőnél csak látszódót, másiknál, meg 4+erősségű volt! Harmadék babánál kérhetem a császár, metszést? A baba érdekébe?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
RH- a vércsoportom, ezért minden következő (a mostani az első) terhességemnél kapnom kell az ellenanyagot, ezt nevezték anti-D-nek a terhesgondozóban. Gondolom Nálad is ez a helyzet. Császármetszés-ügyben nem tudok nyilatkozni :(
2011. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is Rh- a vércsoportom ezért 2havonta csináltak ellenanyag szűrést vérvételkor.Ez kimutatja h a baba ellenkező vércsoportú-e mint Te.ha igen kapod az anti-D injekciót szülés után.Ha a baba vércsoportja más a szervezeted ellenanyagot termel ellene és kilöki magából,az injekció ezt gátolja.Kaptál ezelőtt ilyen injekciót?

Császárt úgy tudom csak indokolt esetben végeznek,ha a te vagy a baba életét veszélyeztetné a rendes szülés.Orvos dönti el,hogy indokolt e.De miért szeretnél császárt??

2011. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az első gyermekemnél anti-d volt.másodiknál 4+erősségű volt.A szülés után kettő napig állandóan elájultam orvos szerint az anti-d miatt volt.
2011. dec. 6. 12:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Jujj :((((

Beszélj mindenképp a dokiddal!


Minden jót Nektek, boldog Mikit! :)


#1

2011. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!