Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülést bírtátok...

Gabszem kérdése:

Természetes szülést bírtátok fájdalomcsillapítás nélkül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 14:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kétszer. Igen. Eszembe sem jutott. Pár millióan már átélték :D
2012. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bírtam, sőt bele se haltam. Örökre élmény marad mindkettő.
2012. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél már 3 ujjnyi voltam, amikor a szülésznő mondta, hogy hát igen, kérhettem volna az eda-t, de már nem lehet...

A 2-nál meg készültem rá, hogy előre szólok,- de 3 óra alatt megszületett....:))

2012. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen még élek:) 3szor szültem az elmúlt 8 évben , egyszer sem volt fájdalomcsillapítás, egyszerűen mert nem volt rá idő illetve nem is lehetett volna mert nem állt rendelkezésre.

Életem legdurvább órái voltak, de megérte. Szóval igen, ki lehet bírni:)

2012. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
én sem kértem, nem is akartam. Nem volt olyan vészes.Legalább éreztem, minden pillanatát az egésznek, hogy mikor kéri a nyomást stb. DE azt sem ítélem el, aki kér. Sógornőmnek pl. semmi fájdalom küszöbe nincs, ő nem is akar természetes úton szülni,(bár ez nem kívánság műsor) ez miatt. Ha mensije van, akkor is nagyon szenved.
2012. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen aranyos, "azt sem ítélem el, aki kér" :)

Szerintem érdemes lett volna úgy feltenni a kérdést (bár egy páran írták így is), hogy mennyi idő alatt lett meg a baba. Csak azért írom ezt, mert az első 10 órában még én is vidáman és mosolyogva vártam, aztán a szülésznőm javasolta, hogy kössük be az EDA-t, ne a végére fáradjak el teljesen. Hát azért kellemesebb volt úgy a hátralevő csupán 6 és fél órát eltölteni, és tényleg jó tudni, hogy van, aki ezért nem ítél el :).

2012. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ötször szültem fájdalomcsillapítás nélkül, és mások szóhasználatával élve még élek:)

De azt is el kell mondanom, hogy a 4. babánál oxitocinra volt szükségem, és akkor megfogadtam, hogy a következőnél átgondolom az eda kérdését. De mivel Ő is hamar meglett, az utolsónál sem kértem fájdalomcsillapítót az oxi ellenére sem, és nem bántam meg.

Tehát ki lehet bírni simán is, sőt utólag az ember nem is emlékszik talán rá, hogy mennyire fájt. De olyanoknak, akiknek alacsony a fájdalomküszöbük, vagy hajlamosak a pánikra, én nagyon-nagyon ajánlom az edá-t. Sokkal inkább, mint a császárt, amit néhányan azért kérnek, hogy ne fájjon a szülés. Az eda mellett megmarad a szülésélmény, a baba is átéli, amit át kell élnie. A császár meg maradjon meg arra az esetre, ha muszáj.

2012. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Kettőt szültem fájdalom csillapító nélkül. A harmadik gyermekem születése csodálatos élmény volt, mindössze két és félórát tartott. Mindenkinek ilyen szülésélmény kellene.Második gyermekem születésénél a fájások este hatkor kezdődtek, így ötperces rendszertelen fájásokkal mentünk be a kórházba, éjjel kettőkor. Beraktak betegszobára, hogy csak jóslófájásaim vannak. Én erősnek éreztem, semmit nem aludtam. Reggel távozott a nyákdugó, szóltam, mondtam, hogy fáj is. Ennyiben maradtunk, majd délben megvizsgálnak. Jött a vizit, az orvos szerint kicsi volt a pocakom ezért kiírt ultrahangra. Tízóra felé jött a párom, ultrahang, nekem még mindig rendszertelen ám de erős fájásaim voltak. Ultrahangon közölték, hogy ne menjek vissza a szobába, hanem menjek a szülőszobára, mert a babának meg kell születnie. Nem volt csak 30-as a magzatvíz a köldökzsinór pedig összeesett. Szülőszoba, beöntés. A szülésznő mondta, hogy a szülés szemmel láthatóan már beindult. Szóval szülőszoba, ctg, burokrepesztés, csövecskén keresztül vízzel töltötték a magzatburkot. Én úgy éreztem, hogy nagyon erősek a fájásaim. Közben csináltak még ultrahangot, hogy a baba rendben van-e.Egyik orvos mondta a másiknak, hogy ilyenkor EDA-t szoktak adni, meg is kérdezte, hogy kérek-e. Kértem....volna, de már nem lehetett. Egybefüggőnek éreztem a fájásokat, mondtam én akkor mindent, csak szépeket nem. Aztán meg lett a kisfiam délután fél háromra. Kimerült voltam, de akkor már boldog. Hiába várta őt az orvoscsoport, inkubátorral, 8/10-es apgarral beintett nekik, inkább jött hozzám szopizni. Kettőt szültem "koktéllal". Az első gyermekemnél kaptam az egyik ilyen kábítós fájdalom csillapítót, szerintem fölösleges volt. Negyedik gyermekem születésénél annyira bepánikoltam, hogy majd mennyire fog fájni (kevés volt a magzatvizem, csak nem olyan vészesen mint a második gyermekemnél), ezért nem is nyíltam rendesen. Kaptam koktélt, nyugtató gyanánt. Elég volt húsz perc a szüléshez és egy szülésem alatt sem voltak ennyire jó tolófájásaim. Tehát ha lehet, akkor fájdalomcsillapítás nélkül, de van amikor jól jön. Még a poklot is kibírjuk, ha kell.
2012. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Persze,ki lehet bírni,15 órát vajudtam és dupla adag oxitocynt kaptam.eszembe se jutott a féjdalomcsillapító.
2012. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
8-as vagyok. Második gyermekemnél azt hittem, nem bírom ki az oxitocint ki is felejtettem, negyedik gyermekem kivételével minden szülésnél kaptam. Mégis itt vagyok és ugye utána még szültem kettőt.
2012. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!