Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismami aki...

Van itt olyan kismami aki hüvelyiuton, de epdurálisan szült?

Figyelt kérdés
Mit éreztetek,meséljetek róla!Olyan mind egy normális sima szülés?
2009. máj. 20. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermeketmet EDA val szültem simán (4 és fél ill. 4 kiló)

Nekem mind a kettő szülésemet indíították burokrepesztéssel, de magától nem indultak be a fájások, ezért kaptam oxitocint.

A kanült berakták a hátamba, de az érzéstelenítót csak akkor nyomták be, amikor már voltak fájások.

Hátránya, hogy lassabb a tágulás, pl. a második szülésemnél, amikor elmúlt az első adag eda hatása a szülésznő ráültetett egy labdára, hogy táguljak.

Na az a fél óra brutál volt, viszont tök sokat tágultam.

Utána kaptam még egy adagot.

A kitolásnál éreztema fájásokat, mind a két baba viszonylag hamar megszületett.

2009. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első koraszülött volt (34 hétre) ott kellett kapni. Nekem az elején jó volt, de a vége felé már mindent éreztem. Mikor megszületett utána viszont az a deréktól lefelé semmit nem érezni az nagyon rossz volt. Ágytálaztak, hogy muszáj pisilni, többen egyszobába aztán csináld a dolgod. Nekem nagyon kellemetlen volt. Egyébként 11 óra alatt lett meg a baba. A másodiknál nem kértem semmit és 7 óra alatt lett meg. Nem bántam meg, hogy nem kértem. Mondjuk volt ott olyan kismama, hogy annyi érzéstelenítést kapott, hogy nem érezte a fájásokat és azt sem, hogy nyomnia kellett. Ő is nagyon megszenvedett. De ha Te úgy érzed könnyebb lesz kérjél nyugodtan. Mindenki másképp éli meg. Boldog baba várást és könnyű szülést. 38 hetes kismama
2009. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem az első szülésnél katéterezetk, mert nem tudtam pisilni, a másodiknál tudtam, de a szülés után olyan ramatyul voltam, hogy én kértem ágytálat.

(nagyon véreztem és sokáig varrtak kívül-belül)

Amúgy nem volt semmilyen utóhatása az eda-nak (fejfájás, hátfájás).

Szerintem tök jó dolog, akárhányszor szülnék, biztos, hogy kérnék, de mivel 37 vagyok és kisebbik csak 10 hetes, már nem fogok.

első

2009. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én akkor kértem, amikor már végképp nem bírtam és már nagyon fáradt voltam, akkor már több órája vajúdtam és semmi, aztán megkaptam, háromórán keresztül ment, nagyon jó volt semmit sem éreztem aztán kezdett visszajönni az a szörnyű fájdalom és kakilnom kellett na akkor többet nem kaptam, egy darabig még sima fájások jöttek aztán jöttek a tolók, azt már ugyanúgy érzed mint aki semmit sem kapott. nekem 12 óra vajúdásból 3 volt eda-s.

Minden jót!

2009. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem ugyan császár lett a vége, de azért írok róla egy-két dolgot. A burokrepesztés után, amikor kétujjnyira voltam kitágulva, akkor kaptam az első injekciót. Kb. két óráig hatott, aztán kaptam még kettőt, mert nagyon elhúzódott a vajúdás. Amíg hatott, én egyáltalán nem éreztem semmit, csak amikor a kitolási fázis közeledett, enyhe székelési ingert.

2009. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudom hogy már szült kismamiktól kérdezel, de azért leírnám amiről engem tájékoztattak hátha segít valalkinek. 36. hetes kismama vagyok. Most voltam szülőszoba látogatáson ahol a fájdalomcsillapítási eljárásokról részletesen tájékoztattak.


EDA-t (epidurálist) a császármetszésnél alkalmazzák. Ez az a fajta injekció, ami után 12 óra fekvés (ágytál, tiltott fejemelés, sok folyadékfogyasztás) kötelező. Ez azért van mert ez a fajta injekció a gerincvelőbe kerül beadásra. Lehet mellékhatása a nagyon erős fejfájás.

Amit hüvelyi úton, természetes szülésnél beadnak az a PDA (peridurális) valójában. CSak a köznyelvben az epidurális szóhasználat terjedt el, összemosódott. Ezt a gerincvelő mellé adják be, és gyakorlatilag mellékhatása nincs.


3 barátnőm szült az elmúlt 1,5 hónapban. Mindenki kérte. Egyikőjüknek még a kitolási szakaszban is hatott, végig nem érzett fájdalmat nagyon gyorsan tágult, másiknak például egyáltalán nem, de neki nagyfokú gerincferdülése van, nem sikerült jó helyre beadni.

A hatása kb.2 óra, ezért kb.2 óránként adják be. A kitolási szakasznál, ill. kb.4 ujjnyi tágulatnál már nem. Ekkor jönnek vissza az előzőekben írt fájások. Székelési ingerről lehet tudni. A kitolási szakaszt elvileg végig kell csinálni :-).


Remélem azért tudtam segíteni. Egyelőre csak azt tudom írni amit elméletben hallottam. A neheze nekem még visszavan :-).

2009. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!