Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi vs Császár szülés?

Hüvelyi vs Császár szülés?

Figyelt kérdés

Női ismerősöm kijelentette, hogy semmi szín alatt nem szülne, csak csaszi és kész, ő nem akar "szenvedni".

(még nem terhes, csak én vagyok kismama, és ha lehet a csaszit kihagynám)

És hiába mondom neki, hogy a császár azért elég kellemetlen lehet, ő "tántoríthatatlan".


Esetleg olyanok írnának akik mind a kettőt megélték?

Köszönöm


2009. máj. 26. 11:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10 órán át vajúdtam, 2órán át szültem utána.

Mindent megtettem, hogy elkerüljem a császárt, nekem is mindenki mondta az mennyivel jobb. na, ha jobb lenne, gondolom mindenki úgy szülne.

egy hétig nehezen ment az ülés, de a csaszaros kismamak infuzióval maszkaltak, és nekik sem volt jó.

nekem bennvolt a férjem, sokat segített a szülésnél fizikailag és lelkileg is, nem volt könnyű, de örülök, hogy nem császárral szültem.

(úgy volt, hogy kell, mert nem fordult be a baba, szerencsére kívülről megfordították. ott, a fordításnál fájt de piszkosul, akkor mondtam, hogy inkabb csaszar, csak hagyjak abba, de szerencsére mire kimondtam volna, megfordították)

2009. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Programozott császárral szültem. Vessetek meg,vagy pontozzatok le, de én a másodikat is igy szeretném. Műtét utén 6 órával felkeltem, pár óra múlva egyedül mentem zuhanyozni, este már a kiscsajszival a karomban sétálgattam az őrzőben, másnap már én is törökülésben szoptattam. Egy hét múlva szedtek varratot, utána már semmi bajom nem volt, azon kivül, hogy érzékeny volt a seb helye. Első perctől egyedül láttam el a gyerkőcöt, és semmi nehézséget nem okozott, mellette főztem, takaritottam.


A barátnőm másfél nap vajúdás után természetesen szült, azt mondta, ha a következőt nem szülheti császárral, nem lesz kistesó, pedig stramm csaj, egy nyikja sem volt szülés alatt, de utána egy hónapig ülni sem birt.


De ez teljesen egyénfüggő, ki hogy viseli. Én elfogadtam, hogy igy kellett, hogy megszülessen a babám és ha lehet a következőt is igy szeretném szülni.

2009. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg teljesen egyénfüggő, hogy kit mi visel meg jobban, kinek mi a könnyebb, nehezebb.Nincs két egyforma szülés.Nekem két császármetszésem volt, az első eléggé megviselt, a második már egyáltalán nem. Mivel nagyon szűk a medencém, és nagy babáim voltak, engem a sima szülés biztosan nagyon megviselt volna, ha egyáltalán sikerült volna simán szülnöm, amit szinte kizártnak tartok így utólag. Nekem mindenképpen jobb volt császárral. De akinek nincs semmi komplikációja, az szüljön simán, mert neki meg az a jobb!
2009. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a kettőt megéltem egyszerre, illetve a kitolás elmaradt, mert betoltak a műtőbe. Az Én fejemben meg sem fordult a császár, sőt, nem is indokolta semmi az elején. 13 órát vajúdtam, teljesen kitágultam, a baba feje tökéletesen beilleszkedett, a méhszájam eltűnt, mégsem jöttek a tolófájások, és nem bújt ki a kisbabám. Semmi nem utalt arra, hogy nincs jól, szívhang OK volt, magzatvíz tiszta, mégsem jött kifelé. 13 óra után gyanakodni kezdett a dokim, és megnézte UH-n. Hát, szegényke annyira bele volt gabalyodva a köldökzsinórba (kétszer a nyakán, a jobb karja alatt, és a hasán körbe), hogy hiába nyomult kifelé, a köldökzsinór visszahúzta, szabályosan felakasztotta Magát, amíg a vajúdás ment. Amúgy, sem a vajúdás, sem a császár nem hagyott bennem rossz emléket, ébren voltam, férjem bent volt, és az egészet egy jó élménynek éltem meg. A császár után 3-4 nappal már semmi bajom nem volt, tökéletesen tudtam mozogni, csak az első 3 nap volt gáz, de mozogni akkor is tudtam, csak lassított felvételre emlékeztetett leginkább a mozgásom. Mindenesetre, a következő babánál szeretnék hüvelyi úton szülni, de nem azért, mert a császár rossz volt, hanem mert szeretném megtudni, milyen igazából megszülni egy babát.
2009. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Programozott császárral szültem volna farfekvés miatt. Bevallom őszintén, hogy féltem a természetes szüléstől (vajúdás, beöntés, gátmetszés, sok-sok fájdalom). A programozott császár a 40. hét elején lett volna, azonban 37 hetesen váratlanul beindult a szülés. Elfolyt a magzatvíz, voltak erős fájások is. Persze sürgősségi császár lett belőle, ami után én gyorsan helyrejöttem, nekem semmi különösebb gondom nem volt vele. Viszont tervezzük a kistesót, és bár a császárral tényleg semmi gondom nem volt, mégis úgy gondolom, szeretném a másodikat természetes úton szülni. Mivel vajúdtam én is kicsit, már nem félek annyira a szüléstől. Ráadásul több gyerkőcöt is szeretnénk, és hát császárral szülni csak legfeljebb háromszor ajánlott...
2009. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A természetes szülés valóban szüléskor fájdalmasabb lehet, mint a császár, de azt a fájdalmat elnyomja a boldogság. Nekem hugom császárral született és anyu utána hetekig szenvedett, én természetes úton születtem és utánam semmi gond nem volt. A másik dolog, hogy csak úgy nem csinálnak császármetszést, feleslegesen nem vagdosnak senkit, csak ha bármilyen kockázat áll fenn, pl. harántfekvésben van a baba, vagy magára tekerte a köldökzsinórt és ilyenek. Tehát én mindenképpen azt mondom beszéld meg a barátnőddel, hogy császár után még heteket fog szenvedni, természetes szülés után a fájdalom pillanatok alatt elmúlik. Remélem tudtam segíteni :)
2009. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetes úton szültem. Életem legcsodálatosabb élménye volt! Velem volt a párom is. Nagyon fájt, de a boldogság mikor a hasamra tették a kicsim véresen sírdogálva, egyszerűen feledhetetlen! Utána nem volt semmi gondom. Volt gátmetszésem, de mésnap már simán ültem. A szülés napján tudtam járkálni, fürödni, együtt lenni a babámmal, és meg tudtam szoptatni már az első pár órában!

Császármetszés esetén mindez nincs. Minden nőnek ajánlani tudom, hogy szándékosan ne hagyja ki ezt az élményt, mert hihetetlen eufórikus érzés világrahozni egy kisbabát!

2009. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a szülés egy igazi rémálom maradt,sajnos,nem igy képzeltem...

3 órát vajudtam 2 perces fájásokkal,a dokik mind bunkok voltak,látszik,hogy nem adtam pézt nekik,végül császár lett,össze tettem a két kezem amikor megkaptam a fájdalom csillapitót,olyan jó volt hogy egyszer csak elmult az a nagy fájdalom,sajnos a picikémet is órákra rá láttam csak mert valoszinüleg ugy kimerültem,hogy már mütét közben elaludtam,1 napot végig kellett feküdnöm,majd utána egész nap járkáltam,rá egy hétre már a sebem se fájt,én teljes mértékben császárra szavazok

2009. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


úgy vagdalkoznak ma napság ezzel a csáros témával, mintha képtelenek volnának a nők szülni.

Igazság szerint képetlenek is! A szülés pont egy olyan folyamat ami csak akkor indul be és csak akkor képes sikerrel befejeződni, ha az anya tudja, hogy megtudja csinálni!


Orvosnak könyebb a császár! és ezt el is hiteti a leendő anyukával! így ő is a melett dönt!


szülészfőorvosok szerint 6-8 császár lenne indokolt miden 100 szülésbő! és 2011-re 46-ot végeznek el 100-ból császárral.

E közben pedig nem lett kevesebb az oxigén hiányos károsodás, se a halva születés arány!


Akor miért is vágunk? Viszont midnen anya, akit megvágtak meg van róla győződve, hogy az ő gyermeke és talán ő is halál közeli állapotban voltak!

Hálásak az orvosnak azért a nagy hasi műtétért, ami valószínüleg elég sokmindenért felelős lesz a gyermek anya kapcsolatban, a gyermek pszichés fejlődési rendellenességeibe stb stb.


Gondolkodj! Járj utána! OlVASS!


és Tudd, hogy NŐ vagy és képes vagy világra hozni gyermeked!


(három természets szülés után)

2012. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!