Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a vajudás? Mit...

Mit jelent a vajudás? Mit csinál a terhes kismama olyankor? Szüléskor miért kell pénzt adni a dokinak? Azt nem támogatja az EÜ?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Vajudàs:ez a fàjdalmas része a szülésnek,amikor a fàjàsokat elkell sohajtani....Nem vagy eléggé tàgulva ahhoz hogy nyomhass,igy sohajtozol a nagy fàjàsok között,vajudassz.

Pénzt nem kell adni,elvàrjàk...

Pl:Külföldön bizonyos orszàgokban egy forintot se adnak.

2009. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

1. a vajúdás a tágulási szakasz, ilyenkor kell kórházba menni, ha öt-hat rendszeres fájásod van. gyakorlatilag ez "csak" ki kell bírni, nem kell csinálni semmit.


2. nem kell pénzt adni, ha bemész a kórházba ls mindegy, hogy kinél, hogyan milyen módon szülsz, akkor megcsinálják ingyen, benne van az eü ellátásban, de ha azt szeretnéd, hogy egy bizonyos orvos, egy bizonyos szülésznő lásson el, akiket te ismersz és ez neked biztonságérzetet ad, és felhatalmaznak rá, hogy a szbadidejüket megszakítva berángasd őket dolgozni, akkor ezért illik pénzt adni, és ekkor el is várják, amúgy nem.


3. külföld: azokban az országokban, ahol nem fogadnak el pénzt a szülésért nem is ismerik a fogadott orvos kategóriát, tehát ha megindul a dolog annál szülsz, akit a gép dob. a terhesgondozáson a 38. héten úgy köszönnek el, hogy "sok sikert, találkozunk a hat hetes kontrollon" - nincs megadott mobilszám és a kórház nem hív be senkit, bemész és az lát el aki ügyel.


szóval ne keverjük a két rendszert és a bezzeg nyugatot. itthon sem kell fizetni, csak annak, aki külön orvost és bánásmódot szeretne. én szeretem ezt a rendszert, mert nekem nem mindegy, hogy egy fáradt, ügyelete végén járó ismeretlen lát el, vagy olyan orvos, akivel kilenc hónap alatt kialakult egy nexus.

2009. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

A szülés 3 szakaszból áll. Első a vajúdás. Ilyenkor a méh izomzata erősen összehúzódik és préseli lefelé a babát (meg mindent ami odabent van, ezért adnak beöntést a szülő nőknek). Ezek az összehúzódások változó időközönként jelentkeznek, a vajúdás elején még ritkábban 20-30 percenként és néhány mp-ig tartanak, ezek egyre sűrűsödnek és egyre hosszabb ideig tartanak, a végén már szinte egybe érnek a fájások. Ez alatt a méhszáj kitágul kb 10-12 cm-re, hogy a baba kiférjen rajta. Normál fekvésű babánál (fejvégű) a baba feje is tágítja a méhszájat. A vajúdás hossza több dologtól függ, pl. a testalkattól is, első szülő nőknél ez az idő átlagosan 8-12 óra, többször szülő nőknél 6-8 óra. De hallottam már ennél sokkal rövidebb és sokkal hosszabb vajúdásról is. Én pl. 51 órát vajúdtam, a rendszeres fájásoktól a kisfiam születéséig. A 2. szakasz az a kitolási szak, a baba megszületése. A 3. szakasz lepényi szakasz, a baba megszületése után megszületik a méhlepény is amin keresztül a baba tápanyaghoz jutott. Ez után még 1-2 órára az anyuka és a kisbaba ott maradnak a szülőszobán megfigyelés miatt, ilyenkor kerül sor az első szoptatásra, a csecsemős nővérek segítenek az anyukának. (jobb helyeken)

Nem kell pénzt adni az orvosnak vagy a szülésznőnek, lehet szülni sztk alapon is. De van olyan kismama aki fogad magának orvost akihez magán rendelésre jár a terhesség ideje alatt és aki levezeti nála a szülést. Legtöbben azért fogadnak orvost, mert kellemetlennek érzik, hogy a terhesség alatt több orvos is megnézi őket és nagyobb biztonságban érzik magukat ha megválaszthatják, hogy ki vezesse le a szülést náluk. Ha nem fogadsz orvost akkor az fogja levezetni a szülést aki épp ügyeletben lesz a kórházban. Sokan adnak hála pénz a nem fogadott dokinak is. Ezt te döntöd el, hogy adsz e vagy sem. Nem várhatja el az orvos, hogy adjál.

2009. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Külföld:Nem igaz,hogy nem ismerik a fogadott orvos fogalmàt.Én speciàl külföldön szültem,és fogadott orvosom volt.Ö azzal jàr jol,ha én öt vàlasztom neki az eü fizet.Én nem.És nem csak odadobtak valakihez....A végén egy bonbonnal,vagy viràggal vagy hasonlo aprosàggal köszönjük meg.......
2009. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
hát nem tudom, hogy ez melyik ország...én még ilyenről nem hallottam, amiről én írtam az a renszer működik Angliában, Amerikában, Ausztriában, Svájcban, Németországban, Hollandiában, Belgiumban, Franciaországban...és mé so másikban is, de ezekben biztosan tudom, hogy TILOS bemenni az orvosnak hívásra, mert büntetik őket..., kíváncsi vagyok, hol ad az állami rendszer készennállási lehetőséget az orvosra a kismamáknak, ez tényleg érdekel.
2009. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hàt Svàjcban élek.Itt .Ràadäsul ez nem EU orszàg,nem tudom miért ilyen hihetetlen.Természetesen mindenkinek megvan a maga véleménye.
2009. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Angliában a szülést követően megkérdezik, hány napot kívánsz a kórházban maradni.. 1-2 nap után elengednek, varratszedésre, kontrollra kell visszamenni és ennyi. Fizetni nem kell
2009. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon offoltok már... :P


A kérdésben pedig nem EU van, azaz NEM Európai Unio, hanem

EÜ, azaz egészségügy kis hazánkban.

2009. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyedül a 09:07-es válasza ér valamit, nem írom le még egyszer..

A többiek meg veszekedjenek máshol ez az oldal nem arra van!

2009. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

A sógornőm Németországban szült, Ő nem fizetet "hálapénzt", neki napi 10 euróba került "korház díj", plusz napi 3 euróért (+a beszélgetési díj) kérhetett telefont a szobába. ( a mobilt kikapcsoltatták). ezen kívül a korháztól és 5 különböző cégtől kapott mindenféle kencét, alvó zsákot, stb. Viszont felhívták a figyelmét arra, hogy hetente csak egyszer fürdesse a gyereket, mert kiszárad a bőre!!!!! (EZT A HÜLYESÉGET)

Nekem van dokim, inkább fizetek valakinek, de az legalább a nap 24 órájában elérhető számomra, ha bármi van akár hajnali kettőkor is felhívhatom, jön ha kell, figyel és vigyáz rám. Nem úgy áll a dolgokhoz, hogy legyünk már túl rajta. + ami még előnye, ha vannak bizonyos elképzeléseid a szüléssel kapcsolatban (zene, gyertyafény, természetes szülés, mindenféle beavatkozás nélkül)a dokid támogat.

2009. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!