Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak egy sima CTG-re indultál,...

Csak egy sima CTG-re indultál, de szülés lett belőle? Hogy történt? Miért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már kórházban feküdtem, másnapra volt megbeszélve a császár. Délutánra még kiírt az orvosom egy nst-t. 20 percig semmi gond, a baba mocorog rendesen, sehol egy fájás. Aztán egyszer csak síri csönd, a szívhang teljesen elment. a szülésznő elrohant egy orvosért, de pont akkor jött az osztályvezető főorvos, aki azonnal kiadta a parancsot, hogy most azonnal irány a műtő. Még telefonálni sem engedtek.
2011. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ismerősömmel történt hasonló, mint az elsővel, de annak a történetnek nem lett jó vége :/

Nst-re indult, még akkor mozgott a pici. Majd várakozva észrevette, hogy nem ficánkol sokáig. Beszólt, hogy nézzék meg, mert nincs rendben valami, de annyit mondtak neki, várjon türelemmel. Mire behívták nem volt szívhang. Sürgősségi császárral kivették az akkor már halott babát :( Rátekeredett a köldökzsinór. Ez volt 2.5 éve. Most ismét terhes, remélem másként jár!

2011. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2 évvel ezelőtt a szokásos nst-re mentem, ami után uh vizsgálat következett. Nagyon soknak találták a magzatvíz mennyiségét, amiből arra következtettek, hogy a babával lehet valami, ezért alaposabban uh-oztak. Ott találtak a baba szívével valamit, ezért másnap reggel megcsászároztak. Szerencsére azóta semmi baj a manómmal, már 2 éves egészséges nagyfiú. Ami a furcsa megérzésem volt, hogy elvittem magammal a kórházi cuccomat, amit előtte sosem tettem, mikor nst-re mentem.
2011. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
37+3 hetes voltam-a nagyobbik gyerkőc szülinapja volt-NST-re kellett mennem.A szülésznőm megvizsgált,kiderült 2 ujjnyira nyitva vagyok,ráadásul minden jel arra utalt,hogy a baba kifelé készülődik.Elengedett minket,hogy megvegyük a tortát,előkészítsük a bulit,de 2 órával későbbre vissza rendelt minket...addigra már 2.5 ujjnyi voltam.Burkot repesztett,és nem egész 3 óra múlva meg is született a kisfiam.54 centi,és 3100 gramm volt.Könnyű,gyors szülés volt,és 2 szülinapot ünneplünk azon a bizonyos napon!
2011. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Betöltöttem a 40. hetet. Minden násnap kellett volna mennem CTG-re a kórházba.Mondta a dokim hogy a cuccomat mindig vigyem. Az első alkalom a kiírt dátum után egy nappal volt. Éjjel elkezdödtek a fájások, reggel mikor bementem a megbeszélt időpontra CTG-re, már 4 újjnyíra nyitva voltam.
2011. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 39. héten voltam és aznap reggel már éreztem nagyon enyhe görcsöket, mondtam is viccesen a páromnak, hogy ne nagyon merüljön majd bele a melóba :)

Elvittem a nagyobbik fiamat az oviba, majd Fótról átvezettem a XI. kerületbe a szülésznőhöz CTG-re. Valami nem volt rendben, így beküldött a kórházba (Szent Imre), ahol ugyancsak észlelték az aritmiát. El kellett mennem a nődokimhoz is, aki azonnal beutalt az I. sz. Klinikára valami speciális ultrahangra.

Előtte még volt 2 szabad órám, így elugrottam a budaörsi Ikea-ba nézelődni és ebédelni. Éppen leültem a hentestokányom elé, amikor jött az első fájás és pont akkor hívott a párom is :) Megkajáltam, majd elindultam, de közben már 5-10 perces fájásaim voltak. Persze hatalmas dugó volt Budán és a Petőfi-hídon is, így eléggé be voltam már tojva, mire odaértem a Klinikára :)

Az ultrahangos doki is észlelte a fájásokat, így azonnal átküldött a szülészetre. És onnan már nem engedtek el, mivel már 2 ujjnyi volt a méhszáj. Ott könyörögtem nekik, hogy dehát a Szent Imrében van a fogadott dokim és a szülésznőm, de nem engedhettek el még mentővel sem... Még a kocsihoz sem engedtek ki a csomagjaimért!!!! Szörnyű volt, mert senkit sem ismertem ott, még a klinikán sem jártam soha és nagyon nem voltak kedvesek velem!

Végül attól nyugodtam meg, amikor azt mondták, hogy a baba náluk lesz a legjobb helyen majd és hogy az Imréből is áthozták volna, mert ott nincsenek megfelelő feltételek, ha valami gond lenne vele. Így aztán még külön örültem neki, hogy végül is így alakult.

Közben megérkezett a párom, behozta a cuccaimat és én végre a szülésre koncentrálhattam :)

Nehéz volt, mert a folyamatos nst (vagy ctg) ellenőrzés miatt feküdnöm kellett, de azt nem bírtam. Az aritmia miatt pedig semmilyen fájdalomcsillapítót sem mertem kérni, szóval nagyon hosszúnak tűnt az a 4 óra, amit a vajúdóban töltöttünk. Végül este 11-kor megszületett a kisebbik fiam is, akit rögtön elvittek, csak fél percre nézhettük meg. Még a köldökzsinórt sem engedték elvágni a páromnak, nemhogy szopizni... Másnap délben kaptam csak meg, de onnantól végig velem volt és 2 nap múlva haza is mehettünk.

Szerencsére semmi gond nem lett az aritmiából, valószínűleg csak nem érezte már jól magát odabent :)

Most már 2 éves és makkegészséges kisfiú :)

2011. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiírt napján reggel 8-kor nst-n voltam,de semmit nem jelzett. Vihorászva elindultunk haza és mire hazaértünk (kb 40perc) már éreztem,hogy fájok. Éjszaka vissza is kellett menni a kórházba,másnap reggel pedig megszületett a fiunk.
2011. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Reggel bementünk vizsgálatra és ctg-re.

A mai napig nem tudom biztosan, hogy megpiszkáltak-e (nem fájt), de ctg-zés közben elfolyt a víz, jöttek a fájások, már maradtunk szülni :) Délutánra meglett a baba.

2011. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon fehérjét találtam a vizeletemben és magas volt a vérnyomásom. Azonnal berendeltek a kórházba, ctg-re raktak, ahol leesett ill. el is ment a baba szívhangja. Azonnal burkot repesztettek, majd 3.5 óra múlva megműtöttek.
2011. dec. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szobatársam elment NST-re szinte fájást sem mutatott neki mikor jött vissza a folyósón elkezdett ordítani hogy fáj a hasa futottak vele a szülőszobára ahol 3at nyumott és meglett a babája.....na mondom ilyen könnyű szülést nekem is...de nekem pokol volt
2011. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!