Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyermekes anyukák! Mi volt...

Kétgyermekes anyukák! Mi volt a legnehezebb, amikor megérkezett a második baba?

Figyelt kérdés
Hogyan tudtátok összeegyeztetni a két gyermek nevelését, ha pl. a nagyobb nem ment bölcsibe, és segítség sem volt (vagy csak ritkán -természetesen Apuka kivételével)?
2009. júl. 2. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A két gyerekem között 2 év 4 hó a különbség, és az alig két és fél éves gyerekem elég nehezen viselte, hogy egyrészt egy hétig nem voltam otthon, mamával volt, mert apa sokat intézkedett, utazott és járt be hozzánk, másrészt ugye jött a tesó. Egy ilyen kicsinek még nem lehet elmagyarázni az egészet. Talán most jön rendbe, mikor a tesó 8 hónapos. Nagyon nehéz az egész, reggeltől estig meg sem állok, ezer felé kell szakadni, de én még annyira nem is panaszkodom, mert anyós segít, ha kell. Azért ezt túlzottan nem használom ki, ha nem muszáj. Óvodába a nagyobbat csak 4 évesen fogom vinni, azaz jövőre iratom be. A nagy mázlim talán az volt, hogy a pici három hetes korától végig aludta az éjszakákat és amúgy egy áldott jó, nyugodt gyerkőc. Ha kérdésed van még válaszolok szívesen! Nálatok mennyi lesz a korkülönbség?

2009. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
én nem a kérdező vagyok, de nálunk 18 hónap lesz. én is félek egy kicsit, de biztosan megoldjuk...
2009. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Hát sokszor nagyon-nagyon nehéz.

Nálunk a kisfiam 5 hónapja múlt 2 éves a kislányom meg most 7 hetes.

A legrosszabb az,hogy nem lehetek kint a fiammal egész nap.

Sokszor nagyon rossz érzés,amikor azt kel mondanom,neki,hogy sajnálom kicsim,de anya most eteti a húgit nem érek rá,hogy sajnálom kicsim,de most altatom a húgit,nem érek rá:-(és ilyenkor az én kisfiamnak a gyönyörű szemecskéi szomorúak és fáj látnom azt,hogy szegénykém menyire akarja,hogy anya vele játszón,ilyenkor nem tudom miért,de gyötör a bűntudat,hogy a pici miatt nem tudok ugyanannyit foglalkozni a nagyobbikkal,ezért én várom,hogy jövő februártól mehessen oviba mert ez neki is jót fog tenni,hogy gyerekek között lehet és játszhat.

Az még nekem is nagy szerencsém,hogy a picuri kislányom már az első naptól kezdve végigalussza az éjszakát és így én is ki tudom pihenni magam.

Alapjába véve a kicsi lányom nagyon hisztis sokszor csak ölben marad el,ezért alig tudok csinálni mellette valamit,most kezdek csak jobban belerázódni és szokni a helyzetet,pedig már lassan 2 hónap telt el,de minden nap úgy fekszem le,hogy boldog vagyok mert van egy szerető férjem és 2 gyönyörű gyerekem akikre nagyon büszke vagyok,és ahogy a lányom minden nap cseperedik nekem úgy lesz egyre könnyebbek a nappalok.

2009. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!