Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6 ujjnyiról 5 perc múlva...

6 ujjnyiról 5 perc múlva szülés? Bőv lent

Figyelt kérdés
8kor fájás nélkül indította doki burokrepesztés majd rögtön oxitocinnal a szülést.vaskos 4 ujjnyi méhszájjal.8kor kötötte be az infuziót jöttek a fájások 5-2 percesek ..közbe 15-20 percenként méhlazítót kaptam...10:45kor vizsgált 6 ujjnyi méhszáj szülés várható 13-13:30!jól van gondoltam nem fáj annyira kibírom vagy még csak most jön a fekete leves?igen a következő fájásnál ordítok hogy nekem tolófájásaim vannak 10:57kor megszültem a lányom.utánna erős vérzés....tényleg ilyen gyors lenne??
2011. dec. 31. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

bocsi, lehet velem van a baj, de ezt annyira nem értem...valaki kommnetjét írtad le?


amúgy én este 10re értem be a kórházba, 1 ujjnyira voltam nyitva, aztán nem igazán néztem az időt, de hajnal fél2kor jöttek a toló fájások és 15 perc múlva megszületett a fiam.Én is kaptam oxit, és rohadtul fájt a kitolás.

Első baba

2011. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem a saját szülésem..csak nem értem hogy lehet ez hogy 6ujjnyiról 5 perc múlva szültem
2011. dec. 31. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 6 ujjnyit sem értem, tekintve, hogy 5 ujjnyinál már eltűnt a méhszáj:S
2011. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, igen a 6 ujjnyi nekem is fura....
2011. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább 6 centi lehetett.
2011. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két ujjnyiról indultam nyolckor, tíz perc múlva megrepedt a burok háromnegyed kilenckor kint volt a baba.
2011. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nikike8898 ***** válasza:
100%
én 6kor mentem be a szülőszobába és 6.17kor a kezembe volt a baba!:) ja és első persze azt hittem megpusztulok...és a kitolás nem fájt, az már maga volt a megváltás:)
2011. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6 cm, az 3 ujjnyi, sokan keverik. 5 ujjnyitól már tolni kell.
2012. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 6ujjnyi szerintem is 6 cm akart lenni, ami kb 3 ujjnyi.

Nem biztos, hogy kamu a dolog, legalabbis nem direkt.

Egyreszt szules alatt sok anyukanak az idoerzeke kikapcsol teljesen. Nekem csak azert nem kapcsolt ki, mert a szemem elott volt egy hatalmas ora a szuloszoban.

Masreszt: ez az ujjnyizas nagyon relativ. A szuleszno es a doki is vizsgal szules alatt, erre, hogy kinek mennyi tagulas epp hany ujjnyinak tunik eleg valtozatos. Nalunk is volt olyan, hogy a szulesno megvizsgalt, azt mondta, hogy mar negy ujjnyinal jarunk kb, 20 perccel kesobb a doki 3 ujjnyirol nyilatkozott. Pedig ossze nyilvan nem huzodott a mehszajam...

Harmadik: az oxitocin nagyon bele tud zavarni a dologba. A vege ugy felgyorsulhat tole, hogy az hihetetlen, ami a masik gond vele, hogy az oxitocin a tolofajasokra is rasegit, azok is erosebbek vele es elofordulhat olyan, hogy a mehszaj meg nem simul el teljesen, de a szervezet az oxitocin miatt megzavarodik es maris tolofajasokat produkal, raadasul nem is gyengeket.

Ez szinten elofordult velem, az utolso nagy vajudasos fajasom hirtelen atvaltott tolofajasba (kozben folyamatosan adagoltak belem az oxit sajnos). Konkretan szolni nem volt idom, csak ereztem, hogy tolnom kell, a szuleszno az utolso pillanatban lepett oda. Kiabalt, hogy ne toljak, ne toljak, mert a mehszaj meg nincs elsimulva. De keptelen voltam visszatartani, annyira erosen nyomta ki a mehem is a picit, illetve leirhatatlanul nagy volt a tolasi inger. Igy tortent, hogy a nem egesz 5 ujjnyinal is kicsuszott a fiam feje, tort utat maganak, szetrepesztette a mehszajamat.

A szuleszno orditva hivta a dokit, a ferjem ott allt ledobbenve, a doki mire beert a folyosorol, addigra mar jott a kovetkezo tolofajasom es kint is volt a fiam. Utana meg elkezdtek varrogatni. (Mondjuk erdekes, hogy nekem a gatam, huvelyem egyaltalan nem repedt, csak a mehszajam.)

2012. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!