Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért jó fájdalomcsillapítás...

Miért jó fájdalomcsillapítás nélkül szülni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 20:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi vagyok!Itt nincs érzéstelenítés ha jó ha nem!:)
2012. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Én azért szültem fájdalomcsillapitó nélkül, mert minden egyes pillanatot át akartam élni a szülésből!!
2012. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyöngyösön hivatalosan van, de valójában nem nagyon csinálnak, mert elavult a felszerelés és nem ajánlják.


Amúgy meg sokszor nincs rá idő, nincs bent az anesztes orvos éjszaka, sok lehet a komplikáció (nem jól szúr, nem oda szúr, nem érzed a fájásokat, annyira elérzéstelenítenek).

2012. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szintén veszprémi :) NINCS fájdalomcsillapítás.


Sőt, ha nem figyel oda az ember, akkor varráskor is "elfelejtenek" adni. Engem így varrtak másfél órát és 3 rétegben. Hát jobban megéreztem, mint magát a szülést, főleg a legbelső hüvelyi plasztika (szét kellett vágni, leesett a baba szívhangja) idején szorítottam a fogam.


Szegény az eklézsia, fájdalomcsillapítást csak a műtétesek kapnak.

2012. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Persze, azt értem, ha nincs idő, hát nincs idő.

Csak sok olyan véleményt olvastam itt, hogy szégyellnivaló fájdalomcsillapítással szülni, az az igazi szülés, ahol nincs fájdalomcsillapítás stb. És nagyon nem értem, hogy miért kell szenvedni jobban, ha lehet kevésbé is.


Ahogy az egyik válaszoló írta, valaki érzelmileg kötődik a fájdalomhoz, mert azt a szülés velejárója, nélküle nem szülés a szülés. Azt hiszem, ezt nem tudom megérteni.

2012. jan. 15. 20:19
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, mert érzed mikor kell nyomni, és sokat segíthetsz így a babának. Én már nem is emlékszem a fájdalomra, csak az örömre:)
2012. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Huhh, ez az egyáltalán nincs rá lehetőség nagyon szomorú :(
2012. jan. 15. 20:20
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalomcsillapító lassíthatja is a szülést, nekem a doki kifejezetten nem javasolta, de nem is kértem volna.
2012. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
De a tolófájásokat fájdalomcsillapítóval is érzed már, nem?
2012. jan. 15. 20:21
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, sok alternatív módszer van, ami segít. Nekem a meleg zuhany, és a hátmasszírozás sokat enyhített a fájásokon.
2012. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!