Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Várjátok a második szüléseteke...

Várjátok a második szüléseteket? Vagy féltek tőle?

Figyelt kérdés
Annyira furcsa érzésem van napok óta. Márciusra várom a második fiam érkezését a két éves mellé. Elképesztően jó érzést érzek, hogy megyek szülni, majd. Mint, amikor kicsi gyerekként, mondták anyuék, hogy megyünk majd nyáron az állatkertbe, vagy amikor azt mondták, hogy nyáron elutazhatunk horvátba és alig vártam. Pedig, 18 órás szenvedős szülésem volt. Két hónapig alig bírtam talpra állni. Mégsem érzek semmi félelmet. Hogy lehet ez?
2012. jan. 12. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mert várod a gyereket.


èn kicsit aggódom, nekem a kitolási szakasz nagyon hosszúra sikerült és elkeseredett voltam, és sokszor bele gondolok, hogy szerencsénk volt hogy a másfél óra alatt nem történt semmi.

Most jobban félek a szüléstöl. De amikor nagy hasam lesz már, tuti alig várom már hogy kijöjjön belölem.

2012. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mert már tudod,hogy egy fantasztikus élmény volt! Én is nagyon vártam,sőt ha tehetném még szülnék vagy tízet. :)
2012. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
En is a 2.at varom marcisura. Felelemre egyaltalan nem gondolok. De mivel nagyon rossz terhessegem van, es a babat is nagyon varom, igy a szulest is varom. De azert, h tullegyek rajta, ne legyek mar terhes es vegre ujra babazhassak.
2012. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nagyon várom!Eddig igazán féltem tőle(a fájdalomtól),pedig második baba érkezik.Ahogy elértem a 36-dik héthez,egyre türelmetlenebbül várom.Kíváncsi vagyok,hogy milyen kisbaba lesz,milyen lesz egy kisfiú (27 hónapos) után egy kislány, hogy fog lezajlani a szülés,mikor érzem meg az első fájást...!Az ember egy pillanat alatt elfelejti a szülés "gyötrelmeit"amint meglátja a kisbabáját!Úgyhogy nagyon várom!!!38 hkm. (Jan 21-re vagyok kiírva.)
2012. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én májusra várom a második kisfiamat. Nagyon várom a szülést, semmi félelem vagy rossz érzés nincs bennem. Az előző is nagyon jó élmény volt, már másnap szültem volna a következőt. :)

21 hkm

2012. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én 3 hét mulva várom második gyermekemet, de az elsővel ellentétben most nagyon félek tőle,nem igazán várom.Rossz tapasztalatok voltak az első szüléskor, iszonyatos vajúdás volt oxival, az utolsó 7 órában kaptam az infúziót,(amúgy 16 óra aktív vajúdás volt egyből 5 perces fájásokkal) ágyhoz kötve kellett vajúdni,másfél órás kitolási szakasz után majdnem császár brrr...

A babát már nagyon várom, olyan jó lenne magamhoz ölelni, babusgatni, de a szüléstől most rettegek.Az elsőnél még nem tudtam milyen, vártam nagyon, egyáltalán nem féltem, de most szinte reszketek ha csak rá gondolok.Bízok benne, hogy könnyebb lesz(és Mindegyőtöknek:))hiszen a második legtöbbször könnyebb, hát úgy legyen:)

2012. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is félelemmel-"bátorsággal" vegyesen néztem a 2. szülésem elé. Az elsővel 16 órát vajúdtam, nagyon repedtem, ...gondoltam annál rosszabb nem lehet. Nekem már az jobb volt, hogy nem a magzatvízem folyt el (mint az elsőnél), hanem fájásokkal indult+ egy nagyon rendes szülésznő látott el. Amikor erősödtek fájások és a kórház felé mentünk a férjemmel, az autóban elkezdtem izgulni, aztán a kórházban is, ....pár érdekes fordulat után (ezeket nem írom le, mert hosszú) szépen elkezdtem tágulni, és akkor vmi nyugalom fogott el, hogy a szervezetem "jól működik" és a baba is készül szépen kifelé. 3 óra alatt mindennel együtt megszületett a picilánykánk :)
2012. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy a MÁR megtörtént eseményekről írok, csak még friss az élmény :))
2012. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én jan. 16-ra vagyok kiírva a másodikkal. A "nagy" 3 éves. Bennem is teljesen hasonló érzések voltak/vannak, így másodszorra. Nagyon várom a szülést, pedig az első nagyon rossz élmény volt (24 óra vajúdás, oxigénhiányosan született baba stb., nem ragozom tovább). Én pont azért várom, mert NAGYON szeretném ezt most másképp megélni, mint az elsőt. Bár némi félelmem már van(a fájdalomtól), így az időponthoz közelítve, de ennél sokkal inkább szeretnék túl lenni rajta és a babámat a kezemben tartani és szoptatni:D.
2012. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Annyira jó, hogy ezt leírtad. Valahogy bízom benne, hogy ez az érzés sikerre visz és az én szülésem is hasonlóan fog alakulni mint a Tied! Az első gyermekem nekem is magzatvízelfolyással kezdődött és valószínű, hogy az is betett, hogy pont lefekvés után, így mire a komoly fájások beindultak már fent voltam vagy 34 órája. és a szülés végezetéig eltelt még vagy 12 óra. Valószínűleg a fáradtság is azért betett, hogy hosszú volt az első. Ezzel a tündérkével, minden más, szerintem a szülés is más lesz. Sokkal intenzívebb a pocakban, sokkal jobban reagál a külső dolgokra. Már most össze se lehet őket hasonlítani. Köszönöm az előtted válaszolóknak is! Igazából nagyon várom, hogy megismerjem a kis tündéremet és valahogy úgy érzem, hogy most talán a fájdalomra is tudok majd, "barátként" tekinteni, hiszen ő hozza a kisfiamat a kezembe. Az első szülésemnél féltem az ismeretlentől, de ott se igazán a fájdalomtól. Igaz végig üvöltöttem a szülést, pedig nagyon nem úgy terveztem...:), de mind1. A dokim nagyon biztat, hogy a második szülés sokkal könnyebb lesz és én hiszek neki:), de ha nehezebb lesz is, akkor is alig várom, hogy itt legyen!:)
2012. jan. 12. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!