Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viseltétek lelkileg? Mit...

Hogy viseltétek lelkileg? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Tulhordásról lenne szó.Ki mennyit húzott rá?
2011. febr. 6. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41+1 HÁT AZ UTOLSÓ HETET NAGYON NEHEZEN !nst minden nap +2 naponként magzatviz nézés!
2011. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Holnapra vagyok kiírva, de teljesen zárt méhszáj, nulla fájások stb.

Kedden be kell feküdnöm. Még igazán nem is beszélhetünk túlhordásról, de én máris nehezen viselem. Nem szeretnék szülésindítást, sem pedig császárt. Nem így képzeltem el:(

És persze már nagyon szeretném a karjaimban tartani a kisbabánkat!

2011. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát amikor körülöttem már a többség megszült, sőt a szobámba behoztak két anyukát, aki simán bejött szülni, akkor onnantól már nehezen. 8 nappal hordtam túl, naponta 2 nst, 2 naponta magzatvíz-vizsgálat.
2011. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13 napot húztam rá. 41. hétig 2 naponta kellett bemennem a kórházba nst-re és magzatvíz vizsgálatra, majd betöltött 41 hetesen befektettek. Onnantól viseltem nagyon rosszul. minden nap látni, hogy mennyien megszülnek, csak nekem nem megy. Ráadásul naponta volt már a magzatvíz vizsgálat, és a doki minden alkalommal elmondta, hogy tiszta a víz, és nem mostanában fogok még szülni. Nálunk ha minden rendben van, akkor 2 hetet várnak a szülés indítással. 13 nap után már teljesen ki voltam borulva, sokat sírtam. Főleg miután a főorvosi vizit után az ov a szemembe mondta, hogy bizony nem fogom tudni élve megszülni a babát, mert legalább 15-20 óra vajúdás elé nézek, de ezt a kicsi nem bírná ki. Császár lett. Szerencsére!
2011. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

6 nappal hordtam túl a 2. babámat. Mivel az elsőt 4 nappal hamarabb szültem, mint a kiírt, azt gondoltam, hogy a 2. meg fog születni a 38-39.héten.

Így én kb a 39.héttől borzasztóan voltam, minden egyes nap egy szenvedés volt. Nem testileg, úgy nem érdekelt az egész, elvoltam a pocakkal, nem volt kellemetlen tünetem, csak nagy pocakom, nem fájt semmim. Lelkileg viszont, húúú, hát minden nap sírtam, már mindent megtettem, hogy beinduljon a szülés: szex, lépcső, cipekedés (főleg a 22 hósomat, szegény az utolsó héten nem hagytam élni, annyit emelgettem, hátha attól beindul a szülés). 2 naponta kellett járni az orvoshoz Bp túlsó felére, elment vele egy csomó idő, nem mindig tudtam megoldani, hogy a lányomra vigyázzanak, néha jött velem. A telefonom percenként csörgött, mindenki hivogatott, hogy szülök-e már, ez halálra idegesített, volt, hogy 2 napra kikapcsoltam a telefonomat. Próbáltam úgy felfogni, hogy ezek az utolsó napok kettesben a lányommal, ezután már csak hárman leszünk, de nagyon nehéz volt :( Nem kívánom senkinek a túlhordást.Végül a dokival megbeszéltük, hogy másnap beindítja, de szerencsére aznap magától beindult a szülés, és pikkpakk megszületett a 2. lányom (első fájástól kezdve 4 óra múlva már a karomban volt).

Próbáltam még poénkodni is, hogy azért hordom túl, mert elhatároztam, hogy 3 hónaposan szülöm meg :) most meg azt szoktam mondani, hogy én 6 napos gyereket szültem meg :)

Így utólag már mindegy, túlvagyok rajta, de remélem, hogy az esetleges 3. babánkat nem fogom túlhordani.

2011. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem a kiírt napon semmi jele nem volt hogy megakarna születni. A férjem sokkal türelmetlenebb volt mint én,mivel első gyerek. Folyton azt hajtogatta hogy miért nem veszik már ki. Sajnos neki lett igaza,mert szó szerint kivették,császároztak. Nem tágultam. 1hetet adott még az orvosom,ha addig nem születik meg,akkor megindítják. Pont azelőtt a nap előtti éjjel mikor be kellett volna feküdnöm,jöttek a fájások,és elment a nyákdugó. A magzatvizem viszont nem folyt el. 16órát vajúdtam.
2011. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a 42. héten szültem, 9 napot húztam rá. Második napja voltam a kórházba, mikor közölték reggel a nagy viziten, hogy nemsoká megindítják a szülést, mert már ki voltam 2 újjnyira tágulva. Én akkor nagyon meglepődtem, vártam volna még... Egy kicsit izgalomba jöttem, de meg is ijedtem! 9 óra múlva viszont karomban volt a kislányom.
2011. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En 11 napot kestem anno, mint 1.gyerek (tudjuk, h az elsok altalaban kesnek) es a fiam is keset, de csak 6 napot. Oszinten szolva tudtuk mikor jott ossze es pont az altalunk kiirt napra jott. Ne aggodj, de allitolag az ananasz jo minden mennyisegben a meginditasra, meg a mozgas, foleg lepcsozes.
2011. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3napot húztam rá,de akkor már kórházban kellett lennem! 38adik héttől már nagyon vártam,hogy mikor szülök,főleg,hogy a végén már azok a barátnőék is megszültek akik utánam voltak kiírva! Különösebben nem viselt meg a dolog,csak már nagyon vártam!
2011. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40+4 napra szültem, magzatvíz-szivárgással indítottak... én az utolsó pár napban jobban voltam, mint egy-két héttel előtte... leapadt az addig feldagadt bokám, semmi jele nem volt annak, hogy hamarosan szülni fogok... bár én amúgy egész jól viseltem a terhesség végét, pl. ugyan olyan jól aludtam, mint bármikor máskor... de azért nagyon örültem, amikor végre megszületett a lányunk :DDDDD
2011. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!