Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tetted túl magad...

Hogyan tetted túl magad lelkileg azon, hogy császármetszésed volt?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem és nagyon megviselt, hogy császár lett a vége. Több mint 30 óra vajúdás után döntött úgy a dokim, hogy tolnak a műtőbe. Én már kitágultam, csak a baba nem moccant. Mint kiderült a nyakán volt a köldökzsinór és doki szerint meg is fulladt volna ha elindul, mert maga a zsinór nagyon rövid volt. De nagyon rossz érzés még mindig visszagondolnom erre, hiányérzetem van. Annyira vágytam rá, hogy szülhessek. Más is van így? Mikor múlik el?
2011. dec. 9. 17:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább adj hálát, hogy megcsászároztak ilyen estben. Nekem is császárom volt, bár csak 1 órát vajúdtam, de semmilyen hiányérzetem sincs.
2011. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
4 gyereket szültem 3 császármetszéssel, soha nem volt hiányérzetem, a császármetszés is szülés, hisz világra jön a kisbabád, és csak ez számít. Soha nem jelentett nekem lelki problémát, hogy a természetes úton való szülés kimaradt az életemből. Imádom a gyerekeimet, és ugyanúgy megszültem őket, mint más. Nem szabad az ilyen dolgokból problémát gyártani, lesz elég az életben.
2011. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is császár volt,nem vajúdtam 1 percet sem de SOHA megsem fordult a fejembe hogy bánjam vagy lelki problémát okozzon.

Így alakult,minden rendben az a lényeg.Számomra ugyanaz mint ha simán szültem volna!

2011. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
szia! Bár nekem nem mondták meg miért volt végig faros (rövid köldökzsinór v más) én megbeszéltem magammal,h oka van h miért nem fordult le és miért lett császár.Amit vesztettem:kitolás után az eufóriaélmény h igen,mindketten megszenvedtünk érte (én hiszek benne h a babának is kell ez a sikerélmény,anyának+az anyává váláshoz jön jól).Apa nem lehetett bent.Amit nyertem:egy egészséges gyerek.És ez utóbbi mindennél többet ér.Ignorálom a szülés emlékét mint élményt és továbbléptem.Előtte is úgy tekintettem rá h bárhogy sikerül (kevés/sok fájdalom,rövid/hosszú vajúdás, rendes/császár),ez max 2nap az életemből,nem egy nagy dolog,de a baba legyen kint és legyen ép.A felgyógyulás,a heg nem érdekel.A dokim megnyugtatott h lehet még rendes szülésem,és azt tervezem,így is lesz a 2.nál.Ha mégsem így alakul,legalább nem lesz ismeretlen a dolog;) ne emészd magad,30óra vajúdással bőven bizonyítottál magadnak!
2011. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
"anyává váláshoz jól jön"--a szülésnek semmi köze hozzá hogy milyen anya leszel...
2011. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Imádom a babám és nagyon hálás vagyok, hogy egészséges! Mégis annyira máshogy terveztem és ez megvisel. Engem sem érdekel a heg, sem az, hogy fáj valami. Ezek nem érdekelnek! Lehet, hogy az idő múlásával ez változni fog. Nem akarok hálátlannak tűnni, hisz sok anya lenne még így is a helyemben. De becsapni sem akarom magam. Sokat vajúdtam előtte, s tudom is hogy megszemvedtem amit kellet, de az, hogy nem láthattam rögtön a babám, nem tették a mellkasomra, nem volt az a végre kinn van érzés.
2011. dec. 9. 18:29
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

En is mashogy terveztem.Nem terveztem terhessegi cukorbetegseget,sok magzatvizet majd pedig a szulesinditast.A sok viz elsodorta a koldokzsinort ami beszorult ezzel elzarva az oxigent.Alig vert a kis szive amikor kikuldtek a ferjem es engem azonnal altattak.3-4ora mulva felebredtem es homalyosan eleinte de lattam a gyereket.A fejem ringatta eppen.Nem sokkal kesobb kis segitseggel megszoptattam.

Nincs hianyerzetem nem vagyok kevesebb az en velemenyem szerint igenis szultem!!

Aki szerint pedig nem azzal szivesen csereltem volna.


Ne aggodj biztos el fog mulni ,gondolom a 30 oras vajudas is kozrejatszik nem csak a csaszar.

Majd legkozelebb huvelyi uton szulsz!Vagy utana. :)

2011. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
anyává váláshoz:lebénítva fekszek,cibálják a hasamon a bőrt,majd felsír,megmutatják h na ő az,adhatok egy puszit és 14óra múlva kapom meg.Idegen volt.Szerettem volna 2óráig babusgatni,mellre tenni,ismerkedni a vonásaival,a férjemmel 3asban nézni őt 2órán át.Nekem ez kellett volna.Nem voltak olyan érzéseim mint amiket gondolok h szülő nők éreznek utána. Sőt,karantén alatt volt a kórház,3napig apukája sem látta,nem volt látogatóm egy sem,szobatársam sem,egyedül voltam vele,ez összekovácsolt minket,de azt a pár órás élményt szeretném a 2.al megélni ha lehet.Nyilván nem ezektől jó v rossz anya vki,de nekem hiányzik.De az élet megy tovább,ez az emlék meg csak megszépül valahogy,végülis így vagy úgy életet hordtunk ki és adtunk,hogy végül hol tört utat magának,teljesen mellékes:)
2011. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Bennem egy percig sem volt ilyen érzés, én annak örültem, hogy én is, meg a manócska is megúsztuk élve, és hogy egészséges. Mondjuk, a te eseted annyiban más, hogy míg engem azonnal megcsászároztak, mert alig dobogott a gyerek szíve (köldökzsinór a nyakán), te vajúdtál jó sokáig. Nekem a műtét után 15 perccel a mellemre rakták, hogy kezdjen szopizni, és én akkor, abban a pillanatban lettem anya. Próbáld inkább azt erősíteni magadban, hogy a produktum a lényeg, nem az, hogy hogyan jött a világra. Meg a gyerekre, mert annyi örömöt és boldogságot ad, ne vedd el magadtól ezt az élményt, mert a legszebb percekről maradsz le. Ezt csak azért írtam, mert én a bölcsőhaláltól féltem, volt, hogy napokig alig aludtam, őrködtem a gyerek ágya felett...ma már (2 éves) nem így csinálnám, s a szorongásom miatt egy csomó jó dologról lemaradtam, ami nem ismételhető meg. Egyébként nekem is van egy ilyen ismerősöm, ő még pszichológushoz is ment ezzel a problémájával, egy jó évig nem tudta magát túltenni rajta... de most várja a második babát :) Sok sikert!
2011. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm szépen a biztató szavakat! Hát persze, hogy nm vagy kevesebb senkinél, sőt hős vagy! Tudom, hogy én sem vagyok kevesebb. Csak néhány beszólás miatt néha olyan rossz. Pl: a múltkor anyósom azt mondta: igazán kivehették volna már 1 nappal hamarabb a gyereket, s így egy napon lett volna a születésnapja az apukáéval. Nagyon rosszul esett.
2011. dec. 9. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!