Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az orvosomnál eredetileg...

Ha az orvosomnál eredetileg (hallomásból tudom) 80 ezer forint egy sima szülés és én csak 50 ezret tudtam Neki adni egy császármetszésért az gond?

Figyelt kérdés
Fogadott orvosom volt, tudom, hogy sokan megvetik a hálapénzt én mégis kellemetlenül érzem kicsit magam. Nem kérdeztem rá az összegre, Ő sem mondott soha árat. A magánrendelésen 10 ezer forintot fizettem minden alkalommal. A párommal mindketten 20 évesek vagyunk ezt a pénzt is nehéz volt összeszednünk. Sokat spóroltunk, a szülésznő nem volt fogadott neki sajnos semmit nem tudtam adni.
2011. szept. 13. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nem tett megjegyzést, akkor nem kevesellte. Nővéremnek azt mondta a fogadott dokija, hogy annyit adjon, amennyit gondol. Ő is 50-et tudott, bár sima szülés volt.

Ne agyalj ezen, a dokid is nyilván tisztában van vele, hogy nektek rengeteget számít most 30 ezer forint, őt meg valszeg nem fogja a földhöz vágni.

2011. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
:)) Emiatt ne érezd magad rosszul!ha a doki nem mondott árat (nem is mondhat!!!!!), akkor mindenkinek szíve joga eldönteni, ad-e és ha igen, mennyit tud, akar. Én 4 gyereket is szültem (3-at ugyanannál a dokinál), de eszembe nem jutott akárcsak 50 ezret adni a dokinak.. Főleg, hogy már a magánrendelésén is fizetni kellett. A dokim soha nem éreztette, hogy a kapott pénzt kevesli. Miután megkapta (varratszedés), a 6 hetes vizsgálaton ugyanolyan kedves, alapos volt, mint előtte.. Ahányszor csak mentem hozzá, mindig rendes volt.. Ha kevesellte volna is a pénzt, nem mutatta, nem éreztette..
2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most örülnék, ha egy hónapban kapnék ennyi pénzt, mint amennyi ti adtatok a 9 hónap alatt. Ha a vizsgálatkor is adtatok, abszolút de nem kevés. Valószínű normális is, ezért nem kért előre. Ugyanis utólag lehet hálás a beteg, de előre nem kérheti a doki, mert az akkor nem hálapénz, és adózni kéne utána. Ne te szégyelld már magad!
2011. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Istenem!De jó neked hogy ilyen problémán kell agyalnod.....
2011. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vannak ettől jóval nagyobb problémáim is hidd el, attól mert azt gondolod ez a legnagyobb még közel sincs így. Nem mintha bárkinek is elszámolással tartoznék azzal kapcsolatban, hogy mit miért kérdezek de ezt csak úgy megkérdeztem mivel érdekelt, ennyi. Mi sem vagyunk gazdagok, hála Istennekn úgy adódtak a dolgaink, hogy fogadhattam orvost de ez nem jelent semmit. Egyébként pedig nem a rosszindulatú megjegyzések érdekelnek ... Én segíteni járok fel ide, feltéve ha tudok ... Tedd inkább Te is ezt, hidd el jobb mint ilyen jellegű megjegyzéseket tenni. :-)
2011. szept. 14. 06:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha a doki nem mondott árat, akkor biztos nem volt gondja vele.
2011. szept. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim se mond árat csak tudom hogy kb a rendelési díj 10xeresét szokták neki adni. Már egyszer szültem nála akkor ezt meg is kapta. Én most tudatosan nem fogok adni neki annyit, mivel 9 hónapja hordom neki a havi 7 ezret 5 perc vizsgálatért számla nélkül, szerencsére problémamentes vagyok. Ha most is csak a szülés lényegénél lesz ott (márpedig ha megint simán megy minden akkor így lesz) akkor inkább a szülésznőknek fogok adni a dokinak meg kevesebbet pedig jó doki, de egyszerűen nem érdemel többet, hiszen ez a dolga.
2011. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A "rosszindulatú megjegyzés" írója vagyok.

Nem rosszindulatból írtam,tényleg irigyeltelek a problémád miatt..

2011. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!