Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnököm felhívja a...

Az osztályfőnököm felhívja a szülőket, ha a gyerek nincs iskolába. Neki nem mindegy, ha igazolás van? 17L gimnázium II. osztály

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 12:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Ez nálunk is így van. De ettől rosszul vagyok. Nem azért, mert nekem rossz, de a szüleim kivannak, hogy kábé minden második hétben hívogatja őket a drága osztályfőnök, mert hiányzós típus vagyok.
2011. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Évvége van, szeretnék egy-két napot kihagyni, úgy, hogy anyámék nem tudnak róla, de így egy kicsit rizikós...
2011. máj. 22. 12:36
 3/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
85%
Figyel a tanítványaira.
2011. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Na igen, ha a gyerek az iskolábaN lenne, ragozni is megtanulhatna. Természetesen nem mindegy neki, mivel ő se nem aktakukac, se nem egy alkatrész az iskola épületében, hanem egy olyan ember, aki figyel a tanítványaira, és próbálja a munkáját lelkiismeretesen végezni.


Valójában a legtöbb iskola házirendje azt írja elő, és a jó modor is azt kívánja, hogy ilyen esetben a SZÜLŐ hívja fel az osztályfőnököt, nem fordítva. Ha már neki kell vadásznia, régen rossz. Azt mondod, hogy a hiányzás első napján már ott is van az igazolás, mielőtt visszajött volna a gyerek?


A pedagógus ugyanis felelősséget vállal a gyerekekért. Ez egy furcsa szó, de lehet, hogy mond valamit. Tudni akarja, miért nincs ott a gyerek, a szülő tudtával nincs-e ott, és egyáltalán, van-e valahol. Mert ha a szülő azt hiszi, hogy a gyerek elment iskolába, és ott biztonságban tudja, a gyerek meg már rég a kórházban fekszik, mert reggel elütötte a busz, és este tízig nem keresi senki, akkor bezzeg az osztályfőnök lesz a hibás, hogy nem jelezte a szülőnek, hogy a gyerek nem érkezett meg. Tehát elsősorban azért telefonál, mert a szülőnek joga van tudni, hogy nincs ott a gyerek, másodszor azért, mert neki is joga van (és kötelessége is) tudni, miért nincs ott, és még kötelessége is. Szóval szerencsére nem mindegy neki, és a legjobb az lenne, ha a diáknak sem lenne mindegy. Gondolom, nem olyan diákot zavar ez a dolog, aki mindig rendesen jár iskolába, csak néha betegség miatt marad otthon a szülő tudtával.

2011. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az egyik "kötelessége is"-t rossz helyre szúrtam be, a szülőhöz akart menni,csak elnéztem.
2011. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

14:22


Pontosan!


Nálunk egyébként (általános iskola) megmondták a szülőin, hogy ha a gyerek nem megy iskolába, akkor a szülő kötelessége reggel 9-ig az iskolát értesíteni, mert különben a tanárnak törvényi KÖTELESSÉGE a jegyzőt értesíteni.

Tehát a tanár még rendes is, hogy nem egyből hivatalból jelenti hogy nincs ott a gyerek, hanem megpróbálja elérni a szülőt.

2011. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%

ugyanmár, ez hülyeség. csak szimplán tetű és elégedetlen az életével, nincs jobb dolga,mint a szülőket zaklatni..az enyém is ilyen volt, minimum 38 fokos lázad kellett legyen,hogy nehézségek árán hazaengedjen a suliból..első nap rögtön igazolás az orvostól, kül igazolatlan az az óra is, amiről elmentél, még azt se volt hajlandó leigazolni..én egyszer nem 7-re (napkezdésre ahogy ő mondta ) hanem délben adtam le még aznap az igazolásom, és nem fogadta el..

az ilyenek csak szimplán szemétládák..

2011. máj. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
01:17: Nyilván mindenki a világon tetű szemétláda és elégedetlen az életével, akit te nem értesz, vagy nem úgy old meg dolgokat, ahogy te tennéd. Gratulálok az önbizalmadhoz, amivel ítélkezel, már csak valami alapot kéne szerezni hozzá. Na megyek hányni tőled.
2011. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

08:07 nagy az Isten állatkertje..


valószínűleg nem tudtam 3 mondatban megfelelően bemutatni a 35 évesen egyedülálló, szűz, boszorkánykinézetű bibircsókos, elhízott osztályfőnökömet és az elmúlt 5 évben bemutatott minden egyes apró kicseszését, amit nem csak velem hanem az osztály minden tagjával és a komplett tanári karral szemben tanúsított, de annak nagyon örülök,hogy felkeltettem egy hányás erejéig a figyelmedet, mert az ilyen idióták akik leszólják minden háttérinfo nélkül a másikat, mást nem is érdemelnek.

2011. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves" 16:42, én nyelvtant is tanultam az iskolában (ugyanis én bejártam, nem miattam kellett telefonálni az osztályfőnöknek), és ezért értem, hogy a pejoratív megjegyzéseid a kérdező osztályfőnökére (is) vonatkoznak,akit te nem ismersz (ezt a mondat egyszerű értelmezése hamar kimutatja), úgyhogy ne add a boltot itt.
2011. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!