Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik szakasz fáj jobban: a...

Melyik szakasz fáj jobban: a vajúdás, vagy maga a kitolás?

Figyelt kérdés

Párommal nemsokára szeretnénk kisbabát, de szó szerint rettegek a szüléstől. A fájdalmat nem tűröm olyan rosszul, inkább csak azt, hogyha nem tudom, mikor mi fog történni velem, és nincs idő lelkiekben felkészülni rá.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, akik már "túléltétek", melyik szakasz milyen érzés/élmény volt?


2011. aug. 17. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás fáj, a kitolásnál már csak nyomni kell. Nekem a varrás utána sokkal rosszabb volt mint a szülés.
2011. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőnél egyik sem fájt! A fájások nagyon enyhe mensi szerű görcsök voltak,a kitolást pedig a székrekedéshez hasonlítanám,amikor erőlködsz.

A másodiknál a fájás már kicsit jobban fájt,a kitolásnál pedig akkor volt rossz,amikor mondták,hogy még ne nyomjak,de nyomnom kellett. De a legrosszabb az utófájás és a gátvarrás volt,mert ezúttal nem hatott az érzéstelenítés- De ettől nem kell félni,nem mindenkinél van ez így!


Vágjatok bele bátran! Csodálatos élményben lesz részed/részetek!!!


Üdv:2gyerkőcös,36hkm

2011. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 3 hónapja szültem meg a kislányomat, nagyon be voltam tojva én is, de aztán egy hangom nem volt szülés alatt :)) Nekem a kitolás jobban fájt, jobban fogalmazva az fájt igazából, a vajúdás se semmi, de a kitoláshoz képest szúnyogcsípés volt számomra, és mikor a szülésznő mondta ennél nem lesz rosszabb, hát hazudott mert a kitolás valami leírhatatlan fájdalom, de az egyetlen aminek értelme van, és mikor megszülöd a kisbabád a fájdalmat elvágták, aztán el is felejted ! :))Üdv 3 hós kislány anyukája :)
2011. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Olvastam már hozzászólásokat a témával kapcsolatban korábban is. Mindenki azt mondja, pokoli fájdalom, de amint megszületik, elfeletik, és csak az öröm marad.

Kicsit úgy érzem, ezt csak a mi megnyugtatásunkra mondják :)


Az igaz, hogy olyan erőtartalékok keletkeznek, amit ki se néznél magadból soha?


Ez tényleg így van, vagy ez csak egy olyan közhely, ami a mi megnyugtatásunkra

2011. aug. 17. 11:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

11:10-es vagyok! :)

Én is azt hittem , hogy ha megszülöd akkor elvágták a fájdalmat szöveget csak megnyugatásként mondják, de tényleg így van! :D De addig úgy sem hiszed el ,ameddig át nem éled! :) A másik is igaz, hogy akkora erő ll esz benned, hogy el sem hiszed,egy babát megszülni nem egyenlő semmi mással! Egy hős leszel! :)Én attól féltem szülés előtt, hogy nem tudok majd akkorát nyomni, de tudsz! mert akkora nyomást érzel,hogy muszáj nyomnod :) nekem a kitolás volt fájdalmasabb de viszont 3-4 nyomás! :)üdv.

2011. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A "pokoli fájdalom" egyáltalán nem igaz. Fáj, persze, de vajúdáskor a fájások között van szünet, amikor meg tudsz pihenni. Éppen ezért szerintem sokkal könnyebben viselhető, mint pl. egy egész éjjelen át tartó fogfájás. (Arról nem is beszélve, hogy ennek van értelme, ezt "önként" vállalod be egy olyan kincsért, amihez foghatót akkor sem kaphatnál, ha hirtelen az öledbe szakadna Aladdin csodalámpása...)


Mindenkinek másképp nehéz maga a szülés, nekem pl. a gát volt igazán rossz, a vágást is éreztem, és utána nehezen is gyógyult. Más meg alig érzi... Viszont a vajúdásom csak a végére fájt, addigra meg már jött is a kitolás...

A kitolás fárasztó, de fájni nem fájt, inkább nagyon INTENZÍV érzés.


Amikor viszont a hasadra teszik a csupasz békádat, az maga a katarzis, semmihez sem hasonlítható, fantasztikus érzés. Akármennyire félsz is, tudnod kell: az lesz életed egyik legszebb napja. :) Ezzel a gondolattal indulj neki, hidd el, segíteni fog! Minél kevésbé félsz a fájdalomtól, minél inkább segítőként gondolsz rá, annál kevésbé fog meggyötörni. Ha valóban "elviselhetetlen" lenne, szinte senki nem vállalna második gyereket. Nem igaz? :)

2011. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a személyes élményeiteket is. Nem tagadtátok, hogy fáj, s ezzel talán is jobb most szembesülnöm.


Már annnyira nem is félek a fájdalomtól, inkább arra fogok törekedni, hogy erőt gyűjtsek addigra. Igaz, még 1-2 évem van erre, de elhatároztam, már most nekilátok olvasgatni ezzel kapcsolatos szakirodalmat.


Köszönöm mégegyszer :)

2011. aug. 17. 12:10
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanannyira fájt, csak a kitolás talán azért volt jobb, mert a tolásra koncentráltam, ez kicsit elvonta a figyelmemet magáról a fájdalomról. Sok helyen olvastam, hogy a vége fele a fájdalom már egybefüggő, nálam ez sem volt így, a kitolási szakasznál is voltak fájdalommentes szakaszok.
2011. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
teljesen nem vágják el a fájdalmat, mert "utógörcsök" is vannak, hogy minden szépen kilökődjön. De az már abszolút az elviselhető kategória a szüléshez képest. (az még pár óra) Meg ha vágtak,akkor a gát is fáj pár napig, de megint csak semmi a szüléshez képest
2011. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez is egyénfüggő. Én még nem szültem, de pl. az első fogkőleszedésem nagyon fájt, a másodikat meg se éreztem. Volt már elviselhető vesegörcsöm és volt olyan, amikor sikítva estem a földre, ha tovább tartott volna mint néhány másodperc, kiugrom az emeletről.

A szülés fájdalma is sok mindentől függhet. Barátnőm 2 óra alatt szült meg, elájult a fájdalomtól, nyilván azért ment neki olyan gyorsan a szülés, mert ritka erős görcsei voltak. Biztos hogy nem ugyanazt érezte, mint aki 10-12 óra alatt szül meg. A menzi görcsök is sokszor mások, nekem is volt olyan, hogy hányingerem volt és sírtam, reszkettem a fájdalomtól, volt hogy simán megúsztam.

Persze ettől függetlenül jó tájékozódni.

Másik ismerősömnek a veséje is görcsölt szülés közben, na az pokoli lehetett.

2011. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!