Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lelkileg hogy éltétek meg...

Lelkileg hogy éltétek meg első terhességeteket? A vége felé nagyon paráztatok, hogy ez már a szülés kezdete vagy mégsem az?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Rosszul, de csak mert a párommal nagyon sok zűr volt akkoriban.

Én nem féltem, eléggé forró fejű is vagyok, de úgy voltam vele, hogy azt csak észreveszem, ha szülök :)

De szerencsére édesanyám és a nővérem is itt voltak akkor, így el sem tudtam volna téveszteni, hogy menni kell e vagy sem. Meg persze előtte nagyon sokat olvasgattam a fájásokról, magzatvízről a neten, így tudtam ott és akkor, hogy a finishben vagyunk.

2011. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon pozitív élménynek éltem meg a terhességet. Soha egy émelygés nem kapott el, végig dolgoztam, nem híztam sokat, szóval nagyon optimálisak voltak a körülmények, és imádtam terhesnek lenni!


Aztán a végére nem volt időm felkészülni, mert derült égből villámcsapásként a 35. héten elkezdett csordogálni a magzatvizem. Aznap még dolgozni indultam volna, de a kórház felé vettük az irányt, bent is tartottak, és estére meg is császároztak, mert nem tágultam, és nem voltak fájások.


A végét nem egészen így képzeltem, de annyi pozitívum volt ebben, hogy tényleg nem volt időm megijedni, azon parázni, hogy menni fog-e (sajna ugye nem ment, de ezen már nem lehet változtatni). A befejezés miatt kicsit félek is egy következő terhességtől, valahogy nem ilyennek képzeltem az én "tökéletes" terhességem végét...

2011. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krisztivan ***** válasza:
Én nagyon "fura"lettem.Semmivel nem lehetett felidegesíteni,pedig nagyon hirtelen haragú vagyok.Mondták is a kolléganők(8.hónapig dolgoztam)hogy nagyon irigyelnek amiért ennyire átáltam babaváró üzemmódra.A főnököm pedig nagyon meg lett velem elégedve mert mindenre azt mondtam hogy én is így gondoltam és milyen igazad van!?Nem vitatkoztunk többet.Nem paráztam a végére sem ,nagyon nagy és nehéz hasam volt.10 nappal túlhordtam az óriás bébimet,nagyon vártam hogy végre kint legyen.
2011. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan féltem a terhességtől. el nem bírtam képzelni hogy valaki is éljen "bennem". Rettegtem az érzéstől, a szüléstől...aztán terhes lettem. Mindig jókedvű voltam, nevettem, imádtam a pocakomat. Örültem hogy az emberek általában udvariasak voltak, előreengedtek az ajtóban, átengedtek a zebrán. Minden szép volt. Attól eltekintve hogy effektív a terhességem nagyon problémás volt és szörnyű tünetekkel.iszonyat féltem a szüléstől...aztán 32 héten sos császárom lett. Kettőkor szolt a fődoki hogy menni kell. 16,19-kor kiemelték a lányomat a pocakomból. Az én szempontomból ez jó volt hiszen időm sem volt megijedni. ám a lányom intenzívre került :(

ma már egy gyönyörű, okos 14 hónapos lányka.....és ha tehettem volna akár még hónapokig küzdöttem volna a tünetekkel csakhogy időre szülessen...de minden jó ha vége jó....de sajnos valószínű ez volt az első és utolsó hogy szültem.

2011. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Off... Bocsi! 2. vagyok

Kedves utolsó! Nem Te vagy az a két hónappal korábban szülő anyuka, akivel az "ügyes babás" kérdésnél próbáltuk meggyőzni a csöppet tapintatlan kérdezőt a babák ügyességéről?

2011. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De igen :) kicsi a világ :)

én nekem is sokat segítettek mikor terhes voltam itt, hát én is visszanézek ide :) hátha tudok jót írni...hiszen nem csak az az "anyuka ügyes" aki simán szül..nemigaz? :DDDD

2011. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De-de nagyon is igaz!!! :))
2011. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem féltem, sokkal jobban éltem meg. 4 perces fájásokkal még számlát nyomtattam a férjem vállalkozásához. Nyugodt voltam, tudtam, hogy minden rendben lesz. Aztán végül sürgősségi császár lett belőle. Úgyhogy most idegeskedek, izgulok, mivel spontán szülést tervezünk, nem császárt.

40+2 hetes kismama

2011. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!