Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a császártól....

Nagyon félek a császártól. Tapasztalatok? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Sajnos a szemem miatt császározni kell, amitől mindig is nagyon rettegtem. Nem is értem, hogy sok nő miért kimondottan ezt kéri? Van egyáltalán valami előnye?

Hasleszorítót vegyek, vagy felesleges?

Valamilyen sebgyógyító krémet, homeopátiás szert tudtok ajánlani?


2010. júl. 15. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne félj ennyire, nem olyan vészes! 4 hónapja szültem császármetszéssel, a sebem már a szülés után pár nappal szép volt. 12 centi. Haskötőt 6 hétig használtam, azt vegyél te is mert az jó.A hasam szép és már ugyanolyan lapos mint előtte. Az első pár nap volt nekem kicsit rossz (a köhögés volt egyedül elviselhetetlen) de nincs rossz emlékem ezzel kapcsolatban. Mondjuk arra készülj fel, hogy ez egy hasi műtét de, nem kell tőle rettegni. Én nem kenegettem semmivel, magától és szépen gyorsan gyógyult!
2010. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se akkora gáz én 5 hónapja szültem és nincs rossz emlékem.Ülve aludtam pár hétig,a sebemet magam kötöztem és nem használtam rá semmit külön,hasleszorítót a mai napig használok mert én úgy nézek ki mint aki terhes még mindig.Az alak megtartása miatt és nem kell szenvedni annyit,nem vajúdnak órákig szerintem ezért kérik mások és ez is lehet előnye.A sebed gyorsan fog gyógyulni és időd sem lesz azzal foglalkozni hogy fáj mert a picibaba le fog foglalni.
2010. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
SZia!Én mindíg császár ellenes voltam!De!A lányommal 16 órát vajúdtam,aztán sűrgősségi császár,altatás lett a vége.Ő 3 éves.A kisfiam 4 hós,ő az előző császár miadt és egyéb okok miadt progis császár gerinc-érzéstelenítéssel.Teljesen jól vagyunk,tudtam szoptatni lányomnál 8 hónapig,kisfiammal még most is csak szopizunk,és tudod a császár sem egyszerű,de nekem a lányomnál az a 16 óra vajúdás életem eddigi legfájdalmasabb dolga volt,úgyhogy ne félj!
2010. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első lányomat 2 éve szültem császárral, szintén a szemem amiatt. (erős dioptria és kancsalság) A 2. lányomat 2 hét múlva tervezik, programozott császárral. Szeretném, ha megindulna magától, de a dokik tudják..... Nagyon fájt a hasam, kb. 1 hétig. Alig tudtam menni, de azt hozzá kell tennem, hogy kb. 35 kilót híztam, és ez is közrejátszik a fájdalomban. A legfontosabb, hogy kérjed a fájdalomcsillapítót utána, mert nekem nem adtak. Másnap tudtam meg, hogy csak algopirint adtak. Ha tudtam, volna!!!!! Persze a 2. naptól kaptam és menni is tudtam. Mostmár tudom, mire számíthatok és így is MEGÉRI!!!!! A haskötőt nekem a doki megtiltotta. Kérdezz rá a dokidnál, mert szerintem mindenki mást mond. Nem kentem én sem semmivel. Vigyázz magatokra!
2010. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16.33-as vagyok bocs,de nem teljes a válasz.Tehát nekem sem ajánlották a haskötőt,a sebed meg csak akkor kell kenni ha gond van,nekem az elsőnél begyulladt,antibiotikumot kaptam,ilyenkor külsőleg nem elég kezelni,ha viszont nincs ilyen gond,és szépen vágnak akkor fölösleges.Az aloés sprayt viszont sok helyen olvastam hogy nagyon jó.
2010. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előnye, hogy nem érzel semmilyen fájdalmat, míg más órákon át szenved, te túl leszel rajta kb. 20 perc alatt. Kétszer szültem császárral, egyáltalán nem vészes, ne ijedj meg tőle. Utána persze napokig szenvedés a tüsszentés, a nevetés, a köhögés, de a bébi mindenért kárpótol!
2010. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megértelek, mert én is rettegtem a császártól, és toxémia miatt engem is császároztak egy hónapja. Utólag azt kell mondanom, hogy nem vészes maga a műtét, csak tényleg kellemetlen, hogy enm érzed a lábad meg a hasad. Arra készülj fel,hogy amikor megy ki az érzéstelenítő, reszketni fogsz, mint a nyárfalevél. Nagyon jó érzés, amikor végre meg tudod moccantani a lábadat! A sebed le lesz ragasztva a varratszedésig, addig úgysem tudsz rákenni semmit, utána meg szerintem nem kell.

Én sem értem, hogy valaki hogy kérheti ezt önszántából, de szerintem nem is lehet ezt csak úgy kérni minden ok nélkül. Egy tagadhatatlan előnyt viszont tudok mondani (bár biztos ez is más midnenkinél), hogy 2 héttel utána úgy kellett magunkat visszafogni a férjemmel, hogy ne feküdjünk le, és simán benne lettem volna!

2010. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia!3 hete császározak!Toxémia és szívprobléma miatt!Nagyon féltem,de azt tudom Neked mondani,hogy egy csodás élmény maradt bennem a kislányom születése!!!Egy percet nem szenvedtem sem én sem Ő!!!Csodálatos baba!!!!Délben hoztak ki a műtőböl és délután 5-kor már zuhanyoztam!Nem mondom,hogy nem fájt a sebem,de minél hamarabb erőlteted a mozgást ,annál hamarabb felgyógyulsz!Egy hetes volt a babám és már sétálni mentünk!Szerintem az a titka,hogy nem szabad a műtét után elhagyni magad!És akkor hipp-hopp megy a felépülés!!!!Hasleszorítót(tépőzáras gumi)használom,már 3 nap után használtam és nagyon sokat segített az alvásnál például!Mert könnyebb volt benne az oldaltfekvés!
2010. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is rettegtem a császártól,így szültem,de túléltem!:)

Vegyél nyugodtan hasleszorítót,kicsit könnyebb mozogni,mert tartja a sebet,mikor még lóg a hasad.

Nekem 10 napig fájt összesen,ebből az első 3 nap volt pokoli,de napról-napra jobb lesz,hidd el!

Őszintén szólva én sok előnyét nem látom,persze ezt arra értem,aki orvos indok nélkül akar így szülni.

Szerencse,hogy van ez a lehetőség,mert így baba és mama is egészséges marad,ha nincs mód a természetes szülésre.

Sok boldogságot,maajd írj,hogy hogy vagytok!

2 éves kisfiú anyukája

2010. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Bár azt még mindig nem értem, hogy jön össze a császár és az alakmegtartás... :)

2010. júl. 15. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!