Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többgyerekes anyukák, nem...

Többgyerekes anyukák, nem féltetek jobban a második szüléstől/császártól, mint az elsőtől?

Figyelt kérdés
Én most nagyon félek, ezt az elsőnél nem éreztem. Bennem van az az érzés, hogy mi lesz a kislányommal, ha vele valami történik, és ezt az érzést nem tudom magamból kiirtani. Más is érzett így? Ez természetes lehet?
2011. dec. 10. 18:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha velem, a szülés közben történik valami, csak elírtam.
2011. dec. 10. 19:00
 2/13 anonim ***** válasza:
én is sokkal jobban félek most a 2. terhességnél,mint az elsőnél.én nem az miatt ami miatt te.én a fájdalomtól félek,magától a vajudás folyamatától,mivel már tudom mi vár rám.nem volt egyszerü szülésem.lehet ezért is félek ennyire.
2011. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én ettől nem félek...akárkinek azért én se szülök szóval tisztába vagyok azzal ha velem bármi történik férjem szuper apjuk lesz a gyerekeknek. Egyébként sokkal nagyobb az esélye annak,hogy az utcán sétálgatva történik valami az emberrel mint szülésnél....
2011. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én az elsőt császárral szültem sajnos, s tartok tőle h ujra ez lesz...bár bizom benne talán sikerül természetes uto...de ha nem, már előre utálom azt a 3hetet szülés után, mert nagyon megszenvedtem, minden mozdulat fájt. s főleg h ott a nagyfiam, már nem tudok feküdni egész nap mint mikor ő volt picike. én attol félek inkább, h azt a 3-4napot h fogom kibirni a korházban nélküle, s ő én nélkülem...ilyenek miatt aggodom...arra nem is gondolok h vmi baj lehet...
2011. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lányom 2 hetes lesz, a nagyobbik 2 éves. Én is nagyon paráztam:-( Főleg, hogy az első császár volt, így most is az lett. A műtét után jobban fájt minden, viszont mivel itt a nagyobbik nem hagyhatom el magam, és az agyam valahogy átállt erre, nem fáj semmi:-)Gondoljatok a végeredményre:-D
2011. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én sem a szüléstől pánikolok, hanem az első itthon töltött hetektől. A fiamat, mikor hazahoztuk, nem féltem ennyire, hogy mit hogyan fogok csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Főleg hogy lesz időm mindkét gyerekre, hogyan fogok tudni 2 gyerek mellett háztartást vezetni, férjet ellátni, pihenni és pihenni hagyni, stb. Olyan fáradt vagyok, hogy igazából alig várom már, hogy szüljek és első nap csak aludjak (császár volt és lesz a 2. is)

1 gyerekes, 38 hetes km

2011. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válszokat! Úgy látom, akkor ez csak az én félelem. Én is tartok a bent töltött napoktól is, hogy mi lesz velem nélküle, és vele nélkülem, már hiányzik a kislányom, és ahogy közeleg a szülés (2,5 hét), minden esti mesélés közben vissza kell tartanom magam, hogy mindjárt itt lesz az az este, amikor már holnap nem én mesélek... ááááá
2011. dec. 10. 20:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok igazán parás, de a második szülés előtt jobban vigyázzban állt bennem a sza***r, mint az elsőnél. Az elsőnél az ismeretlentől féltem. De tudtam, ha baj van, akkor "csak" a férjemnek fogok hiányozni. A másodiknál az ismeretlentől már nem féltem, tehát nem a szüléstől féltem, hanem attól, hogy ott murdálok meg, és akkor mi lesz a kislányommal (meg a férjemmel).

Szerintem ez természetes érzés. Igyekezni kell elnyomni, ne nyomja rá a bélyegét a terhességre.

Tölts sok időt a kislányoddal, a férjeddel, legyél laza, szüld meg szépen a kistesót és legyetek boldogok :)

2011. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon aggódtam a baba egészsége miatt is, meg a fájdalom miatt is, meg hogy milyen lesz otthon, a fiam hogy fog reagálni a jövevényre (másfél éves, és múlthét szerdán született a hugi:). Szerencsére a kicsi makk egészséges, a vajúdás sem volt veszélyes, 3 nyomásból megvolt, és a fiam is jól viseli a kis "betolakodót". Úgyhogy bármi miatt is aggódsz, nyugi, minden rendben lesz! Majd meglátod, ha túl lesztek rajta, hogy mennyire alaptalanok a félelmeid.
2011. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Jó lenne már túl lenni rajta, mert ez az érzés borzasztó, ahányszor a lányomra nézek, áá szörnyű. Gratulálok a picihez (is)!
2011. dec. 11. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!