Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt a legnehezebb amikor...

Mi volt a legnehezebb amikor megérkezett a kistesó?

Figyelt kérdés
Márciusban születik a második fiam. A nagyobbik 2 éves és 4 hónapos lesz, akkor. Mire lehetne esetleg készülni, hogy könnyebb legyen az első időszak? (altatás, etetés, főzést, hogyan oldottátok meg, nehéz volt e a férjetekre is oda figyelni, stb.) Köszi előre is a tanácsokat!
2012. jan. 18. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legnehezebb? A testvérféltékenység, illetve, hogy megpróbálj ugyanannyi időt fordítani a nagyobbra, mint a kicsire. Ezek a legnehezebb dolgok.
2012. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezek ellen megpróbálok mindent. Természetesen, amit tudok.

Te mit tettél? Nálunk most aludt először a mamánál 2 hete, de szerencsére semmi gond nem volt. Ugyanis szülésnél náluk lesz. Azóta már volt még egyszer még egy kicsivel több ideig és az is nagyon jól sikerült, alig akart hazajönni. A barátnőméknél van pici baba, ahová sokat járunk és olyankor állandóan a kezemben van, hogy szokja. Egyenlőre egyebet nem tudtam kitalálni.

2012. jan. 18. 13:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Először is felejtsd el, hogy magadra és a férjedre még egy perced is lesz az első pár hónapban.

Minél hamarabb közös napirend, ami ugye leghamarabb 2-3 hónapos kora körül lehetséges.

Egyszerre fektetem le őket, mindegyik kicsit danolászik és elalszanak. Ha nem így tenném, hiába vannak külön szobában, egyik felkeltené a másikat.

Délelőtt a kicsi a babakocsiban alszik, a nagy bent van, így nem kiabálja fel.Főzni is ilyenkor szoktam, vagy ha a férjem itthon van.

Evés: egy időben esznek, kivéve ugye az éjszakait a kicsinél, akkor az kezdi, aki éhesebb.

Az eleje totál káosz lesz, de utána összeszoknak.Legalábbis nálunk így volt...Ja igen, az első hónapban hordta a férjem a kaját.

Ha alszanak, azonnal pihenj te is, különben bedilizel:-))Én is így jártam, azonnal takarítani kezdtem nap közben, persze hogy totál kimerültem.A kicsi most már csak egyszer kel éjszaka kb. fél órára, úgyhogy már leszoktam a délutáni szundiról.


25 hónapos és 4 hónapos kiscsajok anyukája

2012. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most már van, hogy 2 órát eljátszik egyedül a fiam. Vonatozik, autózik, mesét néz. Úgyhogy próbálom rászoktatni, hogy nem vagyok vele egész nap. Értem én, hogy nehéz lesz és káosz én is erre számítok, de szerintetek vannak olyan dolgok, amiket most megtehetnék, hogy majd akkor könnyebb legyen?
2012. jan. 18. 13:39
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan ugyanekkora korkülönbség van a gyerekeim között. :) nekem ugyan lány a nagyobbik, fiú a kisebbik.


A legnehezebb kb. az első 3 hét volt, amíg a kisasszony megszokta, hogy nem egyeduralkodó. Egy-két tipikus dolog is előfordult, pl. az addigra önállóan, gyönyörűen evő lányomat etetni kellett, sokszor úgy, hogy a picit közben szoptattam :)

Tavasszal született a fiam, ez sokat segített, mert rengeteget lehetett játszóterezni, s a kicsi nagyon jóízűeket aludt a jó levegőn a babakocsiban.

Kb. 1 hónap elteltével konszolidálódott a helyzet, egészen addig, amíg a kistesó el nem kezdett helyet változtatni, mert akkor már veszélyben voltak a nagy játékai. Ekkor megint egy picit zűrösebb időszak kezdődött, nem is tudom, meddig tartott, de szép fokozatosan megoldódott.

Ma 2 és fél és 5 évesek, imádják egymást (egyébként kezdettől fogva, rengeteg ölelgetős fényképünk van). A lányom már nem is emlékszik arra: milyen volt, amikor még nem volt tesója...

2012. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia, nem biztos hogy hasznos ötlettel szolgálhatok, de én is márciusban szülöm a második kisfiút. A nagyobb akkor lesz 22 hónapos. Én arra gondoltam, hogy az első két hétben apa szabin lesz, a nagyobbikkal tud foglalkozni és a picit is tudja majd büfiztetni, ringatni, míg én is foglalkozom egy kicsit a naggyal. Aztán egy hétre jön a mama napközben. Már most rengeteget beszélünk neki a babáról, nagyon sokat puszilgatja és szeretgeti a pocakot, és tudja, hogy a baba fog szopizni, de nem tudom, mennyire érti. Látszólag igen, de ki tudja. Én azt tervezem, hogy a picivel kendőzöm itthon is. Könnyebben el tudom látni a nagyobbat és a főzés valamennyire megoldható. Igazság szerint tudom, hogy az első pár hétben (hónapban) diliház lesz. Amitől tartok a féltékenység. Már most ki van akadva, ha apa is puszilgatja a pocakomat. Ellöki...Nyilván próbálunk rá hatni, de még nem javul a helyzet. És a dobálózás is...Ha valami nem tetszik, elkezd dobálózni a játékaival. Szóval ezért gondoltam a kendőre...
2012. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó előtti! Én is azt sejtem, hogy az az időszak lesz kritikus, de első hétre iderendeltem a mamát (óvónő az anyukám) és hárman vagyunk tesók, bízom benne, hogy segít majd a rutin:) második héten pedig apát szeretném itthon tartani. Így talán nem lesz olyan durva. Aztán jön majd a mélyvíz, mert utána se apa, se mama, de legalább addigra egy picit hozzászokik. Kedves utolsó, akkor egy cipőben járunk nagyjából:)

Ma is lefekvéskor mondtam neki, hogy ha megszületik a tesó, akkor ott fog kettőnk között aludni délutánonként, mert ő még pici és sokszor fogja kérni, hogy anya megetesse a cicijéből és ezért ott lesz mellettem a cicimen, de majd közben fogom az ő kezét is. Azt mondta rendben van anya:) Aztán majd meglátjuk mennyire lesz rendben:):):) Én nem vagyok nagy hordozós, úgyhogy újszülött kengurut vettem az első időszakra. hasonló okokból, mint Te. Hol fogsz szülni kedves utolsó?

2012. jan. 18. 15:27
 8/14 anonim ***** válasza:

nekem per pillanat az a legnehezebb, hogy érzem a fiamon, hogy fáj a szíve, amiért osztoznia kell. nem bántja a tesót, nem rossz, egyszerűen bánatos.Még az elején vagyunk, remélem hamar megszokja, próbálok a lehető legtöbbet vele lenni, és ugyanúgy csinálni mindent, mint régen.

Ja és tényleg káosz van egyelőre...:)

3 éves a fiam, 1 hónapos a lányom

2012. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem ezen előre nem nagyon lehet segíteni. Ez szerintem egy természetes reakció. Én is szomorú lennék, hogyha kevesebbet foglalkoznának velem, csak ők még picik és őszintén ki is mutatják, amit éreznek. Szerintem hamarosan elfogadja a helyzetet és minden szépen helyreáll.
2012. jan. 18. 15:55
 10/14 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt, mikor megszületett a pici. Az eleje nem is volt nehéz nekem, a kicsi aludt-evett-aludt, addig a nagyobbikkal játszottam. A nagyot mindenbe belevontuk ami a pici ellátásával kapcsolatos: segített pelenkázni -Ő vette le a pelust, krémezte a popiját..., segített a fürdetésben, mindenben. Nagyon élvezte.


A neheze most kezdődött, a kicsi 10 hónapos a nagy 27 hónapos (kettő múlt). Pár hónapja a nagy a dackorszakát éli, irigykedik, lökdösi, ütögeti a kicsit "ez az én játékom..." gondolom féltékenység is rájátszik. Pedig az elejétől figyelek arra hogy nehogy azt érezze Őt kevésbé szeretem. Csak hogy már a kicsi is mászik, feláll, bútor mellett lépeget, menne a nagy után.

Szóval nekem ez a nehéz, nem is az eleje. Az eleje inkább fárasztó a sok éjszakázás miatt.

2012. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!