Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés a Szent Istvánban, dr...

Szülés a Szent Istvánban, dr Lengyel Máriánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

minden érdekelne a kórházzal és a Doktornővel kapcsolatban:)

Köszönöm


2011. dec. 12. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A doktornőt nem ismerem, de kétszer szültem az Istvánban, utoljára most nyáron, így a kórházról tudok írni.

A szülőszobák nagyon szépek, otthonosak. Nem rideg kórházi környezet van, hanem otthonos szobácskákat alakítottak ki. Fenyőbútorok, madeiraszegélyes függönyök, karosszék apának, gyönyörű képek a falon. Van alternatív szülőszoba is, franciaággyal, káddal, bordásfallal, kötéllel, szülőszékkel. De pl. a nagy labda a többiben is rendelkezésedre áll, és a szülőszéket is átviszik, ha kéred. Még arra is van lehetőség, ha vajúdás alatt szabadul fel az alternatív szoba, átköltözhetsz.

A szülésznők kedvesek. Gondolom, ha fogadsz, akkor végig veled van. De ha valaki inkább a párjával szeretné tölteni az időt, és nem igényli a folyamatos jelenlétet, csak akkor mennek be, ha szükséges.

Szülés után a mellkasodra teszik a babát, és apa is vele mehet, amikor mosdatják, öltöztetik. Van egy új dolog is náluk. Először csak pelust adnak rá, és 1 órára még a csupasz mellkasodra teszik a bőrkontaktus miatt.

Ha császárra kerül a sor, a műtő is a szülőszobák központi részéből nyílik. Apa oda nem mehet be, de ugyanoda hozzák ki a császáros babákat is, mint a simán születetteket, így apa már az ajtóban várhatja.

Nekem nagyon tetszett, hogy nem fekve tolnak át a szobába, hanem felöltözhetsz, és kerekes székben tolnak át.

A szobák klasszak. 3 ágyasak, és van bennük egy apró fürdőszoba. A csecsemősöknek sok a dolga, de bármi gondod van, szívesen segítenek. Nagy súlyt fektetnek a szoptatás segítésére is. Látogatás szinte egész nap van, be lehet menni a szobába is, de van társalgó is. Dél körül van látogatási szünet, és ha jól emlékszem, este 8-ig van látogatás. De ez idő alatt is ki lehet menni a társalgóba, sőt a babát is ki lehet tolni. Ha esetleg este szülsz, azt azért megengedik, hogy apa bemenjen veled segíteni elrendezkedni, és elköszönni.

Vinni mindent kell. Magadnak a cuccaidat, betétet, evőeszközt, mert csak tányért adnak. A babának is minden kell. Adnak ugyan napi 2-3 pelust, de az kevés. Hintőpor, alkohol, mullap van a szobákban, de a popsikenőcsöt, popsitörlőt vinni kell, sőt takarót, törölközőt, ruhákat is. A baba születése után rögtön a saját ruháját kapja.

Ha esetleg az utcáról esik be hozzájuk az ember szülni, azért akad náluk is kincstári holmi, nem hagyják pucéran a babát.

Nekem összességében nagyon tetszett az egész. Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy törekszenek a természetes szülésre, nagyon kevés náluk a császár, és jók a gátvédelemben, csak akkor vágnak, ha nagyon muszáj.

2011. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a részletes választ!

Igazából most keresek orvost,és a Szent Istvánról nagyon jókat hallani,Te is megerősítettél:)Kinél szültél megkérdezhetem?

Köszönöm,üdv:Dóri

2011. dec. 13. 11:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Dr Újvári Attilánál. Ő nem ottani orvos, csak ott vezet szüléseket. Nálam muszáj volt így alakítani, mert csak ez a doki vállalta a természetes szülés levezetését, és ez a kórház fogadott minket. De az általam leírtak minden szülő nőre érvényesek, nincs kivételezés.
2011. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A doktornőt én sem ismerem,ám szintén 2x szültem az Istvánban.Én is csak pozitívan tudok nyilatkozni.Volt fogadott dokinőm,és szülésznőm is.Törekednek a gátvédelemre(nálam sikerült,nem is repedtem).A csecsemősök valóban elfoglaltak,de ha kérdezel szívesen,és profi módon segítenek.
2011. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is kérdeznék, ha lehet, ugyanis 40. hetet betöltve napokon belül szülök, szintén az Istvánban.


Csak annyi lenne a kérdésem, hogy nem zavaró-e az, hogy folyamatosan jöhetnek a látogatók? Én az elsőt nem ott szültem, de szinte még a szobatársaim is zavartak, annyira fáradt és kimerült voltam. Emellett elég szégyenlős vagyok, nem tudom idegenek előtt (főleg más apukák) hogy fogok szopiztatni. Az alapítványi szoba meg állítólag mindig foglalt, de nem is lenne most 30e. forintunk rá. :(

2011. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A 4. válaszoló vagyok:én elég nyitott nő vagyok,engem ilyen dolgok nem zavarnak(látogatók,apukák).Ráadásul én gyorsan,könnyen szültem minkét alkalommal,így én nem panaszkodhatok arra,hogy kimerült voltam.A szobatársakkal is nagyon jókat beszélgettünk,a babák meg nem nagyon sírtak(de azh se zavart,ha sírtak).
2011. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen.

Ma voltam Lengyel Máriánál,rendes,kedves volt,de valahogy nem az igazi...Nekem úgy tűnt,hogy eléggé az előre megbeszélt császárt preferálja..Főleg azért szeretnék az istvánba menni,hogy ezt (is) elkerüljem,valaki mást kell találnom.

Utánanézek Újvári dr.nak illetve az egyik barátnőm drPop Andreánál szült,őt is megkérdezem.

Köszi szépen mindenkinek!

2011. dec. 13. 17:47
 8/16 A kérdező kommentje:

Esetleg Varsányi Hajnalka Doktornőt nem ismeri valaki?

Köszi:)

2011. dec. 14. 14:59
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Kérdező,aki privit írt:)Valamiért nem tudom elküldeni az üzenetet,de ide leírom,amit tudok Lengyel dr.nőről.

Szóval,a Doktornő Budán rendel,kulturált,szép rendelő,8000 ft egy nőgy.vizsgálat.Alapos volt,nem sietett,meg voltam elégedve,csak rögtön a programozott császárt javasolta,amit kicsit furcsálottam,de sajnos mára bebizonyosodott,hogy igaza volt,így most kicsit "megkövezem magamat".Kis termet vagyok,vékony csípő,és mondta,hogy a baba elég nagy,hogy,ő semmiképpen nem erőltetné a sima szülést,mert nagy gond lehet belőle,és idézem:"Ha egy 1% is az esély a gondra,akkor sem szabad vállani".

Utána voltam dr.Boros Juditnál és dr.Szőcei Beátánál,de ők is ugyan ezt mondták,de kevésbé voltak szimpik.Végül visszamentem dr Lengyel Máriához.Végtelenül kedves,emberséges orvos,a telefont azonnal felveszi,jövő héten megyek kórház nézőbe:)


Sajnos,elég nehéz volt beletörödnőm,hogy eleve császárra vagyok ítélve,de mivel 2 másik orvos is megerősítette,megbízom a doktornőben,a fő,hogy semmi probléma ne legyen,egészségesek legyünk(közhely,de nagyon így van).


Akit anno ajánlottak még,dr Pop Andrea,nagyon nehéz hozzá bekerülni,december elején januári időpontot tudtak,ráaádul árak tekintetében sem olcsó.Dr.Varsányi Hajnalka is szimpatikus volt,de ő is szép összeget kér állítólag,így nem mentem hozzá se.


Szóval javaslom,hogy néz körül,a Te elvárásaidnak/habitusodnak melyik orvos felel meg legjobb,ha dr Lengyel Máriát válaszotod jó kezekben leszel szerintem:)

2012. jan. 20. 13:51
 10/16 anonim ***** válasza:
A 4. és a 7. válaszoló vagyok.Mennyire nem vagyunk egyformák!Én 2x szültem a Beánál(Szőczei)és maximálisan elégedett voltam vele.A 3. babát is nála fogom szülni.Ráadásul a méhszájsebemet is rendbe rakta évekkel ezelőtt(ami olyan jól sikerült,hogy nem maradtak hegek,így semmi plusz fájdalmat nem jelentett a 2. babánál a vajúdás és kitolás alatt).Ami szintén pozitív volt számomra,hogy Ő is anyuka,ráadásul 3 gyerekes!
2012. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!