Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek programozott (hüvelyi) szülése volt, amit kézzel indított be az orvosa?

Figyelt kérdés
Tehát akinek a méhszáját "megcsavarta", tágította az orvosa, és ettől megindult a szülése? Minden részlet érdekelne, negatív, pozitív vélemények erről a szülésmegindításról. Rövidebb, esetleg hosszabb volt-e így a vajúdás, kellett-e mellé egyéb segítség (pl. oxitocin)? Előre is köszönöm!
2012. jan. 17. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az lett volna, mert 10 napot túlhordtam.


De nálunk nincs ilyen brutál módszer, itt szép lassan adagolják az oxitocint, akár 3 napig is eltarthat az adagolása, és ha ez sem segít akkor császár.


szóval beküldtek 10-ik nap reggel szüléindításra, majd a bába megvizsgált, habár nekem nem fájt, de elképzelhetö hogy ettöl kb fél óra múlva jött az elsö fájás, ami már erös volt. Innentöl rendesen gyorsan beindult a szülés.

2012. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt beprogramozva és nem is tudtam róla csak utólag jöttem rá,h. Velem ez történt. 6nap túlhordás után megvizsgált a doki,h.azt hittem ott maradok. Hazamentem még de kb.16 óra múlva mentem is vissza mert elkezdtem görcsölni. Nagyon hosszan vajúdtam, első fájástól 17 óra volt kaptam oxitocint, azt hittem belehalok. :( Majd a vége császár lett mert a baba nem jött le, Ő még nem akart kijönni szerintem. Szóval nekem nem jól sült el de én csak egy vagyok a sok közül meg lehet,h.amúgy se lett volna jobb szülésem.
2012. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a második szülésem ilyen volt. Kézzel tágítottak, oxitocint kaptam rögtön, nagy adagban, folyamatosan. A semmiből 5 órán belül megszületett a második kislányom. Nagyon sok helyen repedtem, sokáig varrtak, nagyon rossz emlék ez nekem. Onnan tudom, hogy azóta sem sikerült feldolgoznom, mert most várom a harmadik babámat, és bár csak a 33.hétben vagyok, 1-2 hete alig alszom,sokat pityergek, annyira félek a szüléstől. Bárcsak az első lányom születéséhez hasonlítana most ez. Igaz, hogy 14 órát voltam a szülőszobán, de nagyon pozitív érzéssel keltem másnap, és akár azonnal vállaltam volna a következőt. Most is annál az orvosnál fogok szülni, mint először, hisz lassan 10 éve hozzá járok. Csak a második lányom születésekor Németországban dolgozott.:-( Ha nem muszáj indítani, én várnék. Ha muszáj, nincs mást tenni, szerintem akkor is lehet kíméletesebben. Például ahogy az előttem válaszoló leírta, az elég jól hangzik.

Megkérdezhetem miért érdekel a kérdés?

2012. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megint a hármas vagyok, bocsi. Nem ahogy az előttem válaszoló írta le, hanem a 2. válaszra szerettem volna utalni.
2012. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mindkét szülésem ilyen volt.

Az elsőnél fájt egy picit maga a "művelet", de a baba 5 óra alatt meg lett. Nem kaptam oxitocint, csak a kitolásnál, de az maga a pokol volt.

A másodiknál alig éreztem amikor a doki leválasztotta a méhszájat a burokról. A baba 3 óra alatt meglett, oxitocint egyáltalán nem kaptam.

Ha választhatnék, a 3. szülésemnél is ezt választanám, inkább mint az oxitocint vagy a burokrepesztést.

Hozzátenném, hogy nálunk szinte minden szülést igy inditanak és a szülések nagy része hamar lezajlik, normálisan, nem oxitocinnal.

2012. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok részletes választ, azért kérdeztem, mert az orvosom a napokban szeretne látni, hátha olyan állapotban van a méhszáj, hogy ezzel a módszerrel "segíthet". De egyre inkább az a véleményem, hogy nem fogom engedni, mert szinte mindenki elhúzódó vajúdásról, vagy a rettegett oxitocinról számol be. Az első baba magától jött, 8 óra alatt megvolt. Most még 2 hét van vissza, lehet, hogy ez kell a babának, hogy bent fejlődhessen, plusz az én szervezetemnek is. És félek, hogy ezzel a műfogással csak elnyújtanánk a vajúdást, vagy -ahogy többen is írtátok- rossz élményként maradna meg a szülés.
2012. jan. 17. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmet délután tágította az orvos (mert jött a karácsony) és mosolyogva megjegyezte, hogy reggel találkoznak, vagy még éjjel. Reggel barátnőm bevonult szinte semmi fájásokkal. Vagyis érezgetett valamit, de fájásnak nem volt nevezhető. Aztán délelőtt 11-kor megkapta az oxitocint, délben pedig megszületett a kisfia.
2012. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a terminem elött egy nappal indult meg a szülés ithon elfolyt a magzatviz de nemteljesen mert szivárgott,szoval nem száraz szülés volt,fájásaim nem voltak elözönap voltam UH.CTG n ott már mutatott ki fájásokat,a gép reggel 6kor már a korházba voltunk,megvixsgáltak,1cm voltam nyitva 7.30kor infuziora tettek kaptam az oxitocint,h be induljon a szülés,azt mondták délre meg lesz a baba de semmi mert nemnyilottam,kérdezték sportolok e valamit,a szülésznö kézzel segitette a méhszájat tágitani,és a baba fejét lejebb hozni,telt az idö 1,2,3,4 ora én már alig birtam,vissza tartani,h nenyomjak nagyon nehezen akartam nyilni,örültem mikor azt mondták mehet a tolás,a doki és a növér nyomták a hasam is, majd d.u 4.15kor szültem,vágás repedés nélkül 4120g 53cm kisfiut.De ami a szüléstöl is fájdalmasabb volt,h a méhlepény és a hasfal között kisebb összenövés volt és a köldök zsinortol is elszakadt,uhogy a doki kézzel szedte ki ugyképzeld el,h a az inget feltürte ameddig birta és még az is véres volt azt a fájdalmat nemlehet kibirni,de csak arra gondoltam a másik szobába van a babám,és nemsokára a karjaimba foghatom.
2014. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!