Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit szántok szüléskor a...

Mennyit szántok szüléskor a dokinak?

Figyelt kérdés

Mi a reális ár? egy vizsgálat alkalmával 6ezret kér.

30 hetes vagyok


2009. máj. 26. 18:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
32 hetes vok. Nálunk 6000 a vizsgálat,itt is a 10x-sét szokták adni de én nem fogok annyit. Valóban van annak a pénznek jobb helye is a babánál:))) 30 ezret gondoltam 15-20 e körül a szülésznőnek. Így is elég sok a havi 6 ezer. És nem vok csóró csak átlagos:))De azért nem kell elszállni.Ha nem tetszik a dokinak az összeg mit tud tenni? Nem ad róla számlát nem reklamálhat:)) Adj amennyit tudsz nélkülözni vagy amennyit gondolsz! Boldog babavárást neked!
2009. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok nekem a fogadott dokim nem vette fel a telót igy az ügyeletesnél szültem 2 óra 48 perc alatt meglett vajjudással együtt a kislányom igy 20 ezret adtunk a szülésznő nem fogadta el a boritékot. mivel nem volt sok dolga a dokinak ennyit gondoltunk,rögtön a szülés után adtuk oda utánna is kedves volt velem.
2009. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

kiváncsi leszek a pontozásra :-))

0 ft-ot adtam a dokinak és 0 ft-ot a szülésznőnek, de megköszöntem. nem vagyok "annyira" csóró, de sajnáltam volna a fizetésem egy idegennek adni.

2009. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozás 7000 ezer/alkaalom,de a doki nem kapott 70 ezret, csak 20 ezret.

Szülésznő 10 ezret.

2009. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fogadott orvosom, ügyeletesnél szültem, 20000 Ft-ot kapott. Szülésznő nem volt, mert császárral szültem. Az osztályos nővérek kaptak még egy ajándékkosarat. Én két hétig voltam bennt, és nagyon sokat segítettek.
2009. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Észak-magyarország (mert szerintem ez is számít, ez már igazán csóró környék). egy rendelés 3e Ft. Minden maszek ultrahangon - amit mellesleg a kórházban csinált, ügyeleti idejében, a kórházi gépen - megkapta a 3 e Ft-ot (nem kérte, de letettem neki, mintha maszek lettem volna). Terhességem alatt így kb. 30.000,- Ft-ot kapott apránként és szülés után - ami császáros volt - még 25 E ment borítékban.

A szülésznő ajándékcsomagot kapott, mert nem igazán volt dolga velem.

A csecsemősfőnéninek viszont az ajándék mellé csomagoltunk 5e Ft-ot, na lelkes is volt. Én azt néztem, hogy a gyerekkel jól bánjanak.

Szülés után 6. hétre rendelt vissza a doki kontrollra, maszek mentem, még pénzt sem akart elvenni, de ugyanúgy letettem a 3e Ft-ot.

Ha most azt mondom, hogy én felsőfokú szakképesítéssel havi 84e Ft-ot viszek haza egy hónapban (és mivel közszolgálati cég, alá kellett írnom, hogy nincs korrupció, nem lehet hálapénzt elfogadni, mellesleg nem is tenném) akkor szerintem messze van a doktor bácsi az éhenhalástól.

(Ja, és nálunk már majdnem versenyeznek az orvosok a fizetősnek kinéző kismamákért.)

2009. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha nincs fogadott orvosod, akkor az ügyeletesnek nem kell adni, ez a dolga, ezért kapja a fizetést. Te meg fizeted a tb-t.

A fogadott orvosom nekem azt mondta, hogy 40-50 körül szoktak adni. Én 40-et adtam, szülés után.

2009. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ide jutottunk... Igen el lettek rontva az orvosok a pénzadományozásokkal!!! Mi nem vagyunk CSÓRÓK, de "csak" 30000 ft-ot adtam a fogadott dokimnak, és mivel nagyon segítőkész volt a szülésznőm neki meg adtunk 10000 ft-ot. Még ezt sem kellene, hisz mennyi bevétele van egy dokinak, aki magánrendelést folytat, kapja a szülések után a pénzt, és még mellette letölti a munkaidejét! Amúgy a dokim terhesgondozása1000-2000 ft/alkalom! Igaza van annak a válaszolónak, aki semmit sem adott, kutya kötelessége az orvosnak világra segítenie egy babát, erre esküdött fel, bérét így is megkapja, a gyereket meg már úgysem tudja vissza tenni:P


Minden jót Nektek!

2009. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Eszembe jutott még valami: Ausztriában is voltam terhesgondozáson, mivel ott dolgoztam, és mikor mekérdeztem a dokit mennyit fizetek, meglepődött, hogy kérdezhetek ilyet! Mert ott nincs ilyen szokás!

2009. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem. 50.000-t adtam a dokimnak, 20.000-t a szülésznőmnek, fogadott volt mind a kettő.

(Az orvos a vizsgálatokért havonta 5000-t kért.)

2009. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!