Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél adódhat valamilyen...

Szülésnél adódhat valamilyen probléma ha nagyon vashiányos vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy adnak majd vért, de ez sem biztos, amúgy semmi.:)
2012. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Megelőzésképp szedni kell már a terhesség alatt a vas tablettát, annak ugyanis több hét kell, mire hatása lesz a szülésnél.Neked nem ajánlotta a dokid?
2012. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én nagyon vashiányos voltam,és végig szedettek valami gyógyszer velem (a nevére már nem emlékszem) és a szülés után is írtak fel gyógyszert.


amúgy ez miatt nem szokott a szülésnél próbléma lenni

2012. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most várom a második babámat. Vashiányos voltam az elsővel is a szüléskor a gátvágásnál erősebb vérzésem volt, ami miatt plazmát is kaptam. Két napig nem bírtam felállni, annyira szédültem és majd két hónap volt, mire jobban lettem. Most is és az előzőnél is szedtem tablettát a hiány csökkentésére, de mondjuk eleve vérszegény is vagyok. Mindenképpen fontos, hogy feltornázd egy megfelelő szintre szülésig, illetve a terhesség alatt (magzat miatt) mert akkor könnyebben átvészeled a szülés utáni időszakot. Persze azt is fontos tudni, hogy terhesség alatt a nők nagy része vas hiányos lesz. Onnan tudhatod, hogy mennyire komoly a vashiány ( ha a leletből nem tudod), hogy mikortól írják fel a tablettát és mennyit. Ha már a terhesség elején 2-3 tablettát kell szedned, akkor azért nem egy egyszerű kis vashiányról van szó.
2012. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló nagyon szépen leírta. A szülés alatt különösebb probléma nincsen ebből viszont utána neked még nehezebb lesz mert nem lesz erőd ugyanis azülés után is hetekig vérzik az ember. Képzeld el, hogy lehet gyengülni ha nincs utánpótlás és a babát meg el kell látnod, nem lehet pihengetni.
2012. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már 38hetes vagyok, neo ferro folgammát szedek.

Utolsó laboreredményemen 98 volt a hemoglobin.

2012. jan. 4. 14:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ha nálatok is 120 az alja amiben kéne lennie, akkor az elég alacsony. Mennyit szedsz? Más értéked nem alacsony?
2012. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok. 38 hetes vagyok és eléggé vashiányos a hgb szintem 106, de még ami számít az a htc. Ez nekem 0.30, ami szintén alacsony. Előző terhességemnél is rossz volt a vérképem. Akkor más városban szültem és ott erre már vénásan vasinjekciót adtak szülés előtti hetekben, illetve szülés után is.(amúgy csodát tett velem mindkétszer) Mostani orvosom csak megduplázta a vastabletta adagomat. Én is nagyon aggódok, hogy mi lesz szülés után, de bízok az orvosomban.
2012. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de kíváncsi lennék az utolsó válaszoló véleményére. Érdekelne, hogy járt e bármilyen kellemetlenséggel az injekciós vaspótlás? és mit értesz az alatt, hogy csodát tett veled? A nőgyógyászom húzta a száját, amikor mondtam neki, hogy a háziorvosom felajánlotta, hogy szülés előtti hetekben injekciósan pótoljunk. Elég szarok a vénáim, ez nem okozhat gondot? Háziorvos egyáltalán be tudja ezt adni?
2012. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15:07-es vagyok. A vastablettával az a baj, hogy vagy felszívódik belőle az anyag, vagy nem. Én pl sztem hiába szedem, mert már kb a 20. héttől szedem, de hatása nincs. A vaspótlás vénásan ment és elvileg csak kórházban adhatják, nehogy rosszul legyen a páciens. Én kb 15 adagot kaptam összesen, de egyszer sem lettem rosszul. A csodát tett az azt jelenti, hogy kb 36 hetes voltam és már nagyon rosszul voltam( pulzusom 140 volt, vizesedtem és nagyon gyenge voltam...), amikor kiderült hogy nagyon rossz a vérképem. Megkaptam az első 3 adagot és mintha kicseréltek volna. Elmúlt a fáradtságérzés, a pulzusom visszaállt, a szívemnek sem kellett annyit dolgozni és még a vizesedés is elmúlt. Szülés után meg azért tett jót mert erősebb lettem, könnyebben elláttam a babámat. Szerettem volna most is valahogy ezt a megoldást választani, de eddig nem hajlott rá a mostani orvosom. De ha szülés után ennél is rosszabb lesz újra a vérképem, tuti kikönyörgöm magamnak.
2012. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!