Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg a SOTE 2. nem foghatja...

Tényleg a SOTE 2. nem foghatja meg apuka sem a gyereket, és csak üvegablakon át nézheti?

Figyelt kérdés
Apás szülésre készülünk, és állítólag szülés után 2 órát együtt hagynak minket, de amíg kórházban vagyunk nem foghatja meg rajtam kívül látogató a babánkat. Ez nagyon elszomorító :(.
2012. jan. 11. 07:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van. És nincs is ezzel semmi baj. Mikor februárban szültem, látogatási tilalom is volt, szóval apuka 4 napig nem is látta a babát, csak a szülőszobán. De ez a babák védelme érdekében van, sztem 3 napot ki lehet bírni, otthon annyit fogdossa, amennyit akarja. A kórház kórház, nem szálloda.
2012. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én sosem szülnék olyan helyen,ahol az édesapja nem foghatja meg a saját,egészséges gyermekét.

és igen,a kórház,nem szálloda,de nem is börtön:(

Valamint a szülés,és a terhesség sem betegség

Sajnálo,hogy a magyar női gyógyítás fellegvárában ilyen nézetek uralkodnak

2012. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Részemről teljesen logikus a dolog. Mellesleg most szülő anyukák, kérdezzetek rá az apukátoknál, hogyan látott titeket a kórházban, mert az enyém tudom hogy üvegen keresztül.

A szülőszobán viszonylag steril körülmények között nincs annyi bacinak kitéve a baba, mintha tegyük fel apuka (mint nálunk is) 1 órát vonatozik bkv-zik, hajléktalanok után leül a tömegközlekedési eszköz ülésére, majd magához ölelgeti a gyereket.

Cseppet sem bánom, hogy nem kell egy átjáróházban töltenem azt a 3-4 napot a szülés után, és azt sem gondolom hogy ettől a kőkor stb, hiszen mikor mi voltunk babák pl rooming-inről még szó sem volt.

Ja és arra hogy miért választottam ezt? Nem választottam, veszélyeztetett terhesként ide irányítottak, és ennyit megér, hogy bármi történjék velem és a babával orvosilag fel vannak rá készülve.

Akit ez ennyire zavar menjen VIP szobába, oda bemehetnek a rokonok.

2012. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem az érveidet.

Én máshogy látom ezt a dolgot,ezért írtam,hogy sosem szülnék ott.Természetesen,mindenkinek maga döntése.

Amúgy erről az a véleményem,hogy ha lenne külső-belső igény a kórház részéről ki lehetne a folyosón/közös téren alakítani egy részt,ahol esetleg védőcipő/maszk,kézfertőtlenítő után legalább az édesapa meghoghatná a gyereket.Tudom,ez egyik kis pénz is,de szerintem ehhez,leginkább az igény hiányzik..

Attól,mert egy kórházban még sok problémás terhesség után szülő kismama szül,az nem azt jelent,hogy nem lehetne az egész kicsit családközpontúbb.

2012. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!