Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi vs Császár szülés?

Hüvelyi vs Császár szülés?

Figyelt kérdés

Női ismerősöm kijelentette, hogy semmi szín alatt nem szülne, csak csaszi és kész, ő nem akar "szenvedni".

(még nem terhes, csak én vagyok kismama, és ha lehet a csaszit kihagynám)

És hiába mondom neki, hogy a császár azért elég kellemetlen lehet, ő "tántoríthatatlan".


Esetleg olyanok írnának akik mind a kettőt megélték?

Köszönöm


2009. máj. 26. 11:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos csak császárom volt és reménykedem, hogy a következő hüvelyi legyen, de anyum és 2 barátnőm is átment mindkettőn és egyértelműen a hüvelyit választanák (eda, ilyesmi nem volt náluk)


Császárt kívánni már csak azért sem érdemes, mert azt akkor végeznek, ha a baba vagy az anya veszélyben van, gondolom ezt senki nem akarja :(

2009. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ő "kényelmi" okokból kérné, de ha jól tudom csak ezért nem vagdosnak, mert kényeskedik a kismama.
2009. máj. 26. 12:26
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Egyáltalán nem "kényelmes" , dehát ezt majd ő is érezni fogja, bár nem kívánom neki. Valószínűleg azért hiszi, hogy jobb, mert még nem volt neki (na, gondolom a hüvelyi sem leányálom, nem azért írom)


Egyébként kérni nem lehet. Eddig egyszer hallottam ismerőstől, hogy megbeszélte az orvosával, hogy úgymond ok nélkül scaszi lesz, de végül neki is hüvelyi lett, tehát valszeg semmilyen indok nem volt a szászárra és az orvos mégsem amellett döntött.

2009. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én császárral szültem, most 9 hós a fiam. És remélem a követkző is így fog megszületni. Nekem semmi bajom nem volt a császárral, simán tudtam 12 óra múlva wc-re menni, másnap már törökülésben ültem. Ennél könnyebben nem lehet szülni.

Én a császár mellett vagyok!

Nem volt fájásom, nem tágultam és még a baba is belekakilt a magzatvízbe. Rámkötötték a fájáserősítő infúziót, amitől elkezdődtek a fájások, amik kicsik voltak a szüléshez képest, de én azokat sem bírtam. Nagyon fájt. Szerintem nem is bírtam volna végigcsinálni természetes úton. Így sokkal jobb volt. Mivel a baba mozgása lelassult vittek is azonnal császározni.

2009. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ilyen ismerősöm van, ő azt mondta, inkább a császár...

Biztosan van az a pénz, amiért úgy látja a doki, hogy jobb ha császároz. Persze nem általánosítok, de nem hiszem hogy egy magánklinikán mondjuk nagyon kérdőre vonná bárki hogy miért lett császár.

Egy kórházban már jobban figyelnek a statisztikára, és komoly indokkal ajánlatos csak császározni, itt nem olyan nagy talán a doki mozgéstere.

2009. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig azt mondtam, hogy császárral szeretnék szülni, végül hüvelyi lett. Nem bántam meg, nagyon jó volt! Nekem akárhány ismerősöm szült császárral, mind azt mondta, inkább 3 hüvelyit vállalna helyette.
2009. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A császárnál is, persze ha nem programozott, a vajúdást végig kell "szenvedni", tehát csak a legkönnyebb, kitolási szakaszt úszhatná meg a barátnőd. Én császárral szültem 22 óra vajúdás, oxytocin infúzió és burokrepesztés után. Sajnos a végére már belázasodtam és a baba is belekakilt a vízbe, de mivel arccal felfelé volt nem tudott kibújni. Én mindenképpen szerettem volna hüvelyi úton megszülni és nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. A barátnődnek azt is figyelembe kell vennie, hogy ez egy hasi műtét, ami után sokkal nehezebb a babájával foglalkoznia, a teje is később indul be és a babának is jobb, ha végigmegy a szülőcsatornán. Ja és min. 1 napot az intenzíven kell tölteni, ahol a kicsi nem lehet vele, csak néha felhozzák, de mint már írtam még a karjába is alig tudná venni. És persze 1 évig nem ajánlatos újra teherbe esni, tehát lőttek a kis korkülönbségnek.
2009. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem császárom volt 18 óra vajúdás után, de köszönöm, többet nem "kérek" belőle! Persze ha muszáj, muszáj.

Valszeg a technikáján is múlik az orvosnak, de én nemhogy törökülésben ülni, de ülni is alig tudtam utána!

Pedig nem vagyok rinyálós, mégis 4 héttel a műtét után még potyogott a könnyem, amikor éjjel felkeltem a lányomhoz! Azt mondtam, nekem több baba nem kell, ha nem ígérik meg, h tutira természetes úton szülhetek!

Már 7 hónap telt el, de a Babanaplóba még mindig nem tudtam beírni az "anyukám a kórházban..." részt. Fogalmam sincs, h mit írhatnék.

Hozzáteszem, egy hangom nem volt egész idő alatt, a látogatókat mosolyogva fogadtam, a gyerkőc papírjait magam intéztem tömegközlekedéssel, 1 hét elteltével mostam, főztem, takarítottam,... csak én tudom, h mit éltem át. Maga volt a pokol az első pár hét!

Én megpróbálnám lebeszélni, ha nem megy, akkor meg így járt. Tudod, azt szokták mondani, h "az okos más kárán tanul, a hülye meg a sajátján".

Azért azt az orvost is kivágnám a Kamarából, aki ilyet vállal pénzért!

2009. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én császárral szültem áprilisban. Ikután reket vártam,

az egyik keresztbe fordult, a másik fekvéses volt,

azonnal vittek a műtőbe, semmit nem éreztem, az inekciós

érzéstelenítés után, megkönnyebbülés volt. Szerencsémre

csak 2 órát vajudtam, a szülés után 1 napig nem tudtam

felkelni, de utána semmi bajom sem volt, max. kicsit húzodott a varrat.Ennél könnyebb szülés szerintem nincs,

de ha lehetett volna biztosan a hüvelyi szülést választottam volna, az egy maradandó élmény az ember életében.

2009. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok helyesbítek: ikreket.
2009. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!