Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor a tágulási szakasz...

Szüléskor a tágulási szakasz a fájdalmasabb vagy a kitolás?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én már háromszor szültem de nekem egyszer sem fájt a kitolás csak olyan érzés volt mint ha kakilni kéne és nem tudom visszatartani ezért nyomni kell.A tágulás az fáj de nekem az sem volt vészes.Remélem most is így lesz mert most várom a negyedik babámat :-)



28hkm

2011. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem is könnyű szülésem volt, nem volt az a falkaparós rémtörténet amitől fél minden kismama :)

De mindenképp a tágulási szakasz volt a fájdalmasabb,kitolásnál ilyesmire nem is figyelsz.

2011. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem "falkaparós" volt a fájdalom, de biztos csak én vagyok túl gyenge. A kitolás nem fájt, 4 óra alatt lett meg a fiam úgyhogy nagyszerű szülésem volt.

2011. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nekem nagyon durva falat kaparós fájásaim voltak,miután telenyomtak oxitocinnal,2 zacskót kaptam infúzióba.gondolhatod......nekem már a kitolás megváltás volt.az nem fájt hanem csak feszített.nekem a kakilós érzés nem volt kitolásnál,pedig arra számítottam,mivel mindneki azt mondta h ha úgy érzem h majd bekakilok akkor jön kifelé a baba.hát nekem ez elmaradt.
2011. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem én sem fogok nagyon sokáig vajúdni. Nagyon félek tőle. De még mindig inkább a vajúdás mint a császár. Abból mindenki nehezen gyógyul fel.
2011. dec. 7. 10:24
 6/17 anonim ***** válasza:
Szintén 2 zacsi oxitocin, iszonyatos görcsök, a kitolás volt a megváltás. :)
2011. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Oxitocint mindenki kap? Az gyorsítja a szülést?
2011. dec. 7. 10:45
 8/17 anonim ***** válasza:
A kitolás, mint írták megváltás, a vajúdás már sokkal kellemetlenebb, fájdalmasabb. Ne félj tőle, nincs két egyforma ember, lehet neked teljesen más lesz. Oxit nem kap mindenki, egyes kórházakban adnak ha kell fogadott doki nélkül is, máshol (nálunk) nem adnak még nagyon dokival sem, de inkább csak úgy. Ez méhösszehúzódásokat okoz és gyorsítja a vajúdást.
2011. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor adtak oxitocint, mikor már eltelt 12 óra úgy, hogy semmit nem tágultam. 2 zacsi után is kellett 4 óra, mire a kitolás jött.
2011. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 krisztivan ***** válasza:
Nekem inditani kellett mert nem jött magától.Burokrepesztés(semmi fájás)aztán oxi(negyed óra alatt 1 percesek).Sajnos fiam feje nem jó szögben volt,ezért nekem kellett beforgatni és csak utána jött a tágulás(a medencém csúszott szét).A kitolás már tényleg megváltás volt.2 órát forítgattam a fejét.fél óra alatt kitoltuk.Előre ne félj tőle,hiszen mindent úgy fogsz csinálni mintha mindig is erre tanultál volna:-))
2011. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!