Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Június első hetére vagyok...

Június első hetére vagyok kiirva, mibe lehet hazahozni majd a korházból a babát? Milyen ruhákat vásároljak neki inkább?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első babám, és nem tudom hogy mibe hozzam haza, meg hogy milyen ruhákat vásároljak neki inkább. Válaszotokat elöre is köszönöm
2011. dec. 22. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha meleg is lesz, akkor is hosszú ujjú bodyba vidd haza(nem olyan a hőháztartásuk), de van a (nem reklám, anno onnan vettem pár dolgot) Leopoldinak olyan body ami hosszú u. vékony és lyukacsos anyagú( [link] jól szellőzik.Áprilisi babánknak sok ilyet vettem, mert jött a nyár és a karjuk még fázik pl: hűvösebb estéken, fürdetés után.Alulra egy kisharisnyát maximum.Ha nem tudod, hogy mit és mennyi ruhát vegyél nekem jó segítség volt(nincs elszállva) az a lista ami a dokimami.hu (kelengye lista)van.Remélem egy kicsit segítettem.
2011. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk május végi az első gyermekünk, de akkor pl tíz fok volt, itthon rendesen be kellett fűteni, szóval amikor hazahoztuk, nyakig be volt öltöztetve (hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugdalózó, kardigán, sapka, takaró). Úgyhogy azért erre is készülj, legyen legalább egy váltásnyi meleg ruhája is. Főleg ha sokat tud majd kint aludni. :)


Én főleg rövid ujjú body-hosszú ujjú rugdalózó kombinációt használtam pici korában, ez így nekünk bevált. Melegben ugye a rugdalózó nélkül csak a body és zokni volt rajta, meg sapka a fején. Július végén a 37 fokban meg egy szál kukiban aludt kint a babakocsiban... de ha lesz 1-2 hosszú ujjú bodyja meg pántos rugdalózó, az is jó. Csak szerintem úgy válogass, hogy könnyű legyen kombinálni, szóval akármilyen cukik a mintás babaruhák, sokkal praktikusabb az egyszínű (ne kelljen ráadni csíkos bodyt meg kismadaras rugit). Sapkáról se feledkezz meg, a legjobb, amit az álla alatt meg lehet kötni, az nem potyog le róla, nem forog el rajta. És több kis vékony takarója is legyen, vagy én pl rengeteget használtam takaró helyett olyan kicsi, kéztörlő méretű törölközőt (éjjelre most is törölközővel takarom be, az az a vastagság, amit viszonylag megtűr magán, nem rúgja le).

2011. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én júni 15-re várom, nekem a harmadik babó, az előző kettő júliusi illetve augusztusi. Az első napokban hosszú ujjú body és ujjatlan rugi volt rajtuk, aztán gyorsan hozzászoktak a kinti klímához, melegük volt rendesen, szóval általában egy szál rövid ujjú bodyban voltak. Illetve a fiam amikor született, jött a rossz idő, akkor kellett a melegebb holmi, meg inkább esténként adtam rájuk hosszú ujjút, amikor már hűvösödött.

Mivel újszülöttként még jobban igénylik a meleget, vegyél pár hosszú ujjú bodyt is meg kis pulcsit, kocsikabátot, kis zoknit, vékony sapi mindenképp kell, nap ellen is. Az első méretet gyakorlatilag két hét alatt kinövik, addigra meg már magad is tapasztalni fogod, milyen az idő illetve miben érzi jól magát a babó.

Boldog babavárást!

2011. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!