Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Irják néhányan hogy pl. fél...

Irják néhányan hogy pl. fél vagy egy óráig tartott a kitolás. Ezt most nem értem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Négyszer szültem de amikor már a szülőágyra mentem és nyomhattam utána már 5-10 perc alatt meg lett a baba, valamelyik könnyen valamelyik nehezen. És ezt nem értem hogy hogyan létezhet olyan, hogy eltartson a kitolás olyan hosszú ideig. Akkor már nem az a lényeg hogy minél előbb kint legyen a baba? Nem lehet attól baja a babának.

Vagy előbb kell nyomnia (még mielőtt jönnek a tolófájások hogy jobban táguljon? Vagy miért?

Tudom hülyén néz ki hogy ilyet kérdezek 4 szülés után, de már akartam ezt kérdezni. Hogy láttam már videókat is szülésről, ott is mondják hogy na anyuka most nyomjon most ne. Nekem csak mindig azt szajkózták nyomjon,nyomjon, mikor levegőm se volt már akkor is csak nyomjak. Nektek hogy volt?


2011. aug. 9. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 30 -40 perc volt3 a doki végig a hasamban könyölt hogy kijöjjön végre a cseppem. Elfolyt a megzatvíz,fályásgyengeség, oxitocin,nehezen tágultam, 4 kg baba. Ez mind,és a doki még annyit említett,hogy nem úgy jött ki a feje,ahogy kellett volna. Semmi baja nincs a lányomnak,még csak lila sem volt!!!

Egyszer mondta,hogy ne nyomjak,mikor kibújt a buksija, akkor kellett egyet elsóhajtani, de utána egy nyomás és kinn volt az én életem értelme:)

2011. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eleinte el kellett sóhajtanom a tolófájásokat, mert még nem tűnt el a méhszáj. Aztán kb. a 3. ilyennél mondtam a szülésznőmnek, hogy nem tudom visszatartani, nyomnom kell.

Na, szólt is a dokinak, felmásztam az ágyra, benézett, és közölte, hogy "Itt a haja!".

Akkor szétkapták az ágyat alattam, és mondták, hogy akkor rajta! A 4. fájásra (fájásonként 2-3 nyomás volt) kint is volt a kislányom.

Igaz, ezt 11,5 óra vajúdás előzte meg, de a kitolás max. 10-15 perc volt.

2011. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 nyomásra kijött.

Amíg van pereme a méhszájnak, nem is szabad nyomni.

Tehát ha teljesen ki van nyílva, akkor lehet.

Nálam úgy volt, h jöttek a tolófájások, de volt még perem, ezért el kellett lihegni, utána meg mondta a doki, h minden második fájásnál nyomjak, én meg mondtam, h na nem, elég volt, fasza kiscsávó a fiam, kibírja, na így lett meg ennyi idő alatt.


Azért szokott elhúzódni, mert az anyuka fáradt, nem tud olyan erőt kifejteni, h jöjjön a baba.

2011. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem több mint 1 óra volta kitolás, mert a babám nagyon fent volt,egyáltalán nem volt beékelődve. Egy picit ferdén is volt, emiatt elakadt a válla a szeméremcsontban.

Azt hittem beledöglök. :-S

2011. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én abba a 10%-ba tartozom (szülésznőm szerint a nők 10%-a ilyen), akik nem éreznek tolófájást.

Az első szülésnél ez nagyon rosszul érintett, mert mindig azt vártam, amit másoktól is hallottam, hogy egyszer csak már ellenállhatatlanul nyomni kell majd. Hát nekem nem kellett. Csak egyre borzasztóbban fájtak a fájások (amúgy is 26 órás volt a szülés), az utolsó 4,5 órában két percesek voltak, és bár az időérzékem csalhat, szerintem az utolsó egy óra már kitolással telt. Egyszer csak azt mondta a szülésznő, hogy most már próbáljak nyomni. De ha nem is volt egy óra, akkor is sok, mert 4 féle pozícióban is próbáltam. (Alternatív szülés lett volna eredetileg). Majd a lelassult szívhang miatt kaptam oxitocint, vágtak és nyomott is egyet a doki, akkor egy fájás alatt meglett a pici 8muszáj volt, rögtön el is vitték, nem is láttam...


A második szülésnél számítottam erre, hogy nem lesz tolófájás (bár állítólag egyes szüléseknél is eltérhet ez)

Ott már ügyesebb voltam. Azt mondta a szülésznő, ha már egészen elviselhetetlenül fáj a fájás, akkor próbáljak meg enyhén nyomni, és ha attól múlik a fájdalom, akkor nyomjak. Így is lett. 4,5 óra volt az egész szülés, a kitolás talán 20 perc-fél óra lehetett így, egyszer váltottam pozíciót. Olyan is volt közben, hogy a kihagytam egy fájást, és nem nyomtam, ha nagyon elfáradtam.

Szerintem a tapasztalat sokat számít! Remélem a harmadik is jól megy majd...

2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Huu nallam nagyon erdekes volt a helyzet. Delutan 4 orakor elfojt a magzatvizem semmi fajas a lathataron. Delutan 5 ora fele mondtam a ferjemnek, hogy nem kene megis bemennia korhazba, hogy megnezzek mi a helyzet mert mintha egy picit fajna/huzna lefele a derekam. Lezuhanyoztam es 5:15 korul utnak eredtunk kocsival. Az atutoban egybol jottek a fajasok es egybol 3 percesek voltak. Azt hittem kiugrom az autobol. Kb. 4-5 ilyen 3 perces fajas utan ereztem, hogy nyomnom kell tehat a telyes vajudasom nekem 15 perig tartott. :) Mire a korhazba ertunk en csak hajtogattam, hogy nyomnom kell. A szuleszno ramnezett es hozzafuzte: "nyugodjon meg kismama ha mar nyomnia kene akkor nem igy nezne ki". :) Fogalmam sincs hogyan kellett volna kineznem megis. :) Megakartak engeni nekem a kadba a vizet, hogy ellazuljak es lenyugodjak. Aztan mikor megvizsgaltak majdnem elajultak mert teljesen ki voltam tagulva. Ez volt korulbelul delutan 6:30-kor. Ennek ellenere nekem a kitolasi szakasz 2!!! orat tartott mert a kisfiamat csak este 8:30-kor adtak a kezemben. Addig szenvedtem es nyomtam. Nem vajudtam szinte egyaltalan, nem voltak fajasaim csak par darab 3 perces, az egesz szulesem 4 es fel ora volt a magzatviz elfolyasatol szamolva de ebbol a 4 orabol senkinek sem kivanom a 2 ora hosszu kitolasi szakaszt. Pedig gatmetszesem is volt megsem tudtam kinyomni a kisfiam. Mar majdnem vakum lett a vege. Nem tudom mi volt az oka es miert nem tudtam kinyomni. Pedig en is azt hittem szules elott ha mar a kitolas jon az a vege. Nekem ez volt a kezdet. :)
2011. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó akkor jó kemény lehetett!


Én mikor mondtam a dokinak hogy kezdem érezni a tolófájást megvizsgált, mondta hogy mehetünk szülni. Fölfeküdtem az ágyra és mondta hogy amint érzem a fájást nyomjak. És igy is volt, nyomtam egyfolytában már nem is éreztem a fájást, csak hogy megfulladok már, de akkor is csak nyomjak... Belémkönyököltek és úgy segitettték aztán ki a babát, és igy volt a 2.-nál is. Ezért nem értem hogy nekem miért kellett egyhuzomban nyomnom. Talán azért jött olyan nehezen ki mert még mégsem volt ott az ideje?

3. babám alig 2 nyomásra meglett, ott mondjuk a szülésznő mondta hogy na még álljunk egy kicsit várjunk még egy fájást még egy fájást, és mire fölmentem az ágyra már nem is tudott megnézni a doki mert már kint volt a feje. Ez volt a legkönnyebb szülésem. Talán azért is mert nem "sürgettek?"

2011. aug. 9. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 3/4 óra volt a kitolás, bár nagyon gyorsan elment a többi 12 órához képest :)
2011. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy hete szültem az első babát, maximum 10 perc volt a kitolás, mindegyik fájásnál 3 levegővétellel nyomtam, a harmadik végén kirobbant a kislányom. Ráadásul még hatott az EDA, a nyomási ingert nem éreztem, csak enyhe szeméremcsont-feszülést. Iszonyat gyors volt!

A dokim szerint a Dianatal gél műve volt a gyors kitolás.

2011. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!